Bałtyk Gdynia - Unia Swarzędz 2:2. Osłabionej drużynie zabrakło niewiele

Damian Konwent
4 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (44)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia rozpoczął mecz bez kilku podstawowych piłkarzy, ale był bliski zwycięstwa. To może napawać optymizmem. Bałtyk Gdynia rozpoczął mecz bez kilku podstawowych piłkarzy, ale był bliski zwycięstwa. To może napawać optymizmem.

Bałtyk Gdynia zremisował na Narodowym Stadionie Rugby z Unią Swarzędz 2:2 (0:1) w 18. kolejce grupy drugiej III ligi, która inaugurowała rundę wiosenną. Biało-niebiescy rozpoczęli mecz bez pozyskanych zimą Ezany Kahsaya i Łukasza Kowalczyka, a także podstawowych piłkarzy: Mateusza Długołęckiego i Karola Fietza. Jednak i bez nich podopieczni Włodzimierza Pasieki potrafili odrobić stratę i byli bliscy zwycięstwa, ale goście wyrównali w 87. minucie. Mimo to z optymizmem można patrzeć na kolejne spotkania.

Błękitni Stargard - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Przeczytaj relację

Sluga 49, Klimek 65 - Miller 27, 87

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Klimek, Lengiewicz, Drozdowicz - Wołowski, Bohm - Skrzecz (78 Pasieka), Sluga (89 Jankowski), Gołuński (70 Waszczuk) - Żuber (46 Bożym)

Bałtyk Gdynia chciał udanie rozpocząć rundę wiosenną, ale problemy zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Trener Włodzimierz Pasieka myślał, że demony jesieni w postaci kontuzji ma już za sobą, ale znów nie mógł wystawić optymalnego składu.

Zabrakło przede wszystkim pozyskanych w zimowym oknie transferowych: napastnika Ezany Kahsaya i pomocnika Łukasza Kowalczyka. Przypomnijmy, że pierwszy dołączył do zespołu w ostatnim tygodniu i w związku z tym nie udało się jeszcze załatwić wszystkich formalności. Natomiast drugi nie zdążył wyleczyć urazu.

Włodzimierz Pasieka: Głowa do góry. Przeczytaj wywiad z trenerem Bałtyku Gdynia zapowiadający rundę wiosenną Włodzimierz Pasieka: Głowa do góry. Przeczytaj wywiad z trenerem Bałtyku Gdynia zapowiadający rundę wiosenną

Jednak to nie wszystko, bo rozchorował się ponadto inny z podstawowych piłkarzy ze środka pola Karol Fietz. Jakby tego było mało, to z powodu żółtych kartek pauzować musiał środkowy obrońca Mateusz Długołęcki.

Dlatego też szkoleniowiec biało-niebieskich musiał dokonać kilku roszad w składzie. Na lewej obronie spotkanie rozpoczął Aleksander Drozdowicz, a na stopera przesunięty został Fabian Lengiewicz. W środku pomocy zagrali: Dominik WołowskiOskar Bohm. Natomiast Oktawian Skrzecz przeszedł na skrzydło, a jego miejsce na "10" zajął Marcel Sluga, który jesienią grał jako napastnik. Z kolei na "9" znalazł się Hubert Żuber. To jedyny piłkarz w wyjściowej "11", który trafił do klubu zimą.

Od samego początku mocniej zaczęli nacierać piłkarze Unii. Ruszyli z pressingiem, ale to gospodarze byli aktywniejsi pod bramką rywala. Najpierw wyszli z kontratakiem, a następnie zabrakło dokładności przy dośrodkowaniu Adama Gołuńskiego, a także strzale z dystansu.

Jednak niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak było tym razem. Goście objęli prowadzenie po golu w 27. minucie, ale to nie odstraszyło miejscowych. Nadal szukali swoich okazji m.in. po akcjach Skrzecza czy Slugi. Było też kilka rzutów rożnych, ale żadnego z nich nie udało się zamienić na gola.

W drugiej połowie grę biało-niebieskich miał ożywić Jan Bożym, który zmienił Żubera. Dzięki temu na swoje nominalne pozycje mogli wrócić: Sluga i Skrzecz, a Janek przeszedł na skrzydło. Na efekty nie trzeba było czekać długo, bo 4 minuty po rozpoczęciu gry wyrównującą bramkę zdobył Marcel.

Bałtyk "poczuł krew" i napędzał kolejne akcje. Było warto, bo jedną z nich w 65. minucie na prowadzenie zamienił Jan Klimek, który wprawił w radość zgromadzonych na NSR kibiców.

Rezerwy Bałtyku Gdynia też rozpoczynają rundę wiosenną. O co grają? Rezerwy Bałtyku Gdynia też rozpoczynają rundę wiosenną. O co grają?

Od tego momentu Unia zaczęła naciskać mocniej. Mimo to przez długi czas wydawało się, że podopieczni trenera Pasieki zakończą to spotkanie z kompletem punktów. Ostatecznie jednak muszą obejść się smakiem, bo stracili bramkę w 87. minucie. Chwilę potem na boisku w miejsce Slugi pojawił się jeszcze Igor Jankowski, ale niestety wynik nie uległ zmianie.

Remis oznacza, że biało-niebiescy do bezpiecznego miejsca tracą wciąż 5 punktów, gdyż Unia Solec Kujawski również podzieliła się punktami z Cartusią 1923 Kartuzy (1:1). Mimo to, sobotni występ może napawać przed kolejnymi spotkaniami. Zwłaszcza, że za tydzień gdynianie również zagrają u siebie. Wówczas na NSR przyjadą Błękitni Stargard.

18 Unia Janikowo 18 2 4 12 17:37 10
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek. Kolejne spotkania będą rozstrzygnięte jako walkower na korzyść rywala.

Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-03-04