Bałtyk wstrząsnął Polonią w 5 minut

19 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Mateusz Kuzimski strzelił w niedzielę dwie bramki i dzięki nim przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych w III lidze, w grupie II. Mateusz Kuzimski strzelił w niedzielę dwie bramki i dzięki nim przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych w III lidze, w grupie II.

Piłkarze Bałtyku potrzebowali pięciu minut w drugiej połowie, aby wstrząsnąć defensywą Polonii Środa Wielkopolska w meczu III ligi grupy II. Strzelili wówczas trzy gole, a ostatecznie wygrali u siebie aż 4:1 (0:0). Mateusz Kuzimski odzyskał 1. miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów grupy drugiej III ligi. Na koncie ma 11 goli. Biało-niebiescy do lidera tracą 5 punktów, ale mają o jeden mecz rozegrany mniej.

Kuzimski 53, 56, Duda 51, Roszak (samobójczy) 88 - 64 Łopatka

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski (88 Gołubiński), Kostuch, Szur, Kochanek (70 Wesołowski) - Kołodziejski, Duszkiewicz, Letniowski (86 Klecha), Demianczuk, Kuzimski - Duda (79 Rychłowski)

Polonia: Wienczatek - Borucki, Otuszewski, Gwit (60 Łopatka), Kozłowski - Jurga (74 Barabasz), Pińczuk (60 Roszak), Solarek (28 Gajda), Buczma, Bartoszak - Pawlak

W Bałtyku zapowiadali, w że trzech ostatnich meczach ligowych w 2017 roku zagrają o komplet punktów, ponieważ tylko on może zapewnić zimową przerwę w czołówce tabeli. Z drugiej strony, już w niedzielę musieli bronić się przez naporem Polonii Środa Wielkopolska. Jeżeli goście wygraliby na Narodowym Stadionie Rugby, wówczas wyprzedziliby w tabeli biało-niebieskich, którzy mają jednak mecz rozegrany mniej.

Trener Sebastian Letnowski, ze względu na urazy musi ostatnio rotować pierwszą jedenastką. W niej niezastąpieni są jedynie: Marcin Matysiak, Juliusz Letniowski oraz Łukasz Duszkiewicz. Pierwszy z nich pojawił się w niedzielę po 49. z rzędu w podstawowym składzie. Jeżeli więc zachowa w nim miejsce na dwa ostatnie mecze - a tylko kontuzja może go tego pozbawić - dobije do pułapu 51 spotkań.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły wątpliwej jakości widowisko. Sytuacji pod jednym czy drugim polem karnym było jak na lekarstwo. A to sprawiło, że na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie. Na szczęście po zmianie stron udało się im zrehabilitować za to.

Gdynianie wyszli na boisko z mocno ofensywnym nastawieniem. Ruszyli na rywala i w 5 min. - pomiędzy 51. a 56. totalnie robili Polonię. Zaczął Adam Duda, który dobił strzał z dystansu kolegi. Następnie, po miano najlepszego strzelca jesieni ruszył Mateusz Kuzimski. Do dwójki liderów klasyfikacji najskuteczniejszych, Krzysztofa Bartoszaka (Polonia Środa Wielkopolska) oraz Michała Kołodziejskiego (Świt Skolwin), tracił przed niedzielnym starciem po jednym trafieniu. W 53. min. zrównał się z nimi bramkami, a 2 min. później wyprzedził ich. Ma koncie ma obecnie 11 trafień.

Za pierwszym razem bramkarz gości najpierw sparował strzał na poprzeczkę, ale Kuzimski zdążył z dobitką. Następnie udało się mu skierować piłkę do bramki po wcześniejszym strzale sprzed pola karnego Letniowskiego.

To jednak nie załamało rywali. Szybko zdobyli gola na 1:3, a za chwilę mogli cieszyć się z kolejnej bramki. W 67. min. biało-niebieskim udało się wybić piłkę sprzed linii bramkowej. Z drugiej strony boiska w poprzeczkę trafił Maksym Demjanczuk, a 100-procentowe akcje do zdobycia goli zmarnowali Duda, a następnie jego zmiennik, Szymon Rychłowski. Gdynianom udało się jednak powrócić do prowadzenia trzema golami. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Kołodziejskiego piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Roszak.

Wyniki 16 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Wda Świecie 1:1 (1:0)
  • Centra Ostrów Wielkopolski - Górnik Konin 2:4 (1:2)
  • Wierzyca Pelplin - Energetyk Gryfino 3:0 (3:0)
  • KP Starogard Gdański - Elana Toruń 1:2 (1:0)
  • Unia Solec Kujawski - GKS Przodkowo 1:0 (1:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 1:1 (0:0)
  • Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 0:0

Opinie (121) ponad 10 zablokowanych

• (3)

Wrócił stały skład bez kombinowania i wygrana...gratulacje

• 36 4

• stary skład? (1)

z Kołodziejskim i Demiańczukiem na pokładzie?

• 1 0

• bartlewski kontuzjowany, rychłowski pod formą...kołodziejski słabo w obronie, nie cofa się ale obrońce ma bez zadań ofensywnych więc zabezpieczona strona. zobacz ile razy cofany jest przez trenera prawy obronca jak tylko chce do przodu