Bałtyk Gdynia wygrał aż 4:0. Sebastian Bartlewski ustrzelił hat-tricka

Damian Konwent
3 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Sebastian Bartlewski ustrzelił w Szczecinie hat-tricka. Sebastian Bartlewski ustrzelił w Szczecinie hat-tricka.

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin 4:0 (1:0). Sebastian Bartlewski popisał się hat-trickiem. Był to zaległy mecz 20. kolejki III ligi. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego dzięki efektownemu zwycięstwu awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Bartlewski 21, 66, 85, Marczak 88 (karny)

BAŁTYK: Matysiak - Sobczak, Zakrzewski, Górski, Korpalski (89 Andryszak) - Demiańczuk, Bartlewski (87 Gołubiński), Czerwiński, Letniowski (57 Radecki), Biskup (46 Kręcki) - Marczak

Piłkarze Bałtyku Gdynia rozegrali w Szczecinie zaległe spotkanie z rezerwami Pogoni o nietypowej porze. Gra rozpoczęła się w środę o godzinie 11. Rywalizowano w ramach 20. kolejki, która zgodnie z terminarzem była rozgrywana 23 i 24 marca. Wówczas Pogoń grać nie mogła, gdyż przekazała piłkarzy do juniorskich i młodzieżowych reprezentacji kraju.

Jednak zwłoka nie uchroniła "portowców" od dotkliwej porażki. Co prawda już w 6. minucie piłkarz gospodarzy miał dogodną okazję na otwarcie wyniku, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Bałtyku Gdynia, Marcin Matysiak. Potem za jego przykładem poszli piłkarze z pola.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 21. minuty. W zamieszaniu, które powstało w polu karnym Pogoni, futbolówka znalazła się pod nogą Sebastiana Barlewskiego i kapitanowi gości nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki z 6 metrów.

Przed przerwą świetną okazję na podwyższenie miał jeszcze Jakub Biskup, jednak bardzo pomylił się pod bramką rywala i spudłował z bliskiej odległości. Na drugą połowę były gracz Piasta Gliwice, czy Termaliki Bruk-Bet Niecieczka już nie wyszedł, a w jego miejscu pojawił się Piotr Kręcki.

Po zmianie stron przyjezdni nadal byli w natarciu. Widać było, że strzelony jeden gol nie zadowalał wystarczająco podopiecznych Sebastiana Letniowskiego i kreowali kolejne akcje. Na posterunku był jednak Jędrzej Grobelny. Bramkarz gospodarzy kilkukrotnie wydostawał swoją drużynę z tarapatów, tak jak choćby w 52. minucie, kiedy popisał się piękną interwencją po strzale Michała Marczaka.

Golkiper Pogoni nie miał natomiast już tyle szczęścia w 66. minucie. Po składnej, koronkowej akcji podwyższył Sebastian Bartlewski. Kapitan Bałtyku mocno uderzył z 15 metrów, nie dając szans bramkarzowi i tym samym mógł cieszyć się z drugiego zdobytego gola w tym spotkaniu.

W 85. minucie ten sam zawodnik raz jeszcze pokonał bramkarza gospodarzy. Bartlewski uderzył z dystansu, w efekcie czego zanotował hat-trick. 3 minuty później w polu karnym faulowany był Michał Marczak, a sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do wykonania "11" podszedł sam poszkodowany i postawił kropkę nad i, ustanawiając wynik spotkania 4:0.

Kolejny mecz biało-niebieskich rozegrany zostanie w sobotę o godz. 16 z Górnikiem Konin na wyjeździe.

18 Wda Świecie 21 1 5 15 20:54 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-04-03

Wyniki 21 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Chemik Bydgoszcz 1:0 (1:0)
  • KKS Kalisz - Jarota 1:0 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Lech II Poznań 2:3 (1:2)
  • KP Starogard Gdański - Gwardia Koszalin 1:1 (0:1)
  • Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:4 (0:2)
  • Kotwica Kołobrzeg - Wierzyca Pelplin 1:0 (1:0)
  • Wda Świecie - Świt Skolwin 0:3 (walkower)
  • Radunia Stężyca - Górnik Konin 3:0 (0:0)
  • Zaległy z 20. kolejki:
  • Pogoń II Szczecin - BAŁTYK GDYNIA 0:4 (0:1)

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Kadłuby !!! (1)

• 55 16

• A legis 0

• 0 0

• Gratulacje (1)

Emigracja pozdrawia Dumę miasta Gdynia!!!!