Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 1:2. Zbyt późne przebudzenie, dwie czerwone kartki

mip.
19 maja 2023, godz. 19:20
Opinie (116)

Energa Bałtyk Gdynia

Ezana Kahsay strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Bałtyku. Był to jednak tylko gol na otarcie łez, bowiem gdynianie przegrali ze Świtem 1:2 i po 29. kolejce na pewno nie zmniejszą dystansu do bezpiecznej pozycji. Ezana Kahsay strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Bałtyku. Był to jednak tylko gol na otarcie łez, bowiem gdynianie przegrali ze Świtem 1:2 i po 29. kolejce na pewno nie zmniejszą dystansu do bezpiecznej pozycji.

Bałtyk Gdynia przegrał ze Świtem Skolwin 1:2 (0:1) w meczu 29. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka od 9. minuty musieli radzić sobie w "10" po czerwonej kartce dla Fabiana Lengiewicza. Drugą w doliczonym czasie gry obejrzał także Arkadiusz Korpalski. Biało-niebiescy przebudzili się dopiero na kwadrans przed zakończeniem meczu. Było to już jednak zbyt późno, by myśleć o wyrównaniu. Premierową bramkę w barwach Bałtyku strzelił Ezana Kahsay.

Bramka:
Kahsay 74 - Ładziak 11, Paczuk 58

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Korpalski, Długołęcki, Lengiewicz - Fietz, Waszczuk, Bohm (62 Kowalczyk), Bach (79 Wołowski) - Sluga (62 Gołuński), Kahsay

Mecz Bałtyku Gdynia ze Świtem Skolwin otwierał 29. kolejkę grupy drugiej III ligi. Trener Robert Jędrzejczak zdecydował się przeprowadzić dwie zmiany w wyjściowej "11" w porównaniu z poprzednim spotkaniu. Do składu powrócili: Maciej Kaźmierczak i kapitan Fabian Lengiewicz. Dla tego drugiego spotkanie nie potrwało jednak długo, bo w 9. minucie obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na zawodniku Świtu, który wychodził na akcję sam na sam.

Po tym zagraniu sędzia podyktował rzut wolny dla gości, a dobrym uderzeniem popisał się Adam Ładziak i zaskoczył nim Michała Bartkowiaka, wyprowadzając gości na prowadzenie. Kolejne minuty to sporo walki, ale mało dogodnych okazji. Sporo pracy miał jednak arbiter, który raz po raz sięgał do kieszonki po żółtą kartkę.

Sprawdź, jak szanse na utrzymanie Bałtyku ocenia Jerzy Jastrzębowski Sprawdź, jak szanse na utrzymanie Bałtyku ocenia Jerzy Jastrzębowski

Gdynianie próbowali odpowiedzieć również z rzutu wolnego, ale zarówno strzał Ezany Kahsaya jak i Jakuba Bacha nie był na tyle precyzyjny, by zaskoczyć golkipera Świtu. Do przerwy wyrównać się nie udało, a i Bałtyk mógł przegrywać 0:2, ale w sukurs Bartkowiakowi przyszedł słupek.

Odrabiać straty trzeba było zatem w drugiej połowie. Czas jednak upływał, a biało-niebiescy nie kreowali groźnych sytuacji pod bramkę gości. Jakby tego było mało, w 58. minucie po wrzutce z lewej strony, Patryk Paczuk dostawił tylko nogę i podwyższył prowadzenie.

Sytuacja Bałtyku była już zatem bardzo trudna. Gospodarze próbowali przenieść ciężar gry pod bramkę Świtu długimi podaniami, ale te były bardzo niecelne i nie udawało się po nich wykreować żadnej sytuacji strzeleckiej.

Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Dopiero w 74. minucie po indywidualnej akcji Miłosza Waszczuka udało się zyskać teren, a następnie dostarczyć piłkę do Kahsaya. Po strzale napastnika futbolówka odbiła się jeszcze od pleców obrońcy Świtu i całkowicie zmyliła golkipera przyjezdnych. Po tym trafieniu nadzieje wśród miejscowych na wywalczenie co najmniej punktu odżyły.

W końcówce obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Doskonałą okazję znów miał Kahsay, ale jak długi wyciągnął się Przemysław Matłoka, odbijając piłkę.

Gospodarzom nie udało się już doprowadzić do wyrównania, a w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Arkadiusz Korpalski. Arbiter po tym zakończył spotkanie. Bałtyk tym samym po 29. kolejce może tylko zwiększyć swoją stratę do bezpiecznej pozycji.

18 Unia Janikowo 29 2 4 23 17:70 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-05-21