Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 0:1. Były emocje. Karny, czerwona kartka

Damian Konwent
20 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Autorem jedynego gola w meczu był Przemysław Czerwiński. Autorem jedynego gola w meczu był Przemysław Czerwiński.

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe Świt Skolwin 1:0 (0:0). Biało-niebiescy mogą dopisać sobie kolejne cenne trzy punkty w tabeli generalnej. Zwycięstwo w 24. kolejce III ligi zapewnił Przemysław Czerwiński, który zdobył bramkę w 76. minucie. Na początku drugiej połowy rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Michał Marczak, a rywale po czerwonej kartce kończyli mecz w osłabieniu.

Arkadiusz Korpalski: "Więcej ambicji i zaangażowania". Przeczytaj rozmowę z młodym obrońcą Bałtyku Gdynia

Czerwiński (76)

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Trochowski, Zakrzewski, Górski - Demańczuk (80 Kręcki), Radecki, Czerwiński, Garczewski (90 Andryszak), Letniowski - Marczak

Ze względu na problemy zdrowotne, z zespołem na wyjazd nie udali się Jakub Biskup, Bartosz SobczakFilip Sobiecki. Trener Sebastian Letniowski musiał dokonać korekt w pierwszym składzie i takim sposobem szansę debiutu dostał chociażby Sebastian Trochowski.

Zaangażowanie, o którym przed meczem mówił Arkadiusz Korpalski, w drużynie Bałtyku Gdynia widoczne było już od pierwszych minut. W 6. minucie wynik otworzyć mógł Krzysztof Garczewski, jednak pomylił się w dogodnej sytuacji. Kilka chwil później z dystansu uderzał Jakub Letniowski. Bramkarz w tym wypadku poradził sobie bez większego trudu.

To nie była jednak jedyna interwencja golkipera Świtu Skolwin. W 24. minucie doskonale zachował się przy strzale Michała Marczaka z siedmiu metrów. Obaj bramkarze zachowali ostatecznie czyste konto, a piłkarze do szatni w przerwie meczu schodzili przy bezbramkowym remisie.

Sprawdź relację z poprzedniego, zremisowanego 1:1 meczu biało-niebieskich z Wierzycą Pelpin

Po zmianie stron, losy spotkania mogły szybko się odwrócić. Tuż po wznowieniu gry, sędzia musiał podyktować rzut karny, a winowajcę ukarać drugą żółtą kartką, w konsekwencji czego goście grali w przewadze. Gdy wydawało się, że ci obejmą prowadzenie, rzut karny zmarnował Marczak.

Podobnie jak przed tygodniem, biało-niebiescy długo kazali czekać kibicom na bramkę. Upragnionego gola w 76. minucie zdobył Przemysław Czerwiński.

Przed końcem spotkania jedni i drudzy mieli swoje okazje. Szczególnie miejscowi z każdą upływającą minutą byli co raz bardziej sfrustrowani. W odstępie dwóch minut, dwukrotnie padali w polu karnym i domagali się rzutu karnego. Gwizdek sędziego głównego w przy obu sytuacjach jednak milczał.

Przed upływem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dołożył również Marczak. Napastnik Bałtyku Gdynia zrehabilitował się za zmarnowaną jedenastkę z 50. minuty, ale arbiter boczny uniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną. Przyjezdni dowieźli korzystny wynik do końca spotkania i do Gdyni przyjadą z trzema punktami.

18 Wda Świecie 28 1 5 22 20:75 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-05-12

Wyniki 28 kolejki

• Jarota Jarocin - BAŁYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Radunia Stężyca - Bałtyk Koszalin 2:3
  • Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 4:1 (2:0)
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 2:0 (1:0)
  • Wierzyca Pelplin - KKS 1925 Kalisz 3:3 (0:1)
  • Górnik Konin - Lech II Poznań 2:3 (0:1)
  • Chemik Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
  • Wda Świecie - KP Starogard Gdański 0:3 (walkower)

Opinie (51) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Bałtyk!

Grać do końca a zwycięstwo cieszy i odrazu mam lepszy humor.