Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 0:1. Były emocje. Karny, czerwona kartka

Bałtyk Gdynia

Autorem jedynego gola w meczu był Przemysław Czerwiński.
Autorem jedynego gola w meczu był Przemysław Czerwiński. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe Świt Skolwin 1:0 (0:0). Biało-niebiescy mogą dopisać sobie kolejne cenne trzy punkty w tabeli generalnej. Zwycięstwo w 24. kolejce III ligi zapewnił Przemysław Czerwiński, który zdobył bramkę w 76. minucie. Na początku drugiej połowy rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Michał Marczak, a rywale po czerwonej kartce kończyli mecz w osłabieniu.

Arkadiusz Korpalski: "Więcej ambicji i zaangażowania". Przeczytaj rozmowę z młodym obrońcą Bałtyku Gdynia

Czerwiński (76)

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Trochowski, Zakrzewski, Górski - Demańczuk (80 Kręcki), Radecki, Czerwiński, Garczewski (90 Andryszak), Letniowski - Marczak

Ze względu na problemy zdrowotne, z zespołem na wyjazd nie udali się Jakub Biskup, Bartosz SobczakFilip Sobiecki. Trener Sebastian Letniowski musiał dokonać korekt w pierwszym składzie i takim sposobem szansę debiutu dostał chociażby Sebastian Trochowski.

Zaangażowanie, o którym przed meczem mówił Arkadiusz Korpalski, w drużynie Bałtyku Gdynia widoczne było już od pierwszych minut. W 6. minucie wynik otworzyć mógł Krzysztof Garczewski, jednak pomylił się w dogodnej sytuacji. Kilka chwil później z dystansu uderzał Jakub Letniowski. Bramkarz w tym wypadku poradził sobie bez większego trudu.

To nie była jednak jedyna interwencja golkipera Świtu Skolwin. W 24. minucie doskonale zachował się przy strzale Michała Marczaka z siedmiu metrów. Obaj bramkarze zachowali ostatecznie czyste konto, a piłkarze do szatni w przerwie meczu schodzili przy bezbramkowym remisie.

Sprawdź relację z poprzedniego, zremisowanego 1:1 meczu biało-niebieskich z Wierzycą Pelpin

Po zmianie stron, losy spotkania mogły szybko się odwrócić. Tuż po wznowieniu gry, sędzia musiał podyktować rzut karny, a winowajcę ukarać drugą żółtą kartką, w konsekwencji czego goście grali w przewadze. Gdy wydawało się, że ci obejmą prowadzenie, rzut karny zmarnował Marczak.

Podobnie jak przed tygodniem, biało-niebiescy długo kazali czekać kibicom na bramkę. Upragnionego gola w 76. minucie zdobył Przemysław Czerwiński.

Przed końcem spotkania jedni i drudzy mieli swoje okazje. Szczególnie miejscowi z każdą upływającą minutą byli co raz bardziej sfrustrowani. W odstępie dwóch minut, dwukrotnie padali w polu karnym i domagali się rzutu karnego. Gwizdek sędziego głównego w przy obu sytuacjach jednak milczał.

Przed upływem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dołożył również Marczak. Napastnik Bałtyku Gdynia zrehabilitował się za zmarnowaną jedenastkę z 50. minuty, ale arbiter boczny uniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną. Przyjezdni dowieźli korzystny wynik do końca spotkania i do Gdyni przyjadą z trzema punktami.

18 Wda Świecie 28 1 5 22 20:75 8

Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.

Tabela wprowadzona: 2019-05-12