Bałtyk Gdynia pokonał Kaszubię Kościerzyna w pierwszym sparingu

12 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Do przerwy Bałtyk zdobył dwa gole, ale Michała Marczaka (z piłką) w strzelaniu bramek wyręczyli rywale, którzy sami dwukrotnie skierowali piłkę do własnej siatki. Do przerwy Bałtyk zdobył dwa gole, ale Michała Marczaka (z piłką) w strzelaniu bramek wyręczyli rywale, którzy sami dwukrotnie skierowali piłkę do własnej siatki.

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Biało-niebiescy na Narodowym Stadionie Rugby pokonali IV-ligową Kaszubię Kościerzyna 2:1 (2:1). Oba gole zdobyli za sprawą trafień samobójczych, rzut karny obronił natomiast Michał Jakubiak, bramkarz testowany przez trenera Sebastiana Letniowskiego.

BAŁTYK (wyjściowy skład): Matysiak - Górski, Demiańczuk, zawodnik testowany, Korpalski - Sobiecki, Czerwiński, Kręcki, Biskup, Letniowski - Marczak

Pierwszy z test-meczów Bałtyk rozegrał na dwie jedenastki. W pierwszej pojawili się zawodnicy, którzy grali jesienią oraz testowany stoper, którego nazwiska klub nie chce na razie zdradzać. Na środek obrony przesunięty został nominalny pomocnik Maksym Demiańczuk.

- Straciliśmy dwóch podstawowych stoperów, a to newralgiczna pozycja. Mamy młodzież, ale tutaj na pewno przyda się nam doświadczony zawodnik - mówi trener Sebastian Letniowski.
PRZECZYTAJ KTO STAWIŁ SIĘ NA PIERWSZYM TRENINGU BAŁTYKU

Na szpicy zagrał Michał Marczak, a gdynianie do przerwy zdobyli dwa gole. Oba padły jednak po samobójczych trafieniach zawodników Kaszubii. Bałtyk prowadził 1:0, ale goście wyrównali po trafieniu Szymona Rychłowskiego, którego na rundę wiosenną wypożyczyli właśnie z Gdyni.

Po przerwie Bałtyk zagrał składem opartym wyłącznie na juniorach i młodzieżowcach oraz testowanym bramkarzu Michale Jakubiaku z Olimpii Olsztynek. Zmiennik Matysiaka zapunktował, broniąc rzut karny w doliczonym czasie gry.

- Nie mogłem wymagać finezyjnego grania w pierwszym sparingu. Widać, że chłopakom brakowało piłki. Pierwsze dni treningów były bardzo intensywne i skupialiśmy się głównie na pracy siłowej. Dlatego graliśmy dziś wolno, ale to było do przewidzenia. Ten mecz traktuję treningowo, ale zawsze lepszy taki mecz z rywalem niż gra wewnętrzna - podsumował trener Letniowski, który przebudowuje i odmładza zespół po odejściu aż jedenastu piłkarzy.
PRZECZYTAJ DLACZEGO BAŁTYK ODPUSZCZA WALKĘ O AWANS

Ruchy transferowe Bałtyku przed rundą wiosenną 2019
Odchodzą: Adam Duda (KP Starogard Gdański), Przemysław Szur (Kotwica Kołobrzeg), Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna), Mateusz Góra, Przemysław Kostuch, Damian Garbacik, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Łukasz Duszkiewicz, Adrian Szady, Damian Kugiel - szukają klubów

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia
bilans: 1 zwycięstwo, bramki 2:1
12 stycznia, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, Kaszubia Kościerzyna 2:1 (2:1)