- 1 Ci żużlowcy mogą trafić do Wybrzeża (29 opinii)
- 2 Lechia ma spory problem na tej pozycji (32 opinie)
- 3 Zobacz, jak rośnie baza treningowa Jaguara (27 opinii)
- 4 Arka na GKS w optymalnym składzie (28 opinii)
- 5 Trefl wzmocniony, Suzuki Arka osłabiona (7 opinii)
- 6 Wybrzeże przegrało z byłymi żużlowcami (156 opinii)
Bałtyk Gdynia ma plan na uratowanie III ligi. Sprowadzi 3 doświadczonych piłkarzy
Bałtyk Gdynia
Bałtyk Gdynia ma plan na uratowanie III ligi. Kluczowe będą jednak trzy najbliższe mecze rundy jesiennej. Celem jest zmniejszenie strat do bezpiecznej pozycji, by było co myśleć o zimowych transferach. - Musimy ściągnąć 2-3 doświadczonych zawodników w zespole. Nasza młodzież na pewno ma umiejętności, chce grać, ale nie ma ich kto poprowadzić na boisku: krzyknąć, ustawić, podpowiedzieć. Tego nam brakuje - wyjaśnia Andrzej Adamczyk, członek zarządu Bałtyku Gdynia. Najbliższy sprawdzian już w piątek, 4 listopada o godz. 17, gdy na NSR biało-niebiescy podejmą Vinetę Wolin. Bilety w cenie: 8 i 15 zł.
Typowanie wyników
Jak typowano
27% | 52 typowania | BAŁTYK Gdynia | |
23% | 45 typowań | REMIS | |
50% | 97 typowań | Vineta Wolin |
Przed Bałtykiem Gdynia ostatnie trzy mecze w rundzie jesiennej. Biało-niebiescy mierzyć się w nich będą z: Vinetą Wolin (13. miejsce), Jarotą Jarocin (14. miejsce ) oraz Pogonią Nowe Skalmierzyce (12. miejsce). Gdynianie walczyć w nich będą o zniwelowanie straty do ostatniego bezpiecznego miejsca, która obecnie wynosi 10 punktów.
- Zostały trzy kolejki do końca rundy jesiennej. Cały zespół wie, w jakiej jesteśmy sytuacji. Walczymy o punkty. Po rundzie usiądziemy do rozmów i będziemy się zastanawiać, co dalej. Przed zimową przerwą gramy z zespołami w naszym zasięgu. Potrzebujemy tego pierwszego zwycięstwa, które odblokuje piłkarzy mentalnie. Chcemy odwrócić złą passę i wygrać po raz pierwszy już w piątek w meczu z Vinetą Wolin - zapewnia Andrzej Adamczyk, członek zarządu Bałtyku Gdynia.
Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu
Ostatni mecz rundy jesiennej gdynianie rozegrają 19 listopada, gdy podejmą Pogoń Nowe Skalmierzyce. Dzień później zaplanowane zostało spotkanie zarządu, na którym zapaść mają konkretne decyzje, co do przyszłości klubu. Omawiane będą m.in.: potencjalne wzmocnienia w trakcie zimowego okienka transferowego.
- Musimy mieć podstawy, by ściągnąć lepszych, a co za tym idzie droższych zawodników. To będzie zupełnie inna perspektywa, jeśli po jesieni będziemy mieć na koncie 12 punktów, a inna gdy będziemy mieć ich 5. Wtedy matematyka będzie dla nas bolesna i będziemy mieć bardzo małą szansę, by się obronić przed spadkiem, nawet ściągając tutaj lepszych piłkarzy. Jeśli będziemy mieć 7 punktów straty do bezpiecznego miejsca to możemy myśleć o tym, by się wzmocnić - wyjaśnia.
Sprawdź, ile zarabiają piłkarze w niższych ligach
Kogo najbardziej potrzebuje Bałtyk Gdynia? Jak przyznaje członek zarządu, wzmocnienia niezbędne są praktycznie w każdej formacji. Gdyński klub postawić ma tym razem jednak na piłkarzy z większym doświadczeniem.
- Musimy ściągnąć do zespołu 2-3 doświadczonych zawodników.. Nasza młodzież na pewno ma umiejętności, chce grać, ale nie ma ich kto poprowadzić na boisku: krzyknąć, ustawić, podpowiedzieć. Tego nam brakuje - dodaje.
Adam Duda strzela gole i zachęca trójmiejskie kluby do współpracy. Przeczytaj wywiad z byłym napastnikiem Bałtyku
Listę potencjalnych kandydatów do wzmocnienia Bałtyku przyszykował już trener Włodzimierz Pasieka. Władze Bałtyku podchodzą do niej jednak z rezerwą, gdyż jak przyznają, zimowe okienko transferowe nie należy do łatwych w kwestii pozyskiwania nowych piłkarzy.
- Trener zapoznał nas z taką listą. Zima to nie jest najlepszy okres na robienie transferów. Zawodnik oraz my jako klub musimy dogadać się z jego poprzednim pracodawcą. Możemy mieć piękną listę, ale jeśli poprzedni klub nie wyrazi zgody to nic z tego nie będzie i trzeba będzie szukać dalej - zakończył.
Tabela po 15 kolejkach
Drużyny | M | Z | R | P | Bramki | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GEDANIA 1922 GDAŃSK | 15 | 11 | 3 | 1 | 37:20 | 36 |
2 | Olimpia Grudziądz | 15 | 10 | 3 | 2 | 39:12 | 33 |
3 | Pogoń II Szczecin | 15 | 9 | 5 | 1 | 24:9 | 32 |
4 | KP Starogard Gdański | 15 | 9 | 3 | 3 | 19:12 | 30 |
5 | Świt Skolwin | 15 | 8 | 4 | 3 | 30:11 | 28 |
6 | Polonia Środa Wielkopolska | 15 | 9 | 1 | 5 | 35:28 | 28 |
7 | Zawisza Bydgoszcz | 15 | 7 | 2 | 6 | 29:22 | 23 |
8 | Błękitni Stargard | 15 | 6 | 5 | 4 | 26:21 | 23 |
9 | Unia Swarzędz | 15 | 5 | 5 | 5 | 17:21 | 20 |
10 | Sokół Kleczew | 15 | 5 | 4 | 6 | 21:25 | 19 |
11 | Pogoń Nowe Skalmierzyce | 15 | 6 | 1 | 8 | 24:31 | 19 |
12 | Stolem Gniewino | 15 | 4 | 5 | 6 | 15:22 | 17 |
13 | Vineta Wolin | 15 | 4 | 3 | 8 | 19:33 | 15 |
14 | Jarota Jarocin | 15 | 3 | 4 | 8 | 21:29 | 13 |
15 | Cartusia Kartuzy | 15 | 4 | 1 | 10 | 14:24 | 13 |
16 | Unia Solec Kujawski | 15 | 3 | 2 | 10 | 16:32 | 11 |
17 | Unia Janikowo | 15 | 2 | 4 | 9 | 15:29 | 10 |
18 | BAŁTYK GDYNIA | 15 | 1 | 3 | 11 | 14:34 | 6 |
Wyniki 15 kolejki
- BAŁTYK GDYNIA - Vineta Wolin 3:2 (1:0)
- Cartusia Kartuzy - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (1:1)
- Pogoń Nowe Skalmierzyce - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
- Polonia Środa Wlkp. - Olimpia Grudziądz 1:4 (0:3)
- Zawisza Bydgoszcz - Świt Skolwin 0:1 (0:0)
- KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew 3:1 (1:1)
- Unia Swarzędz - Jarota Jarocin 2:1 (2:1)
- Unia Janikowo - Stolem Gniewino 1:1 (1:0)
- Pogoń II Szczecin - Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0)
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2022-11-04 10:29
Już widzę te ochy i achy po ewentualnym i nawet możliwym zwycięstwie nad Wolinem. Jest coraz lepiej, gdzie ci wszyscy sceptycy i krytykanci? Powinniście przeprosić. Mamy przecież 6 pkt!. Jest dobrze.
Jest tylko jeden problem. Goście nie przyjadą z kupą w majtkach ze strachu przed Wielkim Bałtykiem. Oni przyjadą do najsłabszej drużyny w lidze i na pewno się nie położą.- 5 2
-
2022-11-04 05:59
Wcześniej nie było kilka stów na podwyżkę dla Marczaka a teraz nagle wzniecnienia.
W przerwę to nawet obecni będą uciekać żeby nie mieć w CV spadku z ligi amatorskiej.
Podzwonce dla byłych wychowanków. Przeproscie.Dajcie im wolną ręke. Trener niechnie przeszkadza. Myślę że za dobrą wykonaną pracę znajdą się fundusze na premie.- 5 2
-
2022-11-03 16:11
Kolejne bajki (2)
Dwóch trzech doświadczonych piłkarzy to jest zdecydowanie za mało żeby tą ligę uratować . Minimum 5 nawet 6 żeby o czymkolwiek marzyć bo z obecnej kadry to są wszyscy do wywalenia a świadczy o tym aktualna tabela .
- 24 5
-
2022-11-03 18:22
Kko
Jeden pisze ze wystarczylo zostawic garbacika marczaka a drugi ze trzech za malo...zdecydujcie sie
- 2 1
-
2022-11-03 22:31
Z Barcelony kilku doswiadczonych odchodzi,np Busquets. Do Bałtyku!
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.