Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 3:1. Doping zza płotu nie pomógł

Rafał Sumowski
7 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk Gdynia wygrał trzy kolejne mecze w III lidze, a Oktawian Skrzecz trzecie spotkanie z rzędu skończył z golem na koncie. Bałtyk Gdynia wygrał trzy kolejne mecze w III lidze, a Oktawian Skrzecz trzecie spotkanie z rzędu skończył z golem na koncie.

Bałtyk Gdynia pokonał Zawiszę Bydgoszcz 3:1 (2:0) w meczu 16. kolejki III ligi. Gościom nie pomógł doping około 200 kibiców, którzy zgodnie z zapowiedziami pozostali za płotem Narodowego Stadionu Rugby. Dla trener Robert Reiwer to trzecie kolejne z rzędu, a drużyna pod jego wodzą zdobyła o 1 punkt więcej niż we wszystkich wcześniejszych meczach bieżącego sezonu. Przyczynił się do tego m.in. Oktawian Skrzecz, który w każdym z tych spotkań strzelał gola.

Skrzecz 8 min, Garbacik 41, Jankowski 90+3 - Brzeziński 67

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Lengiewicz, Garbacik, Kapuściński - Gołuński (79 Buławski), Sikorski, Wołowski (79 Bohm), Gułajski, Skrzecz, Marczak (89 Jankowski)

Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz. Kibice gości staną za płotem. Przeczytaj dlaczego

Kibice Zawiszy przyjechali do Gdyni w liczbie ok. 200 osób, wsparci fanami Pogoni Lębork. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, fani zespołu z Bydgoszczy nie mogli liczyć na wejście na trybuny. Mecz "podwyższonego ryzyka" obserwowali zza płotu w asyście policji. Poza wymianą "uprzejmości" pomiędzy kibicami zza płotu, a bałtykowcami na trybunach, obyło się bez ekscesów.

Obecność gości zmotywowała zarówno kibiców jak i piłkarzy biało-niebieskich. Pierwsi zadbali o wyjątkową atmosferę, a drudzy o wynik. Już w 8. minucie meczu wynik otworzył Oktawian Skrzecz. Znakomicie wyszedł do prostopadłego, górnego podania Macieja Kaźmierczaka i unikając spalonego, skierował opadającą futbolówkę do siatki uderzeniem z pierwszej piłki. Dla Skrzecza to trzeci z rzędu mecz ligowy, w którym zdobył bramkę.

Drugi cios Bałtyk wymierzył Zawiszy krótko przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym, wycofaniu piłki i idealnej wrzutce w szesnastkę przez Mateusza Gułajskiego, gola zdobył Damian Garbacik. Kapitan gospodarzy z zimną krwią uderzył głową przy słupku i gdynianie cieszyli się z prowadzenia 2:0.

Dlaczego PZPN pomaga tylko bogatym? Ile kosztuje sędziowanie w niższych ligach?

Na początku drugiej połowy goście nie wykorzystali sytuacji na bramkę kontaktową po rzucie rożnym. Kibice Bałtyku odpalili na trybunach trzy race, co zakończyło się interwencją policji i wyprowadzeniem dwóch osób. Chwilę później, po wydawałoby się niegroźnej wrzutce, gdy w polu karnym było trzech obrońców biało-niebieskich, gola dla gości zdobył Adrian Brzeziński.

W 83. minucie blisko swojej drugiej bramki i zamknięcia meczu był Skrzecz. Wbiegający między dwóch obrońców rywali pomocnik po podanie z prawej strony, próbował lobować wybiegającego z szesnastki bramkarza, ale nieudanie.

Skrzecz powetował sobie jednak tę sytuację asystą w doliczonym czasie gry. Wysoko naciskający pomocnik zaliczył odbiór pod polem karnym rywali przy wyprowadzaniu przez nich piłki. Błyskawicznie podał w pole karne do Igora Jankowskiego, a wprowadzony chwilę wcześniej na boisko napastnik ustalił wynik spotkania.

Tym samym znakomita passa Bałtyku pod wodzą trenera Roberta Reiwera trwa w najlepsze. Biało-niebiescy wygrali trzeci ligowy mecz z rzędu. 9 punktów, które gdynianie zdobyli pod wodzą tego szkoleniowca w trzech spotkaniach to już o jeden więcej niż w 13 grach za kadencji jego poprzednika Grzegorza Nicińskiego.

18 Kluczevia Stargard 16 1 3 12 8:36 6
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-07

Wyniki 16 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (2:0)
  • Unia Janikowo - Elana Toruń 1:1 (1:0)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Błękitni Stargard 2:0 (0:0)
  • Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 2:2 (1:2)
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 0:1 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - GKS Przodkowo 0:0
  • KP Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (1:1)
  • Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0)
  • Kluczevia Stargard - Jarota Jarocin 0:3 (0:1)