Aż 6:1 w piłkarskich derbach Gdyni. Bałtyk i Sopocka Akademia awansowały w wojewódzkim PP

Michał Rudnicki
4 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Gracze Bałtyku sześciokrotnie cieszyli się ze strzelenia gola rezerwom Arki. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Marczak (nr 9). Gracze Bałtyku sześciokrotnie cieszyli się ze strzelenia gola rezerwom Arki. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Marczak (nr 9).

Arka II Gdynia przegrała z Bałtykiem Gdynia 1:6 (0:2) w meczu 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski. Cztery bramki dla zwycięzców strzelił Michał Marczak. Do ćwierćfinałów zakwalifikował się także zespół Sopockiej Akademii Piłkarskiej, który pokonał u siebie Olimpię Sztum 3:1 (1:1). Kolejna rundę rozgrywek zaplanowano na 25 kwietnia.

ARKA II GDYNIA - BAŁTYK GDYNIA 1:6 (0:2)

Bramki: Hołtyn 75 - Marczak 14, 40, 52, 67, Kuzimski 55, Kochanek 90

ARKA II: Krzepisz - Krakowiak, Polański, Lengiewicz, Markiewicz (46 Hołtyn), Gniadecki (60 Klecha), Łoś, Ryk, Nowicki (71 Sikorski), Bugajewski (46 Młyński), Blok

BAŁTYK: Szulc - Kochanek, Szur, Kostuch, Regulski - Czerwiński (71 Gołubiński), Demiańczuk (46 Letniowski) - Marczak, Bartlewski, Rychłowski (46 Duda) - Kuzimski (87 Malanowski)

W pierwszej połowie zespół prowadzony przez Sebastiana Letniowskiego swoją przewagę udokumentował dwiema bramkami. Autorem obu był Michał Marczak. W 14. minucie pokonał Kacpra Krzepisza precyzyjnym strzałem głową, a na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony wykończył zespołową akcję biało-niebieskich. Mimo prowadzenia, szkoleniowiec Bałtyku nie był zadowolony z postawy swojego zespołu.

- Grając z zespołami młodzieżowymi, nie potrafimy wykrzesać z siebie maksimum zaangażowania, a te potrafią to obnażyć i ograć nas. Tak było w sparingu z drużyną CLJ Lechii Gdańsk oraz w ligowym meczu z Lechem II Poznań. W pierwszej połowie zdecydowanie zbyt dużo było w naszym zespole dreptania, a za mało zaangażowania - ocenia Letniowski.
Na początku drugiej połowy Bałtyk jeszcze powiększył swoją przewagę. Trzeciego gola zdobył Marczak, a dobrą dyspozycję z piątkowego meczu przeciwko Elanie Toruń potwierdził Mateusz Kuzimski. W międzyczasie drugą żółtą kartkę zobaczył Sebastian Bartlewski i biało-niebiescy musieli grać w dziesiątkę. Ich osłabienie nie wpłynęło jednak na obraz meczu. W 67. minucie Marczak trafił po raz czwarty. Na kwadrans przed końcem Norbert Hołtyn zdobył po kontrze honorową bramkę dla Arki II, ale w doliczonym czasie gry Adrian Kochanek ustalił wynik na 6:1 dla Bałtyku, strzelając tym samym bramkę w trzecim kolejnym meczu swojego zespołu.

- Dostaliśmy dziś bezpłatną lekcję gry w piłkę nożną. W mojej drużynie wystąpili sami młodzieżowcy i zderzenie piłki juniorskiej z seniorską okazało się brutalne. Mój zespół przegrał ten mecz jeszcze w szatni. Jestem przekonany, że ci zawodnicy potrafią grać w piłkę i jeszcze nie raz usłyszymy o nich, kiedy będą występować na wysokim poziomie. Dziś Bałtyk jednak bezlitośnie nas wypunktował - podsuwuje Robert Wilczyński, trener Arki II.
- Byłbym szaleńcem, gdybym powiedział, że nie cieszy mnie wynik. Mamy jednak bardzo dużo do poprawy w sferze mentalnej. Chciałbym, żeby do meczu z każdym przeciwnikiem mój zespół podchodził tak, jak do ostatniego starcia z Elaną. Dziś tego brakowało, choć pewien progres nastąpił od momentu, w którym zaczęliśmy grać w dziesiątkę - przekonuje z kolei Letniowski.
SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - Olimpia Sztum 3:1 (1:1)

Bramki: Kołodko 15, 90, Preizner 68 karny - M. Pluta 45

SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA: Rybicki - Rąbczyk (87 Wojciechowski), Madani (80 Ostrowski), Wiśniewski, Horbacz, Kołodko, Osłowski, Kawa, Preizner, Dobrzelecki (72 Kozubski), Giniewicz (40 Korzeniewski)

W ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski znalazł się także zespół Sopockiej Akademii Piłkarskiej, który w starciu drużyn liderujących swoim grupom B-klasy ograł Olimpię Sztum. Sopocianie również awansowali dalej mimo gry w liczebnym osłabieniu.

Gospodarze objęli prowadzenie po kwadransie. Krystian Rąbczyk przedarł się lewą stroną i dograł piłkę wzdłuż linii końcowej. W polu karnym dośrodkowanie przeciął Michał Kołodko i trafił do bramki. Do 35. minuty Sopocka Akademia Piłkarska kontrolowała przebieg gry. Wtedy jednak Michał Horbacz zbyt ostro wszedł w nogi rywala i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Zespół ze Sztumu wykorzystał swoją przewagę w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Maciej Pluta, który doprowadził do wyrównania.

W przerwie szkoleniowiec sopocian odpowiednio poukładał zespół po stracie Horbacza i w drugiej odsłonie ubytek jednego zawodnika po stronie miejscowych nie był zbyt widoczny. W 67. minucie Jakub Kawa minął dwóch zawodników w okolicach pola karnego i został przewrócony już w szesnastce. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Preizner. Goście próbowali odrabiać straty, czym narażali się na kontry ze strony sopocian. Ostatnia z nich zakończyła się bramką. Kawa dograł do Kołodki, a ten ustalił wynik na 3:1.

- Cieszy nas, że odnieśliśmy zwycięstwo po walce i to ponownie pomimo gry w dziesiątkę. Tak samo było w poprzednim meczu regionalnego Pucharu Polski, kiedy musieliśmy odrabiać straty z zespołem z Władysławowa, ale ostatecznie wygraliśmy. Teraz też czerwona kartka początkowo pokrzyżowała nam szyki i utrudniła realizację założeń, ale na drugą połowę wyszliśmy bardzo skoncentrowani i dzięki temu możemy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy - ocenia Krzysztof Giniewicz, menedżer sopockiego zespołu.
Bałtyk i AP Sopot awansowały do ćwierćfinałów zaplanowanych na 25 kwietnia. Półfinały odbędą się 15 maja, a finał 13 czerwca.

Pary 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski - Pomorski ZPN
Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia 1:6 (0:2)

• (3)

Gdynia i Gdańsk powinny mieć po dwa zespoły w ekstraklasie i pierwszej lidze. Dawać Bałtyk i Gedania. Włodarze miast, działacze Gdańska i Gdyni sponsorzy do dzieła!!!.

• 22 5

• (2)

Po dwa a może lepiej stworzyć jeden

• 0 1

• Jeden klub to bezsens (1)

1 klub w mieście to głupota. Pokaż mi duże miasta piłkarskie z 1 klubem. Benfica i Sporting,Everton i Liverpool, Slavia i Sparta, nie mówiąc o dużych miastach jak Moskwa, Berlin, Madryt, Rzym...
        Jeden klub w mieście to brak rywalizacji.
        Apel do włodarzy miast Gdynia i Gdańsk!
        Pomóżcie Bałtykowi i Gedanii,a pomożecie tym samym Lechii i Arce!

• 4 1

• Warszawa, Poznań, Wrocław, Zagrzeb, Newcastle, Valencia, Amsterdam, Bruksela, Paryz, Marsylia, Lyon, Goteborg, Malmo.

Wszystkie te miasta sa wieksze lub rowne populacji Gdyni.

• 0 0

• A pamiętacie ten sezon (1)

jak to w lidze pierwsza Arka była z rezerwami Bałtyku ? Nic nie trwa wiecznie...

• 10 2

• Nie pamiętam :(

• 1 3

• Toć to siok

• 3 1

• Michał Listkiewicz pełnomocnikiem zarządu Bałtyku !!!

• 4 3

• Gdzie się zgłosić ? (1)

Mam pytanie do Starego Fanatyka.Gdzie się zgłosić bo chcę się zapisać do tego Fan Clubu Bałtyku na Pustkach Cisowskich. Ocknij się matołku z tych omamów.

• 8 2

• Zarząd dymisja

Zgłoś się do klubu Błękitna Ostryga tam właśnie ich znajdziesz maja specyficzne upodobania.. buhahahabuhahah

• 2 0

• Żaden poważny kibic z Gdyni nie będzie się wydawał w te chore dyskusje.
    Jak Arka II była w III lidze to lepiej i szło w tzw derbach.
    Wczoraj pogrom.
    Może coś w tym jest z trenerem rezerw.
    Nic do przodu

• 6 1

• Nie będziemy się odnosić do dzisiejszego meczu... (3)

...wygraliśmy na boisku i trybunach i więcej nikt z ekipy nie będzie się odnosił.
    Szacuneczek dla obecnych i jednej i drugiej ekipy. Dzisiaj my byliśmy lepsi! PDW dla tych co mają przypal.Do następnego!! Pozdro