Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 0:3. Zima na ostatnim miejscu w III lidze

dak.
9 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością. Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością.

Bałtyk Gdynia przegrał u siebie ze Świtem Skolwin 0:3 (0:1) w 16. kolejce III ligi, 2. grupy. Był to ostatni mecz biało-niebieskich na Narodowym Stadionie Rugby w tym roku. Już wiadomo, że ekipa Marcina Samborskiego spędzi zimę na ostatnim miejscu w tabeli bez względu na wynik ostatniego spotkania jesieni, 16 listopada w Kołobrzegu.

Krzysztof Filipowicz 27, 61, Paweł Krawiec 68

BAŁTYK: Bartkowiak - Horoszkiewicz, Murawski, Bany (65 Machol), Andryszak - Gułajski, Bajdur (65 Renusz), Bohm (85 Radecki), Demiańczuk (46 Węsierski), Kazimierowicz - Efir

Gracjan Horoszkiewicz - wywiad

Spotkanie ze Świtem Skolwin było ostatnim w tym roku dla Bałtyku Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby. Zespoły mierzyły się w 16. kolejce III ligi, 2. grupy.

Pierwotnie w wyjściowej "11" zagrać miał Michał Renusz, ale tuż przed meczem doszło do zmiany. Na boisku od początku pojawił się Mateusz Gułajski i to właśnie 19-latek dośrodkowaniem jako pierwszy stworzył zagrożenie pod bramką rywala. Obrońcy Świtu ubiegli jednak gospodarzy.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli goście, ale w 4. minucie Michał Bartkowiak wybronił strzał Grzegorza Brzeziańskiego w dogodnej sytuacji, a niedługo potem defensorzy zachowali przytomność po wrzutce Krzysztofa Filipowicza.

Grom Nowy Staw - Bałtyk Gdynia 2:1 - relacja

W przedostatnim meczu jesieni obie ekipy szukały swoich szans. Przy deszczowej aurze pudłowali natomiast Michał Bajdur, Maciej Kazimierowicz czy Michał Efir. Były piłkarz Legii Warszawa miał dogodną okazję przed końcem pierwszej połowy, ale w sytuacji sam na sam zrobił o jeden zwód za dużo. Zespół wielokrotnie z opresji ratował natomiast golkiper, ale skapitulował w 27. minucie, gdy pięknym strzałem po dośrodkowaniu wynik otworzył Filipowicz.

Po zmianie stron agresywniej zaczęli podopieczni Marcina Samborskiego. W 51. minucie mogliśmy mieć remis, jednak w 100-procentowej sytuacji wysoko przestrzelił Mateusz Bany.

10 minut później było już 2:0 dla gości. Filipowicz mocno uderzył z okolic 30 metrów i gdy wydawało się, że Bartkowiak złapie piłkę, ta zrobiła mu psikusa i między nogami wpadła do siatki. Niedługo potem szkoleniowiec Bałtyku w bój posłał Renusza i Adriana Machola.

Piłkarze ze Skolwina nie zamierzali na tym poprzestać. W 68. minucie mocno huknął Paweł Krawiec. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i po chwili na tablicy wyników był rezultat 3:0.

Jacek Paszulewicz nowym prezesem Bałtyku Gdynia

Tego dnia Bartkowiak z pewnością nie uzna do najlepszych. W 72. minucie podał wprost pod nogi rywala, ale ten na szczęście pomylił się, uderzając z linii pola karnego.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Kreowali kolejne okazje, ale zazwyczaj górą był bramkarz albo piłka szybowała obok bramki, gdy próby podjęli Kazimierowicz i Oskar Bohm. Wynik nie uległ już zmianie, a mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:0.

Po tej porażce już wiadomo, że Bałtyk spędzi zimę na ostatnim miejscu w grupie drugiej III ligi i to bez względu na wynik ostatniego jesiennego meczu. Biało-niebiescy fatalną rundę zakończą na wyjeździe. 16 listopada o godzinie 17 zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg.

Wyniki 16 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Świt Skolwin 0:3 (0:1)
  • Unia Janikowo - Bałtyk Koszalin 6:1 (2:0)
  • Chemik Police - Górnik Konin 3:0 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno 1:0 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
  • Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
  • Grom Nowy Staw - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
  • Radunia Stężyca - Gwardia Koszalin 2:2 (2:2)
  • Pogoń II Szczecin - KKS 1925 Kalisz 1:2 (1:1)
dak.

Opinie (174) ponad 50 zablokowanych

• Tylko Tomek!!! (4)

Murem za Tomkiem - Tomek za murem

• 32 4

• Trzeba wam pomóc ujawnić prawdę, tak by Bałtyk jednak odbudować - oczywiście i absolutnie - bez was! (2)

• 17 9

• Po co i dla kogo,dla ciebie i 25 innych? TKKF??? (1)

• 14 10

• Nie twoja sprawa bambo

• 5 7

• Zabawne

• 8 0

• gasić światło (1)

I zacząć od nowa. W przerwie i tak skład się rozsypie a klub musi znaleźć kasę na wynagrodzenia tych grajków bez ambicji.

• 20 12

• stowarzyszenie to organizacja pasożytnicza - od lat na posyłki wrogów Bałtyku

• 6 11

• jestesmy zawsze tam gdzie nasz Baltyczek gra ..... (3)

sks sks sks sks sks sks sks sks sks

• 21 24

• Wszystkich czterech ?

• 21 7

• Nie poddawaj sie wiara nasza trwa nie poddawaj sie Baltyku Gdynia (1)

• 12 16

• Klawisz z kurkowej ?

• 12 4

• No i super !

• 21 10

• Telenowela odcinek: 'biało-niebiescy" dobrze haratają w gałę (1)

Oglądam mecz w necie.
    Piłeczka ładnie chodzi od nogi do nogi, biegają, nawet wysokim pressingiem grają.
    A czerwone człapią, z połówki wyjść nie mogą.
    Bramka radości szał i nagle
    Szczecin 1 pojawia się w rogu ekranu

• 18 3

• Wstydzą się swojej gry więc nie grają jako białoniebiescy

• 1 0

• Panie trenerze Samborski (3)

Lepiej powiesić ręcznik na bramce. Bartkowiak się nadaje, ale do podawania bidonów. Żeby nie było, że kopię tylko leżącego. Ofensywa przesłaba. Pomysłu zero, determinacji zero.

• 35 10

• Piłka leciała z 10 sekund, jak on to wpuścił???

• 7 6

• Bidonów nie ma, ręczników nie ma więc stoi na bramce

• 3 3

• Trzeba było iść powiesić ten ręcznik i przy okazji podać bidony. Ciekawe, czy ręcznik obroniłby parę ,,setek" dla przeciwników. Trzeba patrzyć obiektywnie, przydarzył się błąd, może piłka była śliska - padał deszcz. Zapomniałeś jeszcze napisać o słabej obronie.

• 5 2

• Padaki ciąg dalszy

• 23 0

• kolejny raz sie popisali...

• 17 0

• Koniec wieńczy dzieło...zniszczenia

Tomek i jego drużyna! 15 lat! Naj, nie bierze się znikąd! Naj - a więc najgorsi, najbardziej nieuczciwi, najsmieszniejsi, itd.
    90 Lecie Klubu...
    Lubu dubu

• 17 3

• Czy jest jakis odpowiedni komentarz do tego meczu i sytuacji w klubie? (3)

Najlepszy to taki ,,Spuscmy zaslone milczenia na znak zaloby,,Przydalby sie jakis zalobny wieniec,tylko kto ma go zlozyc..Kibicow juz nie ma, pilkarze maja to w d...,a zarzadu stary uciekl po spi...onej robocie,a niby nowy zarzad jak zorientuje sie w sytuacji sam da noge..

• 30 2

• Jest. Ostatni gasi światło ;- )

• 2 0

• (1)

Jak uciekł są na VIP i się śmieją z naiwnych kibiców.
      W d*pie nas głęboko mają.

• 7 2

• Spokojnie Mały ich już nie ma ale pewnie sytuacja jest nie do uratowania i trzeba zacząć od zera.
        Masz doświadczenie, jak nie ty to kto? Bo jak nie my Kadłuby to kolejni cwaniacy przylepią się do klubu