Bałtyk lepszy od Pogoni II Szczecin

28 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Kuzimski strzelił wyrównującego gola dla Bałtyku Gdynia, ale z boiska, z powodu kontuzji musiał zejść jeszcze przed przerwą. Mateusz Kuzimski strzelił wyrównującego gola dla Bałtyku Gdynia, ale z boiska, z powodu kontuzji musiał zejść jeszcze przed przerwą.

Piłkarze Bałtyku Gdynia po nerwowym meczu pokonali Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1). Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego sięgnęli po komplet punktów mimo tego że pierwsi stracili gola, a mecz na Narodowym Stadionie Rugby kończyli w "10" po czerwonej kartce Kewina Wesołowskiego. Biało-niebiescy otwierają tabelę wspólnie z Lechem II Poznań. W następnej kolejce te zespoły staną naprzeciw siebie na stadionie we Wronkach.

Kuzimski 38, Zyska 77 - Zakrzewski 30

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Kuzimski (44 Buławski), Zyska, Sosnowski (69 Młynarczyk), Klecha (69 Garczewski) - Ruszkul (83 Atanacković), Bejuk

Pierwsza drużyna Pogoni po południu ma mecz ekstraklasy w Gdańsku. Jednak nie sprawiło to, że w III-ligowych rezerwach zagrali zawodnicy z tej kadry. Wręcz przeciwnie do Gdyni szczecinianie przywieźli zaledwie 16 młodych graczy, w tym zdecydowali się na zupełnych debiutantów przy obsadzie bramki. Ostatecznie między słupkami stanął niespełna 18-letni Daniel Kusztan. I wcale nie był najmłodszy. W polu grali nawet urodzeni w 2001 roku.

BAŁTYK DOTRZYMUJE KROKU LIDEROWI III LIGI. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WOLINA

Bałtyk na nastolatków posłał tę samą "11", która w ostatniej kolejce wygrała w Wolinie 2:0. Musiał wygrać, by utrzymać status quo w czołówce tabeli, gdyż w sobotę komplet punktów zainkasowali piłkarze Lecha II Poznań i Gwardii Koszalin.

Już po kwadransie przed szansą na objęcie prowadzenia stanął Tomasz Bejuk, ale spudłował. Po pół godzinie gry potwierdziło się, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Prowadzenie dla gości zdobył Łukasz Zakrzewski.

Przy niekorzystnym wyniku Bałtyk zaatakował jeszcze mocniej. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli cztery sposobności, by zmienić wynik, ale wykorzystali tylko jedną. W zamieszaniu podbramkowym w 38. minucie największym sprytem popisał się Mateusz Kuzimski. 26-letni napastnik strzelił 8. gola w tym sezonie. W poprawieniu dorobku przeszkodziła kontuzja. Opuścił boisko już pod koniec pierwszej połowy.

Po zmianie stron znów to Pogoń II mogła wyjść na prowadzenie. W 52. minucie po strzale Gracjana Jarocha biało-niebieskich uratowała poprzeczka. Potem to miejscowi przeszli do natarcia.

Nie udało się zdobyć prowadzenia Bejukowi i Piotrowi Karasińskiemu, który próbował wyręczyć ofensywnych graczy przy stałym fragmencie gry. Ale Bałtyk ma w swoich szeregach Wojciecha Zyskę. Pomocnik w 77. minucie przypomniał, że to jego sezon. Zdobył zwycięskiego gola po uderzeniu z około 20 metrów. To 11. trafienie 23-latka w bieżących rozgrywkach.

Końcówka nieoczekiwanie stała się nerwowa dla gospodarzy. A wszystko przez bezsensowe zachowanie Kewina Wesołowskiego, który w 88. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Bałtyk w "10" musiał grać znacznie dłużej, gdyż do czasu gry sędzia doliczył 300 sekund.

Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Mierzejewskiego ponownie zrównali się punktami z Lechem II. Na razie o kolejności na miejscach 1-2 decyduje bilans bramkowy. Do bezpośredniego meczu liderów dojdzie 3 czerwca o godzinie 12 we Wronkach, gdzie na co dzień występują rezerwy poznańskiego klubu. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, u siebie Bałtyk przegrał 1:2.

Wyniki 30 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
  • Chemik Bydgoszcz - Lech II Poznań 0:3 (0:2)
  • Leśnik Manowo - Gwardia Koszalin 0:7 (0:3)
  • Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska 0:0
  • Elana Toruń - Vineta Wolin 3:1 (1:1)
  • Pogoń Lębork - KS Chwaszczyno 2:0 (0:0)
  • Górnik Konin - Jarota Jarocin 2:2 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Wda Świecie 2:2 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)

Opinie (50) ponad 20 zablokowanych

• Bravo Bałtyk Gdynia ! Gramy do końca , Bałtyku gramy do końca !

• 62 9

• Dzisiaj euforia po meczu z piłkarzami, a po Pucharze w Kamienicy Królewskiej straszenie zawodników. (6)

Kibic powinien być zawsze z drużyną, zawodnikami. A nie tylko wtedy kiedy jest dobrze.

• 28 10

• (5)

przez ostatnie lata, wiekszosc to byly wklady do koszulek z Mewa w herbie. Wiec przestan sie mazac ze kibice powinni ....

• 13 5

• Zebek na Prezesa !!!! (3)

• 6 3

• (2)

czy ja cos napisalem o prezesowaniu? Wyrazilem tylko swoja opinnie o pseudo grajkach bez ambicji, na przestrzeni ostatnich lat.

• 9 5

• (1)

Niech pan przyjdzie na trening i pogra trochę w upale i wtedy porozmawiamy o ambicjach :) Może Pan jest wkładem do koszulki, piłkarze nie.

• 6 7

• czytaj ze zrozumieniem, co ma upal do ambicji? Napisalem na przestrzeni ostatnich lat, gdy byly szanse na awans a czesc kopaczy to spektakularnie spierdo...a. A pozatym nie bede sie kopal z koniem.