Bałtyk Gdynia dokonuje transferów oraz zagrał dwa sparingi w ciągu niespełna doby

29 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 14:16 (29 stycznia 2022)

Energa Bałtyk Gdynia

Igor Jankowski strzela gola z rzutu karnego

Bałtyk Gdynia rozegrał dwa sparingi w ciągu niecałej doby. Na Narodowym Stadionie Rugby pokonał IV-ligową Wierzycę Pelplin 3:2 (0:1), a hat-trickiem popisał się Igor Jankowski. Dzień wcześniej biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z II-ligową Olimpią Elbląg 0:1 (0:0). Do zespołu dołączył 28-letni defensor Mateusz Długołęcki, który niegdyś grał z Legią Warszawa w Młodej Ekstraklasie. Wkrótce mają zostać sfinalizowane kolejne transfery. Dojdą: Jakub Nowiński, Piotr Dudzik i Jan Bożym.

Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 3:2 (0:1)
Bramki dla Bałtyku:

Jankowski 58 (karny), 85, 90

BAŁTYK: Bochiński - Kaźmierczak, Kardaś, Lengiewicz (46 Drozdowicz), Bohm (20 Kapuściński) - Sikorski (74 Bohm), Wołowski (39 testowany), Nowicki (29 Brodnicki), testowany (20 Ossowski), Gułajski (31 testowany) - Jankowski

Bałtyk do sobotniego sparingu z Wierzycą Pelplin, czyli ósmym zespołem IV ligi, podszedł w tym samym zestawieniu, w którym rozpoczynał drugą połowę meczu z Olimpią Elbląg (0:1) rozgrywanego dzień wcześniej.

Od pierwszych minut w składzie biało-niebieskich dominowała zatem młodzież. Bardziej doświadczeni dostali wolne, albo wciąż zmagają się z chorobą.

Ponadto testowani są wciąż piłkarze: Jakub Nowiński, Piotr DudzikJan Bożym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej dołączą na stałe do biało-niebieskich.

Bałtyk Gdynia - Borowiak Czersk 9:0. Przeczytaj relację i zobacz wideo z pierwszego sparingu biało-niebieskich

Bałtyk Gdynia. Ruchy transferowe zima 2021/22

Przyszedł:
  • Mateusz Długołęcki (pozycja: obrońca, poprzedni klub: Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

Mogą przyjść:
  • Jakub Nowiński (pomocnik, Mławianka)
  • Piotr Dudzik (pomocnik, Borowiak Czersk)
  • Jan Bożym (pomocnik, Orlęta Radzyń Podlaski)

Przedłużyli umowy:
  • Maciej Kaźmierczak (obrońca, kontrakt do 30.06.2025)
  • Robert Reiwer (trener, kontrakt do 31.12.2022, z opcją przedłużenia o rok)

Odeszli:
  • Damian Lisiecki (obrońca, powrót z wypożyczenia do Arki Gdynia, nowy klub: Gryf Wejherowo)
  • Kacper Wiśniewski (obrońca, powrót z wypożyczenia do Arki Gdynia, Gryf Wejherowo)
  • Adrian Liberacki (obrońca, Stolem Gniewino)
  • Maciej Buławski (pomocnik)

Trener Robert Reiwer nie mieszał w składzie tak, jak poprzedniego dnia, gdy do dyspozycji miał 22 zawodników. Chociaż warto podkreślić, że tym razem już przed przerwą zostało wymienionych pięciu piłkarzy. Natomiast w drugiej części spotkania doszło do dwóch zmian, w tym jednej powrotnej, bo na boisko powrócił Oskar Bohm. Później już jako środkowy pomocnik, a nie lewy obrońca.

Spotkanie było rozgrywane w zimowej aurze, gdyż wieloma fragmentami padał śnieg. Groźniej atakować zaczął Bałtyk. Jednak to goście otworzyli wynik w 28. minucie. Piłka odbiła się rykoszetem od Oskara Kardasia i zmyliła Piotra Bochnińskiego. I takim to wynikiem, 1:0, zakończyła się pierwsza połowa.

Wierzyca dołożyła gola także po zmianie stron. Bramka padła po zamieszaniu w polu karnym i znów dała prowadzenie rywalom. W międzyczasie Igor Jankowski zdążył zamienić rzut karny na bramkę. Napastnik biało-niebieskich dołożył także kolejne dwa trafienia, w tym to decydujące w 90. minucie na wagę zwycięstwa. 19-latek dobrze spisuje się w okresie przygotowawczym, gdyż w trzech sparingach strzelił już 7 goli.

- W trzech dotychczasowych meczach kontrolnych zespół zaprezentował się dobrze. Każdy z zawodników, również testowanych, dostał szansę gry. Okres przygotowawczy jest bardzo długi i wymagający. Dużo pracy za nami, ale jeszcze więcej przed nami. Wierzę, że zespół idzie w dobrym kierunku - tak podsumował ostatnie tygodnie pracy Robert Reiwer, trener Bałtyku.
Bałtyk Gdynia dokonał pierwszego transferu przed rundą wiosenną w sezonie 2021/22. Do biało-niebieskich dołączył Mateusz Długołęcki. Bałtyk Gdynia dokonał pierwszego transferu przed rundą wiosenną w sezonie 2021/22. Do biało-niebieskich dołączył Mateusz Długołęcki.
Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)

OLIMPIA: Rutkowski - Piekarski, Wierzba (46 Czarny), Wenger - Filipczyk (46 Kazimierowski), Winsztal (46 Krawczun), Guilherme, Danowski, Kałahur (46 Milanowski) - Bawolik (46 Sienkiewicz), Branecki (Kurbiel)

BAŁTYK (I połowa): Bartkowiak - Długołęcki, Garbacik, Lengiewicz, Bohm - Wołowski, Sikorski, zawodnik testowany, Nowicki, Gułajski - Marczak

BAŁTYK (II połowa): Bochiński - Kaźmierczak, Kardaś, Lengiewicz, Bohm - Sikorski, Wołowski, Nowicki, testowany, Gułajski -Jankowski

Bałtyk Gdynia pokazał się z dobrej strony na tle zespołu grającego w wyższej lidzie. W drugim zimowym sparingu przegrał 0:1 po golu w końcówce spotkania z Olimpią Elbląg, czyli piątą drużyną II ligi.

Trener Robert Reiwer postawił na dwie "11". Dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie w stosunku do poprzedniego meczu kontrolnego z IV-ligowym Borowiakiem Czersk. Zobaczyliśmy w nim m.in. Mateusza Długołęckiego. 28-latek zasilił szeregi zespołu przed meczem kontrolnym. To pierwszy transfer biało-niebieskich przed rundą wiosenną w sezonie 2021/22. Jest nominalnym prawym obrońcą. Jesienią na tej pozycji grali m.in.: Maciej KaźmierczakJakub Kapuściński.

Bałtyk Gdynia podzielił stanowiska. Czesław Michniewicz w radzie sportowej

Mierzący 185 cm zawodnik może występować też w środku defensywy oraz jako defensywny pomocnik. Młodzieńczą karierę rozpoczynał w MKS Przasnysz, a następnie kontynuował ją w Legii Warszawa. W stołecznym klubie spędził nawet 1,5 sezonu w Młodej Ekstraklasie.

Jego następnymi klubami były: Dolcan Ząbki, Piast Gliwice, Chrobry Głogów, Znicz Pruszków, a ostatnio Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W sumie rozegrał 112 meczów na poziomie I i II ligi.

Ponadto do gry wrócili m.in. filary drużyny, czyli: Damian GarbacikMichał Marczak, którzy przed tygodniem byli nieobecni ze względu na chorobę. Natomiast wciąż zmaga się z nią Adam Gołuński. Z podstawowych zawodników zabrakło ponadto Oktawiana Skrzecza.

Przypomnij sobie w jakim składzie Bałtyk Gdynia przystąpił do wiosennych przygotowań. Nie wszyscy, w tym Oskar Sikorski, byli obecni

Co ciekawe, w składzie zobaczyliśmy również Oskara Sikorskiego, który jeszcze niedawno rozglądał się za nowym klubem. Mimo to w wiosnę spędzi w gdyńskim zespole.

W takim to zestawieniu biało-niebiescy toczyli wyrównany bój w pierwszej połowie. Mimo, że przeważali gospodarze, to jednak goście kreowali sobie dogodniejsze sytuacje i już przed przerwą mogli zamknąć spotkanie. Kolejne dwie mieli po zmianie stron, ale to Olimpia najpierw obiła słupek Michała Bartkowiaka, a następnie wyszła na prowadzenie. To właśnie jeden gol przesądził o ich zwycięstwie.