Bałtyk Gdynia pokonał Elanę Toruń. Świetna druga połowa biało-niebieskich

Michał Rudnicki
30 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Wspólna radość kibiców i piłkarzy Bałtyku Gdynia po zwycięstwie nad Elaną Toruń 2:1

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali z Elaną Toruń 2:1 (0:1) w meczu II grupy III ligi. O wygranej gdynian zdecydowała ich świetna postawa w pierwszych 20 minutach drugiej połowy gry, w trakcie których strzelili oba gole. Wygrana nad liderem tabeli po rundzie jesiennej i głównym faworytem do awansu wciąż pozwala biało-niebieskim realnie myśleć o czołówce tabeli i walce o II ligę.

Kochanek 53, Kuzimski 65 - Aleksandrowicz 34 karny

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Kochanek, Regulski - Demiańczuk (90 Bartlewski), Czerwiński, Marczak, Letniowski (88 Klecha), Kuzimski - Duda

BAŁTYK JUŻ NIE DA SIĘ NABRAĆ KIBICOM ELANY. PRZECZYTAJ, CO DLA NICH PRZYGOTOWAŁ?

Bałtyk tym razem nie pozwolił, aby kibice Elany Toruń spokojnie oglądali mecz zza ogrodzenia Narodowego Stadionu Rugby. Podobnie jak w poprzednim sezonie goście zajechali na parking między tym obiektem a halą Gdynia Arena. Jednak tym razem na płocie zawisły transparenty właściciela obiektu. Tym samym tylko niewielka grupka mogła patrzyć zza ogrodzenia, stłoczona pod tablicą wyników.

Na wniosek drużyny gości mecz rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem. W pierwszych 30 minutach Bałtyk Gdynia stwarzał lepsze wrażenie, jednak podobnie jak w poprzednich spotkaniach w zespole prowadzonym przez Sebastiana Letniowskiego szwankowała skuteczność. W tym okresie dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Michał MarczakJuliusz Letniowski.

W pierwszej części gry nie brakowało kontrowersji w sytuacjach kluczowych dla wyniku spotkania. W 22. minucie po rzucie rożnym Przemysław Kostuch z czterech metrów strzelił w Michała Nowaka. Po interwencji bramkarza Elany piłka pozostała w posiadaniu gdynian i po kilku sekundach ponownie znalazła się pod nogami Kostucha, który trafił do bramki, ale sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. W 34. minucie Przemysław Czerwiński wpadł we własnym polu karnym w Patryka Aleksandrowicza, a sędzia podyktował jedenastkę dla Elany Toruń. Jej pewnym egzekutorem okazał się Maciej Stefanowicz. W ostatniej akcji pierwszej części gry w polu karnym przyjezdnych po kontakcie z rywalem upadł z kolei Adam Duda, ale tym razem arbiter nie użył gwizdka.

Ostatnia akcja meczu Bałtyk Gdynia - Elana Toruń i radość po ostatnim gwizdku

Na drugą połowę Bałtyk wyszedł bardzo zdeterminowany i próbował od razu odrobić straty. W 49. minucie Czerwiński jeszcze spudłował, ale trzy minuty później Mateusz Kuzimski lewą nogą idealnie wrzucił piłkę w pole karne, a Adrian Kochanek głową strzelił w okienko bramki gości. Gdynianie nie zadowolili się jednym trafieniem i w 65. minucie wyszli na prowadzenie. Juliusz Letniowski ograł obrońcę w polu karnym i strzelił, jego uderzenie odbił bramkarz Elany, ale piłka trafiła pod nogi Kuzimskiego. Ten trafił do pustej siatki, zdobywając swoją pierwszą bramkę wiosną i 13. w całym sezonie. W kolejnych minutach mecz był coraz ostrzejszy, a sędzia pokazywał graczom obu ekip kolejne żółte kartki, zdecydowanie częściej karząc jednak biało-niebieskich. Torunianie próbowali odzyskać inicjatywę, ale gospodarze grali mądrze i to oni byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Na dziesięć minut przed końcem Kuzimski trafił w poprzeczkę.

PRZED MECZEM KUZIMSKI MÓWIŁ: JEŚLI STRZELĘ JEDNEGO GOLA, ZA NIM PÓJDĄ KOLEJNE I NIKT MNIE NIE ZATRZYMA. PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ

Wynik do końca nie uległ już zmianie. Bałtyk wygrał 2:1, odnosząc drugie zwycięstwo na wiosnę. Gdynianie wyprzedzili w tabeli zespół Elany i bezpośrednio po meczu awansowali na drugie miejsce w tabeli. Mają jednak rozegrany o jeden mecz więcej od ekipy z Torunia i od dwa od lidera - Świtu Skolwin.

18 Energetyk Gryfino 21 2 5 14 9:41 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-03-31

Wyniki 21 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Elana Toruń 2:1 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Pogoń II Szczecin 0:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Lech II Poznań 2:1 (2:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)
  • Świt Skolwin - Górnik Konin 2:0 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Wda Świecie 3:1
  • Unia Solec Kujawski - Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (2:0)
  • KP Starogard Gdański - Wierzyca Pelplin 2:0 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)

Opinie (105) ponad 50 zablokowanych

• (2)

Kilka moich rad i już do przodu. Brawo, fajnie, pozdrawiam.

• 39 11

• Widac że fachura jesteś jednak:)

• 8 1

• obrona słabo...środkowi mało zwrotni, bez wyprowadzenia piłki tylko laga do przodu...prawy obrońca nic nie broni, on kest tylko do wykonywania stałych fragmentów...strasznie wolny

• 2 2

• Wielka radość!!!! (8)

Piękne będą święta!Emocje do samego końca!
    Wesołych Świąt Kadłuby!

Flach

• 61 15

• Nasz młyn nie był rekordowy ale spokojnie można napisać że 200 osób w młynie było z dopingiem przez 90 minut (4)

• 1 0

• Co nas to obchodzi? Zobacz lepiej jaki bedzie wynik.

• 0 1

• Doping (2)

Zawsze się zastanawiam jak wy robicie - "druga strona odpowiada"??
      To chyba idzie jakos tak
      - Druga strona odpowiada, druga strona odpowiada....