Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 2:3. Biało-niebiescy z nieba do piekła

mip.
16 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Dawid Leleń robił co mógł pomiędzy słupkami Bałtyku, by utrzymać prowadzenie dla biało-niebieskich, ale to nie wystarczyło. Gdynianie przegrali ze Świtem Skolwin 2:3 (2:1). Dawid Leleń robił co mógł pomiędzy słupkami Bałtyku, by utrzymać prowadzenie dla biało-niebieskich, ale to nie wystarczyło. Gdynianie przegrali ze Świtem Skolwin 2:3 (2:1).

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali ze Świtem Skolwin 2:3 (2:1) w meczu 13. kolejki III ligi grupy drugiej. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego po 8. minutach prowadzili 2:0, ale od 21. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Bohma. To wykorzystali przyjezdni, którzy strzelili trzy bramki. Tym samym powtórzył się scenariusz z wrześniowego meczu z Elaną Toruń.

Grzegorz Niciński odszedł po porażce ze Świtem Skolwin. Dowiedz się więcej

Sikorski 1, Marczak 8 (karny) - Nadgróny 13, Wojdak 57, Krawiec 66

BAŁTYK: Leleń - Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Bohm, Kośnik, Skrzecz, Sikorski - Gołuński, Marczak, Gułajski

Piłkarze Bałtyku w sobotnie popołudnie podejmowali Świt Skolwin, chcąc przerwać czarną passę siedmiu meczów bez zwycięstwa. Trener Grzegorz Niciński postanowił nieco pozmieniać skład, co dało pożądany efekt.

Michał Listkiewicz: Bałtyk daleki od tego co sobie założyliśmy, ale...

Już w pierwszej minucie po rzucie rożnym do siatki trafił Maciej Sikorski, wyprowadzając Bałtyk na prowadzenie. Ofensywna gra biało-niebieskich pozwoliła na powiększenie przewagi. W 8. minucie najlepszy strzelec gdynian - Michał Marczak wykorzystał rzut karny i strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie.

Początek pierwszej połowy był iście szalony. Już w 13. minucie Świt złapał kontakt z miejscowymi. Indywidualną akcję na bramkę zamienił Adam Nadgórny. Jakby tego było mało, za dwie czerwone kartki z boiska wyleciał Oskar Bohm. Coraz częściej przyjezdni zaczęli gościć w polu karnym Bałtyku i zaczęło pachnieć remisem. Świetnie spisywał się jednak Dawid Leleń, którego interwencje pomogły biało-niebieskim zejść na przerwę z prowadzeniem.

Po niej nie było już jednak tak kolorowo. Najpierw boisko z urazem opuścił Mikołaj Kośnik, a po chwili do wyrównania doprowadził Kacper Wojdak, a w 66. minucie Świt objął prowadzenie po świetnym uderzeniu z dystansu Pawła Krawca.

Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Przeczytaj relację z ostatniego meczu biało-niebieskich

Przyjezdni na tym nie poprzestali i chcieli podwyższyć prowadzenie, wykorzystując fakt, że Bałtyk grał w osłabieniu. Jednak najpierw w sukurs Leleniowi przyszedł słupek, a po chwili dwukrotnie bramkarz biało-niebieskich skutecznie interweniował.

Więcej bramek już nie padło, choć arbiter doliczył aż 7 minut. Tym samym powtórzył się scenariusz z meczu z Elaną Toruń, gdzie biało-niebiescy prowadzili 2:0 i przegrali 2:3. Dla biało-niebieskich sytuacja w tabeli jest naprawdę nieciekawa, bowiem z dorobkiem 8 punktów zajmują przedostatnie miejsce.

18 Kluczevia Stargard 13 0 3 10 6:31 3
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-10-16