Bałtyk Gdynia rozbity przez Lecha II Poznań. Fatalne 34 minuty w wykonaniu biało-niebieskich

17 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Dominik Klecha potrzebował 3 minut na boisku, aby strzelić bramkę. Niestety wcześniej, rezerwy Lecha strzeliły cztery bramki w 34 minuty. Dominik Klecha potrzebował 3 minut na boisku, aby strzelić bramkę. Niestety wcześniej, rezerwy Lecha strzeliły cztery bramki w 34 minuty.

Bałtyk Gdynia sprawił kolejny zawód w rundzie rewanżowej grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy zostali rozbici na Narodowym Stadionie Rugby przez Lecha II Poznań 1:4 (0:4). Przyjezdni rozstrzygnęli losy spotkania w 34 minuty, gdy strzelili wszystkie bramki. Druga wiosenna porażka sprawia, że marzenia o awansie do II ligi stają się dla podopiecznych Sebastiana Letniowskiego coraz bardziej mgliste.

Klecha 63 - Mróz 10, 34, De Marco 13, Klupś 15
BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski (46 Regulski), Kostuch, Szur, Korpalski - Marczak (79 Demiańczuk), Duszkiewicz, Czerwiński - Rychłowski (61 Klecha), Kuzimski, Duda (73 Bartlewski)

Bałtyk Gdynia po raz pierwszy w rundzie wiosennej zaprezentował się na Narodowym Stadionie Rugby. I od razu grał ze zwiększoną presją. Głównie dlatego, że przegrał na inaugurację obecnej rundy, na wyjeździe z KKS 1925 Kalisz 1:2. Do tego żółtą kartkę otrzymał w tamtym meczu Juliusz Letniowski. A że było to jego czwarte takie napomnienie w tym sezonie, to musiał odbyć mecz pauzy, która przypadł właśnie na starcie z rezerwami Lecha.

W podstawowym składzie gości zobaczyliśmy kilku zawodników pierwszej drużyny. W defensywie wystąpił Argentyńczyk Vernon De Marco, w pomocy Jakub Serafin, a w ataku 18-letni Tymoteusz Klupś. Niestety dla zespołu Sebastiana Letniowskiego to oni odgrywali główne role w pierwszej połowie.

Po zimowych sparingach szkoleniowiec podkreślał, że w niektórych spotkaniach nie mógł za bardzo przetestować obrony. Po sobotnim meczu defensywa stała się zapewne zmorą wszystkich biało-niebieskich. Już w 10. min. na listę strzelców wpisał się Marek Mróz. 3 min. później trafienie zaliczył De Marco, a po kwadransie gry na tablicy wyników widniało już 3:0 dla gości. Kolejne trafienie zaliczył Klupś. W 34. min drugiego gola w pierwszej połowie dołożył Mróz. Defensywa Bałtyku była w totalnej rozsypce. Rywale imponowali szybkością i pomysłem na grę. Dzięki temu szybko i mocno skarcili Bałtyk.

Druga połowa z oczywistych względów nie była już tak intensywna. Bałtyk mógł tylko pomarzyć o odrobieniu czterech bramek straty, a rezerwom Lecha pozostawało spokojnie utrzymywać przewagę i czekać na ostatni gwiazdek sędziego. W takiej sytuacji biało-niebieskim udało się jedynie zaliczyć honorowe trafienie. W 64. min Mateusz Kuzimski wyłożył piłkę jak na tacy do Dominika Klechy, a piłkarz, który 3 min. wcześniej pojawił się na murawie, skierował ją do pustej bramki. Tym samy ustalił wynik spotkania. Dodatkowym pozytywem w drugiej połowie był jeszcze powrót na boisko Sebastiana Bartlewskiego, który od poprzedniej rundy dochodził do zdrowia po złamaniu nogi. Miał przerwę w grze od 28 października.

18 Energetyk Gryfino 19 2 5 12 9:35 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-03-24

Wyniki 19 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Lech II Poznań 1:4 (0:4)
  • Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 1:2
  • Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 2:1 (0:1)
  • KP Starogard Gdański - Wda Świecie 3:1 (0:0)
  • Wierzyca Pelplin - Centra Ostrów Wielkopolski 1:1
  • Świt Skolwin - Elana Toruń 2:1 (1:1)
  • Unia Solec Kujawski - Górnik Konin 1:2 (1:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Energetyk Gryfino 3:0 walkower
  • Polonia Środa Wielkopolska - KKS 1925 Kalisz (odwołany z powodu złego stanu boiska)

Opinie (187) ponad 20 zablokowanych

• I po awansie. Sparingi zabiły Bałtyk.Nikt tyle nie gra. (3)