Bałtyk Gdynia odpadł z regionalnego Pucharu Polski. Porażka w 90. minucie

10 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Bałtyk prowadził w Choczewie ze Stolemem Gniewino po bramce Damiana Garbacika (z lewej), ale nie obronił przewagi i zakończył przygodę z pucharowymi rozgrywkami. Bałtyk prowadził w Choczewie ze Stolemem Gniewino po bramce Damiana Garbacika (z lewej), ale nie obronił przewagi i zakończył przygodę z pucharowymi rozgrywkami.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali w Choczewie z IV-ligowym Stolemem Gniewino 2:3 (1:2) i odpadli z regionalnego Pucharu Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa rywale zdobyli w 90. minucie, gdy biało-niebiescy grali w osłabieniu. Urazu doznał Jakub Letniowski, u którego podejrzewa się złamanie ręki, a gdynianie wykorzystali już limit zmian. 17 października w V rundzie pucharowych rozgrywek zagrają tylko cztery drużyny z Trójmiasta: Arka II Gdynia, Lechia II Gdańsk, Gedania II oraz reprezentacja Nadmorskiej Ligi Szóstek.

Bramki dla Bałtyku:
Garbacik 10, Kostuch 68 (karny)

BAŁTYK: Szady - Kołodziejski, Kostuch, Garbacik, Demiańczuk - Kręcki (65 Letniowski), Klecha (46 Bartlewski), Rychłowski (46 Marczak), Zieliński (46 Biskup) - Duda, Kugiel

Gdynianom pucharowy mecz przyszło zagrać tuż po tym jak przerwaniu uległa ich trwająca siedem kolejek passa bez porażki w III lidze. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego szybko objęli prowadzenie po bramce Damiana Garbacika. Jeszcze przed przerwą Stolem zdobył jednak dwie bramki w odstępie 10 minut i na zmianę stron wyszedł prowadząc 2:1.

PRZECZYTAJ O PRZERWANEJ PASSIE BAŁTYKU

Gdynianie wyrównanie zdobyli po rzucie karnym, który wykorzystał Przemysław Kostuch. Niestety, nie udało im się pójść za ciosem, a na domiar złego urazu po zaledwie 15 minutach gry nabawił się Jakub Letniowski, u którego podejrzewa się złamanie ręki. Bałtyk wykorzystał już limit zmian w regulaminowym czasie i ostatnie 8 minut grał w dziesięciu.

ZOBACZ WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ IV RUNDY REGIONALNEGO PP

Biało-niebiescy utrzymywali remis w nadziei na dodatkową zmianę w dogrywce, ale w 90. minucie Stolem ponownie objął prowadzenie i wyrzucił gdynian z dalszej rywalizacji.

GOSRiT II Luzino - Stolem Gniewino

W niej pozostają jeszcze cztery zespoły z Trójmiasta, które 17 października rozegrają mecze V rundy. Dalej awansują najwyżej trzy, bo w losowaniu rezerwy Gedanii trafiły na reprezentację Nadmorskiej Ligi Szóstek.

Przypomnijmy, że osiem najlepszych drużyn z okręgu gdańskiego i po cztery ze słupskiego i malborskiego zagrają w rundzie finałowej. Jej zwycięzca uzyska prawo do występowania w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2018/19.

Bałtykowi pozostaje skupienie się na rozgrywkach ligowych. W niedzielę o godz. 17 zmierzy się na Narodowym Stadionie Rugby z Jarotą Jarocin.