Bałtyk rozbił Energetyka w drugiej połowie

2 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Tak cieszył się po bramce na 2:0 Szymon Rychłowski. Tak cieszył się po bramce na 2:0 Szymon Rychłowski.

Brak skuteczności i małą liczbę sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie meczu z Energetykiem Gryfino piłkarze Bałtyku powetowali sobie po zmianie stron. Choć dalej problemy ze skutecznością miał powracający na boisko po urazie Adam Duda, to jego koledzy strzelili dwie bramki głową i jedną lobem. Autorem ostatniej był najbardziej wyróżniający się na boisku Mateusz Kuzimski. Gdynianie wygrali w III lidze na Narodowym Stadionie Rugby 3:0 (0:0).

Bramki: Kostuch 54, Rychłowski 66, Kuzimski 75
BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Szur, Kostuch, Kochanek - Kuzimski (79 Wesołowski), Letniowski, Bartlewski, Duszkiewicz (88 Demianczuk), Rychłowski (79 Klecha) - Duda (86 Podkański)

Po wyjazdowej porażce z liderem III ligi Elaną Toruń, trener Sebastian Letniowski dokonał jednej zmiany w podstawowym składzie. Wrócił do niego po urazie Adam Duda, który wcześniej imponował grą w ataku. Na pozycji wysuniętego napastnika zastąpił Damiana Podkańskiego. Były napastnik Jaguara Gdańsk tym razem usiadł na ławce rezerwowych. Wśród zmienników zabrakło m.in. pozyskanego ostatnio Mateusza Kołodziejskiego, byłego napastnika greckiego AS Poseidon Neas Michanionas.

Gdynianie przejęli inicjatywę od pierwszych minut. W końcu na ich boisku pojawił się zespół, który w pierwszych czterech kolejkach zdobył tylko punkt. Aż do 24. min. nie potrafili jednak stworzyć groźnej sytuacji pod bramką gości. Dopiero po akcji Juliusza Letniowskiego, Szymona RychłowskiegoMateusza Kuzimskiego, ten ostatni stanął w dogodnej pozycji do zdobycia gola. Dostał piłkę około 12 metrów od bramki Energetyka, ale nie potrafił trafić w nią.

9 min. później zrobiło się gorąco pod gdyńskim polem karnym. Marcin Matysiak wyszedł do piłki, ale zagrał ją ręką już poza linią 16. metra. Choć goście domagali się czerwonej kartki dla golkipera Bałtyku, to sędzia pokazał mu żółtą. Dzięki temu gospodarze dalej grali w komplecie. Po wykonaniu rzutu wolnego Energetyk mógł wyjść na prowadzenie, ale piłkarz gości fatalnie spudłował w prostej do zdobycia gola sytuacji.

W końcówce pierwszej połowy w roli głównej występował Duda. Najpierw oddał strzał głową, który spokojnie wybronił bramkarz przyjezdnych. Później, niechcący znalazł się na linii strzału oddanego przez Sebastiana Bartlewskiego. Nie wiadomo, czy pierwsza połowa nie zakończyłaby się prowadzeniem biało-niebieskich gdyby nie interwencja Dudy.

Bałtyk rozkręcił się jednak po zmianie stron. Choć najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem gości przegrał Duda, to od 54. min. prowadził 1:0. Skuteczny strzał głową oddał Przemysław Kostuch, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Kuzimskiego.

Piłkarzom Energetyka z minuty na minutę ubywało się. A Bałtyk szybko to wykorzystał. W 66. min. na listę strzelców wpisał się Rychłowski. Było to drugie trafienie dla gospodarzy po strzale głową. Na swoje trafienie starał się zapracować także Duda, ale to zdecydowanie nie był jego dzień. Natomiast gdy w 75. min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kuzimski, popisał się efektownym lobem i podwyższył wynik na 3:0. Tym samym w najlepszy sposób ukoronował swój świetny występ. A chwilę później mógł spokojnie usiąść na ławkę rezerwowych.

Wyniki 5 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Energetyk Gryfino 3:0 (0:0)
  • Unia Solec Kujawski - Wierzyca Pelplin 0:0
  • Kotwica Kołobrzeg - Centra Ostrów Wielkopolski 3:0 (1:0)
  • KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 3:0
  • Sokół Kleczew - Górnik Konin 1:1 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:1 (0:0)
  • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 1:0 (0:0)

• (1)

"do przodu" to pokazała nam Elana, czy wy śpicie?!

• 9 4

• A wy co lepiej po 3:0

• 6 4

• (8)

1 połowa to jakąś kpina.dobrze że trenerowi udało sie ogarnąć team w szatni. Na drugą połówkę wszedł inny zespół ale i tak mogło być z 3 bramki więcej.szkoda sytuacji.wezmy się w garść i zacznijmy przychodzić na mecze bo bieda aż piszczy.