Bałtyk Gdynia pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:0. Owocne przenosiny na naturalną murawę

18 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Przez ponad 70 minut gol Przemysława Szura (nr 4) pozwalał Bałtykowi sprawować kontrolę w meczu z Kotwicą. Przez ponad 70 minut gol Przemysława Szura (nr 4) pozwalał Bałtykowi sprawować kontrolę w meczu z Kotwicą.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przenieśli domowe mecze na boczne boisko przy Stadionie Miejskim i pokonali w III lidze Kotwicę Kołobrzeg 3:0 (1:0). Tak okazałe zwycięstwo udało się biało-niebieskim uzyskać w ostatnich minutach meczu, kiedy dwie bramki strzelił niezawodny Mateusz Kuzimski.

Szur 15, Kuzimski 88, 90+2

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Szur, Kostuch, Korpalski (88 Gołubiński) - Duszkiewicz, Czerwiński (72 Kochanek) - Marczak (46 Klecha), Letniowski, Bartlewski (78 Demianczuk) - Kuzimski

Choć remont Narodowego Stadionu Rugby rusza w poniedziałek, to Bałtyk Gdynia już w piątek przeniósł swój mecz na boczne boisko przy Stadionie Miejskim. W klubie skorzystali z możliwości rozgrywania domowych spotkań na naturalnej murawie. A łącznie z piątkowym meczem wystąpią na niej trzy razy.

Pomimo iż biało-niebiescy trenują na bocznym boisku, to na początku starcia z Kotwicą wyglądali tak, jakby musieli się do niego przyzwyczaić. Przez pierwsze 14 minut nie potrafili oddać strzału na bramkę rywala. Uczynili to dokładnie po kwadransie, ale za to w najlepszy z możliwych sposobów.

Bałtyk wywalczył wówczas rzut wolny. Do jego wykonania podszedł Przemysław Czerwiński. Dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył do niej Przemysław Szur. Obrońca oddał strzał głową i trafią do siatki.

Jak się później okazało był to jedyny fajerwerk w pierwszej połowie. Choć Bałtyk miał w składzie Mateusza Kuzimskiego, który trafiał do siatki w siedmiu wcześniejszych ligowych meczach, to nie był w stanie podwyższyć prowadzenia. Może też dlatego, że tym razem grał na jednego, wysuniętego napastnika.

Jeszcze w przerwie trener Sebastian Letniowski zdecydował się na zmianę i zastąpił Michała Marczaka Dominikiem Klechą. Atak się trochę rozruszał, ale dalej biało-niebiescy musieli być bardzo uważni w obronie, aby nie dać pomyśleć rywalom o remisie.

A kolejny stempel na wyniku udało się postawić na 2 min. przed upływem regulaminowego czasu gry. Mateusz Kołodziejski podał do niezawodnego Kuzimskiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Co ciekawe trafienie rozruszało spotkanie, a sędzia dał pograć obu drużynom doliczając 5 minut. Wykorzystał to Kuzimski. Tym razem strzelił głową po dośrodkowaniu Klechy. Trzy bramki dały gdynianom kolejne trzy punkty. A Kuzimski zdobył już w tym sezonie 23 gole.

18 Energetyk Gryfino 29 2 5 22 9:65 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-20