Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wlkp. 0:1. Nie tylko piłkarskie emocje w końcówce

Jacek Główczyński
11 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wlkp. 0:1. Mecz kończył się w gorącej atmosferze. Sędzia ratował się kartkami.

Bałtyk Gdynia przegrał u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 0:1 (0:0) w meczu 23. kolejce grupy drugiej III ligi. Spotkanie odbyło się przy zamkniętych trybunach. Niektórzy kibice oglądali jednak grę zza ogrodzenia Narodowego Stadionu Rugby. W doliczonym czasie mieliśmy nie tylko sportowe emocje. Arbiter studził temperamenty piłkarzy żółtymi kartkami.

Bramka:
B.Bartkowiak 54

BAŁTYK: M.Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Lengiewicz, Liberacki - Wołowski (78 Demiańczuk), Goerke - Gołuński (60 Jankowski), Poręba, Gułajski (64 Buławski) - Marczak

Jakie cele na drugą część sezonu ma Bałtyk Gdynia?

Przed przerwą mecz był wyrównany, ale bez klarownych sytuacji bramkowych. Bramkarza gości najmocniej zatrudnił Szymon Nowicki po uderzeniu z dystansu. Mateusz Janczar zdołał wypchnąć piłkę poza boisko.

Goście mogli objąć prowadzenie w doliczonym czasie gry. Michał Bartkowiak nie dał się jednak pokonać Krystianowi Pawlakowi. Jednak defensywa Bałtyku z tej sytuacji nie wyciągnęła właściwych wniosków.

Igor Jankowski strzela przewrotką w meczu Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wlkp. 0:1

Po przerwie do ataku ruszyli goście. Jeszcze w 51. minucie Bartkowiak obronił w pojedynku sam na sam z Krzysztofem Biegańskim, ale trzy minuty później był bezradny po technicznym, mierzonym strzale... Bartosza Bartkowiaka. Był on zwieńczeniem szybkiej akcji Polonii, która nastąpiła po stracie piłki przy jej wyprowadzaniu przez defensorów Bałtyku.

Po godzinie gry Jerzy Jastrzębowski zaczął robić zmiany i dokonywać roszad nie tylko personalnych, ale także w ustawieniu. Igor Jankowski, który zameldował się na pozycji nr 10, mógł wyrównać przy pierwszym kontakcie z piłką. Strzelił jednak nad poprzeczką.

Na ostatni kwadrans Bałtyk przeszedł z ustawienia 1-4-2-3-1 na 1-3-5-2 i osiągnął dużą przewagę. W 79. minucie mógł wyrównać Marczak, ale piłkę po jego strzale z bliska odbił Janczar. Pięć minut później przewrotką uderzył Jankowski, ale nieznacznie obok słupka. Ten sam piłkarz główkował także w doliczonym czasie. Celnie, ale zbyt lekko, by zmienić rezultat.

Mecz kończył się w gorącej atmosferze. Doszło do przepychanek między piłkarzami obu drużyn. Sędzia pokazał po dwie żółte kartki dla obu stron. Bałtyk otrzymał rzut wolny, a potem kolejny sprzed pola karne. Nie zdołał jednak wyrównać.

22 Mieszko Gniezno 22 0 2 20 9:79 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2021-04-11

Wyniki 23 kolejki

• O miejsca 1-8
  • BAŁTYK GDYNIA - Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - KP Starogard Gdański 0:3 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Elana Toruń 0:0
  • Radunia Stężyca - Świt Skolwin 3:0 (2:0)
  • O miejsca 9-22
  • Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (0:2)
  • Sokół Kleczew - Górnik Konin 3:1 (2:0)
  • Chemik Police - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
  • Unia Janikowo - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)
  • Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin 0:3 (0:2)
  • Flota Świnoujście - Nielba Wągrowiec 3:3 (1:2)
  • Pomorzanin Toruń - Unia Swarzędz 1:0 (1:0)