Bałtyk Gdynia przegrał ostatni sparing przed inauguracją III ligi. Utajnił skład

dak.
25 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (44)

Energa Bałtyk Gdynia

Oktawian Skrzecz (z lewej) zaliczył honorowe trafienie w ostatnim zimowym sparingu Bałtyku Gdynia. Oktawian Skrzecz (z lewej) zaliczył honorowe trafienie w ostatnim zimowym sparingu Bałtyku Gdynia.

Bałtyk Gdynia nie zakończył okresu przygotowawczego bez porażki. Biało-niebiescy przegrali ostatni sparing przed inauguracją rundy wiosennej w III lidze, ulegając drużynie z tego samego szczebla rozgrywek, ale z innej grupy. Concordia w Elblągu wygrała aż 4:1. Na prośbę biało-niebieskich nie podajemy ich składu. Został on utajniony, aby utrudnić zadanie Unii Swarzędz, z którą podopieczni Włodzimierza Pasieki zagrają o ligowe punkty już 4 marca o godzinie 17 na Narodowym Stadionie Rugby.

Gedania 1922 Gdańsk grała już o punkty w III lidze. Sprawdź, jak jej poszło w meczu na szczycie w Grudziądzu

Augusto 12, 39, 62, Pelc 90 - Skrzecz 80

Bałtyk Gdynia zakończył okres przygotowawczy do rundy wiosennej w sezonie 2022/23. Na dziewiąty i zarazem ostatni zimowy sparing biało-niebiescy udali się do Elbląga, by zmierzyć się z miejscową Concordią. Miała to być próba generalna, gdyż oba zespoły są w podobnym miejscu przed wiosną - zajmują ostatnie lokaty w III lidze. Gdynianie w drugiej, a elblążanie w pierwszej grupie.

O ile wszystkie poprzednie gry kontrolne kończyły się dla Bałtyku zwycięstwami, tak ostatni, który miał dać najwięcej odpowiedzi przed startem rundy, niestety został przegrany. Concordia zwyciężyła 4:1 i co może martwić najbardziej, to sposób traconych bramek.

Bałtyk Gdynia szykuje jeszcze transfery. Dowiedz się więcej

Pierwsza padła po rzucie rożnym. Przy drugiej źle podawał Oktawian Skrzecz. Przy trzeciej katastrofalny błąd popełnił Paweł Rabin. Bramkarz chciał daleko zagrać, ale nabił nabiegającego Joao Augusto, który w 62. minucie skompletował ha-tricka. Decydujące trafienie padło w doliczonym czasie po akcji Concordii wyprowadzonej z własnej połowy. Jedynego gola, w 80. minucie, dla biało-niebieskich strzelił Oktawian Skrzecz, który wykorzystał podanie Adama Gołuńskiego.

Bałtyk Gdynia - sparingi zima 2023

Bilans: 5 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka. Bramki: 24:13

Bałtyk Gdynia - zmiany kadrowe zima 2023

Przyszedł:
Łukasz Kowalczyk (pozycja: pomocnik, ostatni klub: KP Starogard Gdański)

Może przyjść:
Hubert Żuber (napastnik, Stolem Gniewino)

Trener Włodzimierz Pasieka w całym spotkaniu przetestował kilkunastu piłkarzy. Jednak z uwagi na prośbę klubu nie podajemy pełnego składu. Ma to utrudnić Unii Swarzędz "rozpracowanie" gdynian podczas zaplanowanej na 4 marca inauguracji. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 17, na Narodowym Stadionie Rugby. Niewykluczone, że do tego czasu klub ogłosi jeszcze 3 transfery.

Tym samym bilans biało-niebieskich w zimowych sparingach to: 5 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka, przy 24 bramkach zdobytych i 13 straconych.

18 Unia Janikowo 17 2 4 11 17:34 10
Unia Janikowo wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi. Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2023-02-25