Bałtyk Gdynia przegrał z KP Starogard Gdański, choć grał w przewadze

28 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Filip Sobiecki (w środku) zdobył jedyną bramkę dla Bałtyku w meczu z KP Starogard Gdański. Przeciwko temu rywalowi trafił też w listopadzie w Gdyni, gdy zaliczył pierwsze trafienie w III lidze, ale wtedy jego zespół wygrał 2:0. Filip Sobiecki (w środku) zdobył jedyną bramkę dla Bałtyku w meczu z KP Starogard Gdański. Przeciwko temu rywalowi trafił też w listopadzie w Gdyni, gdy zaliczył pierwsze trafienie w III lidze, ale wtedy jego zespół wygrał 2:0.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 1:3 (1:1). Choć gospodarze ponad 30 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce, zdołali w tym czasie zdobyć 2 bramki. Dla biało-niebieskich to piąta porażka w ostatnich sześciu meczach III ligi.

Bramki: Łazaj 5, Sosnowski 58, Kraska 60 - Sobiecki 10

BAŁTYK: Szulc - Korpalski, Zakrzewski, Sobczak (51 Gołubiński), Andryszak - Garczewski, Biskup (66 Jankowski), Letniowski, Kręcki (59 Bartnicki), Sobiecki - Marczak

Radość z przełamania się po czterech kolejnych ligowych porażkach Bałtyku Gdynia nie trwała długo. Po zwycięstwie 4:3 na własnym boisku z Mieszkiem Gniezno, biało-niebiescy polegli na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

Bałtyk Gdynia - Mieszko Gniezno 4:3. Przeczytaj relację

Zespół prowadzony przez byłego piłkarza Arki Gdynia Łukasza Kowalskiego objął prowadzenie już kilka minut po pierwszym gwizdku. Wynik otworzył były gracz Lechii Gdańsk Kacper Łazaj, dla którego do ósme trafienie w sezonie.

Szybko celnym uderzeniem odpowiedział Filip Sobiecki, który precyzyjnie uderzył po długim rogu tuż sprzed pola karnego. Dla niespełna 17-letniego pomocnika Bałtyku, który po sezonie przeniesie się do Legii Warszawa była to już piąta bramka w obecnych rozgrywkach. Co ciekawe, swoje pierwsze trafienie zanotował w listopadzie ubiegłego roku, w wygranym 2:0 meczu z KP w Gdyni.

Przeczytaj o pierwszym ligowym golu Filipa Sobieckiego

Do przerwy obie strony miały kilka dogodnych sytuacji, ale wynik nie uległ zmianie. Niedługo po zmianie stron gospodarze grali już w dziesięciu po czerwonej kartce za faul na Piotrze Kręckim. Minęło ledwie kilka minut i KP odzyskało jednak prowadzenie po golu Filipa Sosnowskiego, który trzy sezony temu był podstawowym piłkarzem... Bałtyku Gdynia.

Paradoksalnie gra w dziesięciu wpłynęła pozytywnie na miejscowych. Gol Sosnowskiego nie był przypadkiem, bo chwilę później trafienie dołożył Daniel Kraska. Choć do końca gry zostało pół godziny, Bałtyk nie zdołał nawet zmniejszyć strat.

18 Wda Świecie 31 1 5 25 20:84 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-05-31