Bałtyk Gdynia - Unia Swarzędz 1:0. Michał Marczak zapewnił wygraną

25 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Michał Marczak ma już na koncie 10 goli w obecnych rozgrywkach III ligi. Ten strzelony w niedzielę zapewnił Bałtykowi wygraną z Unią. Michał Marczak ma już na koncie 10 goli w obecnych rozgrywkach III ligi. Ten strzelony w niedzielę zapewnił Bałtykowi wygraną z Unią.

Bałtyk Gdynia pokonał u siebie Unię Swarzędz 1:0 (0:0) w meczu 13. kolejki III ligi. Zwycięską bramkę po znakomitej akcji kapitana Damiana Garbacika zdobył Michał Marczak, dla którego to już dziesiąte trafienie w obecnych rozgrywkach.

Bramka: Marczak 51 min

BAŁTYK: Bartkowiak - Goerke , Demiańczuk, Garbacik, Liberacki - Buławski (80 Dziadkowiec), Bartlewski (85 Machol), Lengiewicz - Gołuński (65 Biedrzycki), Marczak, Gułajski

Piłkarze Bałtyku Gdynia byli bardzo zdeterminowani aby zrehabilitować się po ostatniej porażce 0:4 z GKS Przodkowo. Pewna nerwowość była widoczna w ich poczynaniach.

W meczach Bałtyku Gdynia muszą być gole

Już w pierwszej połowie zimnej krwi w sytuacjach bramkowych po rzutach rożnych zabrakło Maksymowi DemiańczukowiFabianowi Lengiewiczowi, którzy nie wykorzystali okazji strzeleckich.

Krótko po przerwie wyczekiwane trafienie zdobył Michał Marczak, dla którego była to już dziesiąta bramka w obecnych rozgrywkach III ligi. Ogromna w tym zasługa Damiana Garbacika. Występujący z kapitańską opaską stoper przeprowadził indywidualną akcję i wyłożył snajperowi piłkę praktycznie do pustej bramki.

Marczak w końcówce spotkania mógł jeszcze dołożyć drugie trafienie, ale z kilku metrów nie zdołał oddać celnego strzału. Na szczęście pierwszy gol wystarczył do zdobycia kompletu punktów. Trzeba jednak oddać, że niżej notowany rywal szukał okazji do wyrównania i naciskał biało-niebieskich do ostatniego gwizdka.

- Po zdobytej bramce niepotrzebnie się cofnęliśmy, zwłaszcza końcówce spotkania. Chłopakom bardzo zależało na trzech punktach po tej porażce z GKS Przodkowo. Rywale grali długie piłki i walczyli do ostatnich sekund, ale nie popełniliśmy błędu. To był dla nas bardzo ważny mecz i taka zasłużona wygrana cieszy. Widzimy, że w tabeli robi się ścisk, więc to zwycięstwo ma duże znaczenie pod kątem psychologicznym - podsumował spotkanie trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski.

22 Mieszko Gniezno 13 0 1 12 8:47 1
Po rundzie jesiennej (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-10-26

Wyniki 13 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Unia Swarzędz 1:0 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:2 (0:1)
  • Nielba Wągrowiec - KP Starogard Gdański 0:2 (0:1)
  • Flota Świnoujście - Gryf Wejherowo 3:1 (0:1)
  • Pomorzanin Toruń - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
  • Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 0:1 (0:0)
  • Unia Janikowo - Chemik Police 2:0 (2:0)
  • Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 3:3 (1:1)
  • Mieszko Gniezno - Górnik Konin 1:1 (1:1)
  • Jarota Jarocin - Elana Toruń 1:2 (0:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Świt Skolwin 0:6 (0:3)

• Brawo Bałtyk!

• 46 5

• Jeszcze chwila a ten mecz bysmy przegrali (1)

A ten co obslugiwal kamere to na litosc Boską chłopie poducz sie troche.

• Gdy jest incydent

Zawsze pojawia Sado 997 i jakiś konfident.

• 1 8

• Liczy się zwycięstwo

To był słaby mecz w wykonaniu Bałtyku - dużo strat, niedokładnych podań, ale przede wszystkim brzydki mecz - szarpany, dużo fauli.
    Zwycięstwo zasłużone, Bałtyk stworzył więcej dobrych sytuacji bramkowych. Sędzia niesłusznie nie uznał gola w pierwszej połowie.
    Najważniejsze w tej sytuacji są 3 punkty.

• 39 3

• Grunt że zwycięstwo. Viva SKS!

Każde zwycięstwo przybliża do celu. A teraz czas na punktowanie w Koszalinie.

• 39 3

• Ledwo ledwo (2)

Ale męczarnia. Właśnie skończyłem oglądać to spotkanie w internecie. Nasi piłkarze nie potrafili dłużej przytrzymać piłki w środku pola i za szybko ją tracili. Zamiast docisnąć i strzelić drugiego gola oddali inicjatywę Unii. I znowu niewykorzystana setka na sam koniec. Udało się, ale do końca drżałem o wynik. Uffff!!!!

• 36 1

• Bałtyk (1)

Gdzie oglądadales męcz w Internecie

• 1 1

• Mecze Bałtyku są puszczane na żywo na klubowej TV na YouTube.

• 5 0

• Dziwnie śledzi się mecz w necie.Pierwszą połowa nawet fajna w naszym wydaniu,choć nie poparta bramkami,druga mimo strzelonej na początku bramki pozostawiała wiele do życzenia,a końcówka to wręcz obrona Częstochowy.Są trzy punkty i to najważniejsze.Kolejka niespodzianek,lider i wicelider tracą punkty.