Wiadomości

Bałtyk Gdynia obciął pensje. Jerzy Jastrzębowski: Pandemia jak stan wojenny

Bałtyk Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Kibice wrócą na stadiony 19 czerwca. 25 procent pojemności trybun

Piłkarze Bałtyku Gdynia zgodzili się tymczasowo na obniżki zarobków. Ma to pomóc w przetrwaniu klubu, które jest zagrożone w związku z zawieszeniem rozgrywek.
Piłkarze Bałtyku Gdynia zgodzili się tymczasowo na obniżki zarobków. Ma to pomóc w przetrwaniu klubu, które jest zagrożone w związku z zawieszeniem rozgrywek. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze, zarząd i sztab szkoleniowy Bałtyku Gdynia zgodzili się na obcięcie wynagrodzeń o połowę w związku z zawieszeniem rozgrywek III ligi przez koronawiarus. - Wielu chłopaków nie utrzymuje się z piłki, mają inne prace. Niemniej warto docenić, że realnie oceniają sytuację - mówi trener Jerzy Jastrzębowski. - Pandemia i to co się teraz dzieje, przypomina mi trochę stan wojenny. Tylko, że wtedy można było co najwyżej trafić do aresztu, a dziś mówimy o zagrożeniu zdrowia i życia - mówi szkoleniowiec biało-niebieskich.Bałtyk Gdynia. Ile pieniędzy dla klubu z PZPN?"Z powodu siły wyższej, szerzącej się w kraju i świecie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz nadzwyczajnej zmiany okoliczności polegającej na zawieszeniu rozgrywek o mistrzostwo III ligi, przedstawiamy wspólne stanowisko Zarządu, piłkarzy i sztabu szkoleniowego SKS Bałtyk Gdynia w sprawie częściowego obniżenia wynagrodzeń.

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy i sztab szkoleniowy SKS Bałtyk Gdynia zgodzili się na obniżenie znacznej części swoich wynagrodzeń.

Działanie te to sposób na pomoc klubowi oraz jego pracownikom, a także zminimalizowanie strat związanych z wyjątkowo trudnym okresem, w którym z powodu zawieszenia rozgrywek klub nie jest w stanie generować żadnych przychodów" - poinformował Bałtyk Gdynia.

Biało-niebieskich, którzy po wydarzeniach z jesieni znaleźli się na finansowo-organizacyjnym zakręcie, pandemia spotkała w najgorszym możliwym czasie.

Jacek Paszulewicz: Bałtyk Gdynia musi istniećNie dość, że klub podnosi się po stratach spowodowanych przez nieuczciwego sponsora, a teraz zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i zagrożony spadkiem nie może wrócić do gry.

Piłkarze, zarząd i sztab szkoleniowy Bałtyku Gdynia zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń o połowę.

- Patrząc na zarobki w wyższych ligach, ktoś może się śmiać, że tu nie ma czego ciąć. Wielu chłopaków nie utrzymuje się jednak z piłki, mają inne prace - jeden pracuje w przedszkolu, inny jeździ taksówką. Niemniej warto docenić, że realnie oceniają sytuację. Nikomu nie przyszło do głowy żeby zachować się teraz inaczej - mówi trener Jerzy Jastrzębowski
Szkoleniowiec biało-niebieskich twierdzi, że obecny zastój spowodowany przez koronawirus przypomina mu stare, niekoniecznie dobre czasy.

- Pandemia i to co się teraz dzieje, przypomina mi trochę stan wojenny w latach osiemdziesiątych w Polsce. To czas kiedy były różne obostrzenia. Wprawdzie można było trenować, ale nie brakowało nerwowych napięć w społeczeństwie. Tylko, że wtedy można było co najwyżej trafić do aresztu, a dziś mówimy o zagrożeniu zdrowia i życia - uważa trener, który doprowadził Lechię Gdańsk do Pucharu Polski w 1983 roku.

Były fizjolog reprezentacji Polski rozpisał treningi piłkarzom Bałtyku Gdynia

Opinie (85) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Bałtyk Gdynia

Data powstania:
1930

Pełna nazwa:
Stowarzyszenie Klub Sportowy Bałtyk Gdynia

Barwy:
biało-niebieskie

Największe osiągnięcia:
7 sezonów w Ekstraklasie (1980-86, 1987/88), 6. miejsce w Ekstraklasie (1981), półfinał Pucharu Polski (1985)

Debiut w I lidze (ekstraklasa)
1980

Siedziba:
ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia
tel.: 622-00-99

Stadion:
ul. Górskiego 10,
pojemność 3000 miejsc
oświetlenie: 1200 lx
podgrzewana murawa sztuczna

Prezes:
Jacek Paszulewicz

Wiceprezes:
Michał Listkiewicz

Członek zarządu:
Andrzej Adamczyk

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Najbliższe spotkanie

data meczu: 11.07.2020

Jantar Ustka
:
Bałtyk Gdynia
mecz pucharowy

Tabela końcowa

Piłka nożna - III liga
M Z R P Bramki Pkt.
1 KKS 1925 Kalisz
2 Radunia Stężyca
3 Świt Skolwin
4 Kotwica Kołobrzeg
5 Mieszko Gniezno
6 Unia Janikowo
7 Sokół Kleczew
8 KP Starogard Gdański
9 Polonia Środa Wielkopolska
10 Pogoń II Szczecin
11 Chemik Police
12 Gwardia Koszalin
13 Bałtyk Koszalin
14 Nielba Wągrowiec
15 Jarota Jarocin
16 Górnik Konin
17 Grom Nowy Staw
18 BAŁTYK
  • Sezon przerwano po 18. kolejce ze względu na pandemię koronawirusa. Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, awans do II ligi uzyskał KKS 1925 Kalisz, żaden z zespołów nie został zdegradowany.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane