• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Bałtyk Gdynia otrzymał spory zastrzyk pieniędzy. Pierwszy taki sukces w historii

Damian Konwent
2 lipca 2022, godz. 06:00 
Opinie (56)

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia otrzyma 200 tys. zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bałtyk Gdynia otrzyma 200 tys. zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Bałtyk Gdynia otrzymał 200 tys. zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej za zajęcie trzecie miejsca w klasyfikacji Pro Junior System w III lidze, grupie drugiej w sezonie 2021/22. To pierwszy taki sukces w historii klubu. - Młodzieżowcy bardzo dobrze zaprezentowali się w tych trudnych momentach - mówi nam trener Robert Reiwer, który nie bał się na nich stawiać, choć jego zespół walczył o utrzymanie niemalże do ostatniej kolejki. Zespół aktualnie jest na urlopach. Do treningów wróci 5 lipca.Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia 3:4. Przeczytaj relację z finału wojewódzkiego Pucharu PolskiSpore pieniądze z Pro Junior SystemBałtyk Gdynia dostał całkiem spory zastrzyk pieniędzy dzięki programowi Pro Junior System. W klasyfikacji III ligi, grupy drugiej zajął trzecie miejsce w sezonie 2021/22. To oznacza, że do klubowej kasy wpłynęło 200 tys. zł. Lepiej wypadli tylko Błękitni Stargard, którzy otrzymali 300 tys. zł oraz Polonia Środa Wielkopolska, która dostała 400 tys. zł.

Przypomnijmy, że nagrodzone zostały cztery najlepiej sklasyfikowane drużyny w tej lidze. Status młodzieżowca posiadali zawodnicy do 21. roku życia. Aby dostarczać punktów do rankingu, każdy z nich musiał wystąpić co najmniej w pięciu meczach i rozegrać co najmniej 270 minut w sezonie. 1 minuta na boisku to 1 punkt w klasyfikacji. W przypadku wychowanków, punkty byli liczone podwójnie.

Pro Junior System. III liga, 2. grupa:

 1. Polonia Środa Wlkp. - 19 359 punktów - 400 tys. zł
 2. Błękitni Stargard - 14 445 - 300 tys. zł
 3. Bałtyk Gdynia - 13 248 - 200 tys. zł
 4. Jarota Jarocin - 12 367 - 100 tys. zł


Stawianie na młodzież było jednym z celów, który zarząd klubu postawił przed sztabem szkoleniowym przed inauguracją rozgrywek. Zadanie nie było łatwe, bo biało-niebiescy niemal do końca sezonu bili się o utrzymanie. Mimo to trener Robert Reiwer stawiał na młodych. To wielki sukces, bo zespół zdołał utrzymać się w III lidze, jednocześnie zajmując wysoką lokatę w PJS.

- Z tego, co się orientuję, pierwszy raz w historii klub pozyska takie pieniądze z tego programu. Tym bardziej jestem zadowolony. Uważam, że praca została wykonana i na ten sukces złożyło się odpowiednie planowanie. Takie rzeczy budują. Osobiście uważam, że jest to sukces całego zespołu. Zajmując tak wysoką lokatę w Pro Junior System pokazaliśmy, że stawiamy na młodzież i nie są to tylko słowa - mówi nam trener Reiwer.

Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 1:2. Przeczytaj relację z ostatniego meczu ligowegoGdyńskiej drużynie punktów dostarczyło aż dziewięciu młodych piłkarzy.

- Młodzieżowcy bardzo dobrze zaprezentowali się w tych trudnych momentach. Pokazali, że można im zaufać oraz stawiać na nich. Kiedy sprawdzać młodzież, jak nie w meczach. Za nimi dużo pracy ale przed nimi sezon jeszcze bardziej wymagający oraz pracowity. Dla niektórych zawodników był to ostatni sezon, w którym mieli możliwość grać jako młodzieżowcy. Starałem się kierować dobrem drużyny oraz dyspozycją poszczególnych zawodników - ocenił szkoleniowiec Bałtyku.
Bałtyk Gdynia w Pro Junior System:

kolejno: mecze, minuty, pkt
 • Dominik Wołowski 25 1463 2926
 • Maciej Kaźmierczak 15 1151 2302
 • Oskar Bohm 30 1849 1849
 • Igor Jankowski 27 887 1765
 • Mikołaj Kośnik 18 666 1332
 • Jakub Kapuściński 16 1193 1193
 • Jan Bożym 13 935 935
 • Marcel Brodnicki 6 277 554
 • Kacper Wiśniewski 12 392 392
 • ----------------------------------
 • Bartosz Ossowski 4 144 288
 • Jakub Nowiński 3 39 39
 • Radosław Kmiecik 1 25 25


Bałtyk Gdynia wróci do treningów 5 lipcaPiłkarze i sztab szkoleniowy Bałtyku aktualnie przebywają na urlopach, które potrwają do 4 lipca. Co by nie mówić zasłużonych, bo ostatnie miesiące nie były dla nich łatwe, bo oprócz walki o utrzymanie, zespół musiał radzić sobie z mniejszymi lub większymi problemami wewnętrznymi. Dobrze wie o tym szkoleniowiec, który udźwignął ten ciężar, choć nie miał aż tak rozbudowanego sztabu, jak chociażby w Olimpii Grudziądz.

Bałtyk Gdynia w III lidze poniżej oczekiwań, ale są pozytywy. Przeczytaj ocenę sezonuDlatego zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski po 23 latach i w efekcie 40 tys. zł, czyli kolejnej dodatkowej sumy pieniędzy, może cieszyć i klub i kibiców.

Trener Robert Reiwer z wojewódzkim Pucharem Polski. Trener Robert Reiwer z wojewódzkim Pucharem Polski.
- Sezon był bardzo trudny oraz wymagający. Praktycznie każdy mecz to walka o utrzymanie, ale nie możesz oglądać się za siebie, tylko patrzeć w przyszłość i robić swoje. Każdy mecz to inna historia, historię trzeba znać ale historią nie wolno żyć. Starałem się, aby zespół w każdym meczu dawał z siebie dużo i w większości tak było - podsumował trener Reiwer.
- Borykaliśmy się z kontuzjami, nieobecnością zawodników w wyniku kartek, ale podsumowując zespół utrzymał się w trzeciej lidze i z tego miejsca dziękuję mojej drużynie za zaangażowanie do końca rundy. Finał Pucharu Polski pokazał, że Bałtyk Gdynia to drużyna ambitna oraz walcząca. Pomimo postawionej wysoko poprzeczki przez Jaguar Gdańsk graliśmy do końca pokazując, że to my zasługujemy na zwycięstwo w tej edycji. Puchar po 23 latach wraca do Gdyni, do Bałtyku Gdynia i nie był to spacer. Dziękuję kibicom Bałtyku za wsparcie podczas finału i całego sezonu - zakończył.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE