Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 3:1. Poszli za ciosem, strata niemal odrobiona

mip
27 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (75)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia wygrał po raz drugi z rzędu i znacząco przybliżył się do bezpiecznego miejsca. Bałtyk Gdynia wygrał po raz drugi z rzędu i znacząco przybliżył się do bezpiecznego miejsca.

Bałtyk Gdynia pokonał Sokoła Kleczew 3:1 (2:0) w meczu 31. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty. Pozwoliły one na zmniejszenie straty do 15. Vinety Wolin do zaledwie jednego "oczka". Bramki dla biało-niebieskich strzelali: Igor Jankowski, Marcel BrodnickiJakub Bach.

BAŁTYK Gdynia
Sokół Kleczew

49% 122 typowania BAŁTYK Gdynia
18% 45 typowań REMIS
33% 82 typowania Sokół Kleczew

Jankowski 30, Brodnicki 35, Bach 53 - 52

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Korpalski, Długołęcki, Bohm - Fietz, Kośnik (68 Gołuński), Kowalczyk (20 Lupa), Bach (86 Sluga), Brodnicki - Jankowski (86 Żuber)

Bałtyk Gdynia w bardzo ważnym meczu pokonał Sokoła Kleczew 3:1. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Roberta Jędrzejczaka zbliżyć się do 15. miejsca na odległość zaledwie jednego "oczka". Bramki dla biało-niebieskich strzelali: Igor Jankowski, Marcel BrodnickiJakub Bach.

Sprawdź, jakie nastroje panowały w Bałtyku przed meczem z Sokołem Sprawdź, jakie nastroje panowały w Bałtyku przed meczem z Sokołem

Trener gdyńskiego zespołu przed meczem miał jednak spory ból głowy, bowiem z powodu zawieszenia za kartki nie mogło zagrać aż sześciu podstawowych piłkarzy. Z powodu pauzy za czerwone kartki nie zagrali: Oktawian Skrzecz, Fabian Lengiewicz, Ezana Kahsay, a także Paweł Rabin. Z kolei przymusowy odpoczynek za żółte kartki odbywali: Miłosz WaszczukDominik Wołowski.

Spotkanie gdynianie rozpoczęli z wielkim animuszem. Od początku rzucili się do ataków na bramkę przyjezdnych. To Bałtyk kontrolował grę, a kleczewianie skupili się na grze w defensywie. Lepiej wyszli na tym gospodarze, bo w 30. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Igor Jankowski. Chwilę później było już 2:0, bo do siatki trafił Marcel Brodnicki.

Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia 0:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia 0:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Przed przerwą okazję do wykazania się miał także Michał Bartkowiak, który kapitalną paradą uratował biało-niebieskich od starty gola. Trzeba podkreślić, że w tym spotkaniu zadebiutował Bartosz Lupa, który na boisku zastąpił Łukasza Kowalczyka, który został kontuzjowany.

Drugą połowę agresywniej zaczęli przyjezdni. Dało to efekt w postaci kontaktowego gola w 52. minucie. Wydawało się, że gdynianie będą teraz nerwowo bronić się do samego końca przed startą drugiego gola, ale nic bardziej mylnego. Już minutę później było 3:1, gdy piękną bramkę zdobył Jakub Bach. Pomocnik Bałtyku chcąc dośrodkować, zagrał piłkę tak, że ta odbiła się od poprzeczki i wpadła w samo okienko.

Przeczytaj, jak szanse Bałtyku na otrzymanie ocenia Jerzy Jastrzębowski Przeczytaj, jak szanse Bałtyku na otrzymanie ocenia Jerzy Jastrzębowski

W kolejnych minutach nieco większą inicjatywę miał Sokół. Gdynianie grali jednak ofiarnie, z poświęceniem i umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, od czasu do czasu wychodząc z groźnymi kontratakami. Do końcowego gwizdka wynik się jednak nie zmienił i Bałtyk zanotował drugie zwycięstwo z rzędu.

Ważna wygrana pozwoliła zmniejszyć stratę do zajmującej 15. miejsce Vinety Wolin do zaledwie punktu. Sytuację zmienić może jeszcze niedzielny mecz 16. Unii Solec Kujawski, która zmierzy się z KP Starogard Gdański. Piłkarze Bałtyku postawili jednak kolejny, milowy krok w stronę pozostania w lidze. Przypomnijmy, że do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki.

18 Unia Janikowo 31 2 4 25 17:76 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-05-28