Bałtyk Gdynia - Vineta Wolin 3:2. Pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich

mip.
4 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Trener Włodzimierz Pasieka po raz pierwszy w tym sezonie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy wygrali pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach. Trener Włodzimierz Pasieka po raz pierwszy w tym sezonie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy wygrali pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach.

Bałtyk Gdynia pokonał Vinetę Wolin 3:2 (1:0) w meczu 15. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Włodzimierza Pasieki dwukrotnie wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, ale grający w "10" goście dwa razy znaleźli sposób na zdobycie kontaktowej bramki. Gdynianie utrzymali jednak prowadzenie do końca i wygrali po raz pierwszy w tym sezonie. W doliczonym czasie gry boisko po dwóch żółtych kartkach opuścił Jonatan Pasieka.

Kaźmierczak 34, Bach 46, Waszczuk 79 - Kurczak 74, Hurytia 89

BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Korpalski, Lengiewicz - Bach, Klimek (32 Pasieka), Gołuński (65 Waszczuk), Wołowski (32 Kaźmierczak), Bohm, Kośnik - Skrzecz (80 Sluga)

W piątkowy wieczór na Narodowym Stadionie Rugby Bałtyk Gdynia podejmował beniaminka grupy drugiej III ligi, Vinetę Wolin. "Wikingowie" po 14. kolejkach zajmowali 13. miejsce w tabeli. Trener Włodzimierz Pasieka w wyjściowej "11" dokonał dwóch zmian względem poprzedniego meczu w Kleczewie. Jonatana PasiekęKarola Fietza zastąpili Jan KlimekDominik Wołowski.

Sprawdź, jak Bałtyk zamierza uratować III ligę?

Pierwsze groźne akcje zainicjowali przyjezdni, ale najpierw doskonały wślizg Wołowskiego uratował Bałtyk przed stratą bramki, a później Paweł Rabin popisał się po strzale jednego z napastników Vinety.

Już w 32. minucie trener Pasieka dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko swojego syna Jonatana i Maciej Kaźmierczaka. To właśnie ten drugi w 34. minucie dał prowadzenie Bałtykowi. Tuż po przerwie zrobiło się już 2:0, bo indywidualną akcją popisał się Jakub Bach.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej komfortowa, gdy w 56. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kacper Żmudź i goście musieli radzić sobie w "10".

Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 2:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Drużyna z Wolina nie poddała się jednak i w 74. minucie kontaktową bramkę zdobył Szymon Kurczak po uderzeniu z rzutu wolnego. Chwilę później mogło być 2:2, ale Rabina uratował słupek. W 79. minucie dwubramkowe prowadzenie biało-niebieskim przywrócił Miłosz Waszczuk i Bałtyk był bardzo blisko premierowego zwycięstwa w tym sezonie.

To nie był jednak koniec strzelania, bo "Wikingowie" w 89. minucie znów złapali kontakt po trafieniu Romana Hutyrii. Chwilę później z boiska "wyleciał" Pasieka, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Przyjezdni byli bliscy wyrównania, ale ostatecznie po niemal 100 minutach gry Bałtyk zwyciężył 3:2.

18 Bałtyk Gdynia 15 1 3 11 14:34 6
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-06

Wyniki 15 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Vineta Wolin 3:2 (1:0)
  • Cartusia Kartuzy - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
  • Polonia Środa Wlkp. - Olimpia Grudziądz 1:4 (0:3)
  • Zawisza Bydgoszcz - Świt Skolwin 0:1 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew 3:1 (1:1)
  • Unia Swarzędz - Jarota Jarocin 2:1 (2:1)
  • Unia Janikowo - Stolem Gniewino 1:1 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0)