Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 3:2 w sparingu. Piorunująca końcówka i transfer

sez
16 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Jan Bożym nowym zawodnikiem Bałtyku Gdynia. Jan Bożym nowym zawodnikiem Bałtyku Gdynia.

Bałtyk Gdynia dokonał 2. zimowego transferu. Kontrakt podpisał 19-letni Jan Bożym. W sparingu z II-ligową Radunią Stężyca pomocnik zaprezentował się od 62. minuty. Wówczas biało-niebiescy popisali się piorunującą końcówką i wygrali 3:2, mimo że przegrywali już 0:2. Gole dla gospodarzy strzelili: Jakub Kapuściński, Oktawian Skrzecz i Michał Marczak. Następny sparing w sobotę, 19 lutego. Na Narodowym Stadionie Rugby piłkarze prowadzeni przez Roberta Reiwera zagrają z III-ligowym GKS Wikielec. Początek o godz. 13.

Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 3:2 (0:1)
Kapuściński 70, Skrzecz 80, Marczak 82 (karny) - Łuczak 44, Bartkowiak 47 (gol samobójczy)

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Długołęcki, Garbacik, Bohm (62 Nowicki) - Sikorski, Skrzecz, Gołuński (62 Bożym), Gułajski - Marczak, Jankowski (46 Kapuściński)

Radunia (I połowa): Czajkowski - Witek, Szur, Kosznik - Lizakowski, Baszłaj, Letniowski, Stępień, Łuczak, Orłowski - Retlewski

Radunia (II połowa): Czajkowski (71 Taraszkiewicz) - Witek (60 Kropidłowski), Szur (60 Murawski), Kosznik (60 Pawłowski) - Kopania, Deja, Letniowski (60 Flis), Szuprytowski, Miller, Nowicki - Surdykowski.

Bałtyk Gdynia zagrał m.in. przeciwko 8 piłkarzom z ekstraklasy

Bałtyk Gdynia dokonał 2. zimowego transferu. Kontrakt podpisał pomocnik Jan Bożym, który już wystąpił w większości meczów kontrolnych III-ligowca, strzelając 2 bramki, gdyż był testowany.

Zawodnik urodził się 14 września 2002. Mierzy 183 cm. Dotychczas grał tylko w Orlętach Radzyń Podlaski, którego to klubu jest wychowankiem. Dwa lata temu był testowany przez Miedź Legnica.

W obecnym sezonie na boiskach III ligi Bożym przebywał przez 643 minuty. Najczęściej wchodził na murawę z ławki rezerwowych. Zdobył 2 bramki oraz dorzucił jeszcze 2 asysty.

W sparingu z Radunią Stężyca Bożym pojawił się na boisku w 62. minucie meczu. Wszedł przy stanie 0:2 i przyczynił się do piorunującej końcówki gospodarzy.

Bałtyk Gdynia. Sparingi zima 2021/22:

bilans: 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bramki: 15:5

Skuteczny Igor Jankowski w sparingach

Tylko w premierowej odsłonie wystąpił Igor Jankowski, najskuteczniejszy zawodnik Bałtyku podczas zimowego okresu przygotowawczego (9 bramek). Tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale Bałtyk w ciągu 12 minut strzelił aż 3 gole.

Sygnał do odrabiania strat dał lewy obrońca Jakub Kapuściński, który właśnie zmienił Jankowskiego, co oznaczało, że w ataku pozostał tylko Michał Marczak.

W 80. minucie wyrównał Oktawian Skrzecz, a zwycięstwo zapewnił Marczak po strzalez rzutu karnego Marczak.

Warto dodać, że Radunię prowadzi Sebastian Letniowski, który w latach 2017-2019 był trenerem Bałtyku. Występuje tam jego syn Jakub. Zespół z Kaszub wypożyczył Szymona Nowickiego z Arki Gdynia. To kolejne wypożyczenie 22-latka - grał m.in. w koszulce Bałtyku (sezon 2020/21).