6 goli piłkarzy Bałtyku

4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Jeśli Tomasz Bejuk chciał pokazać, że należy się mu miejsce w "11" na pierwszy mecz wiosny w III lidze, to zrobił to w najlepszy z możliwych sposobów. W ostatnim zimowym sparingu miał po dwie bramki i asysty. Jeśli Tomasz Bejuk chciał pokazać, że należy się mu miejsce w "11" na pierwszy mecz wiosny w III lidze, to zrobił to w najlepszy z możliwych sposobów. W ostatnim zimowym sparingu miał po dwie bramki i asysty.

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek III ligi piłkarze Bałtyku Gdynia rozegrali na naturalnej trawie. Na boisku OKS Janowo biało-niebiescy pokazali wysoką skuteczność i pokonali Orkana Rumia 6:1 (4:0). Świetnie spisał się Tomasz Bejuk, który strzelił dwie bramki i miał tyle samo asyst. Na boisko po kontuzji wrócił Filip Sosnowski, a z powodu choroby nie mogli zagrać Marcin Poręba i Timur Pograniczny.

Kozieł 82 - Bejuk 12, 35, Rzepa 16, Młynarczyk 27, Kuzimski 52, Krysiński 65

BAŁTYK: Matysiak (46 Skrypoczka) - Szopiński, Wypij, Karasiński (46 Sadowski), Wesołowski - Krysiński, Atanacković (46 Sosnowski), Gulczyński (46 Zyska), Młynarczyk- Rzepa (46 Kuzimski), Bejuk (46 Ruszkul)

Choć był to już 11. sparing dla piłkarzy Bałtyku tej zimy, to dopiero teraz mogli wybiec na naturalną murawę. Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek trener Marcin Martyniuk miał okazję sprawdzić ustawienie, które będzie chciał posłać do gry podczas starcia z Wdą Świecie. Bałtyk zagra je 11 marca na wyjeździe. Patrząc jednak na podstawową "11" trudno przypuszczać, że w kolejną sobotę będzie ona taka sama. Zresztą potwierdza to szkoleniowiec.

- Mamy komfort w postaci mocno obsadzonych pozycji, dlatego nie jest tak, że "11", która pojawiła się na boisku w meczu z Orkanem zacznie spotkanie z Wdą - mówi Martyniuk.
Do składu biało-niebieskich powrócił po kontuzji Filip Sosnowski, czym zasygnalizował, że będzie gotowy na inaugurację wiosny. W tygodniu pełnoprawnymi piłkarzami Bałtyku zostali Grzegorz GulczyńskiTimur Pograniczny. W sobotę 46 minut zagrał tylko ten pierwszy. Ukrainiec rozchorował się i nie mógł wybiec na boisko. Podobny los spotkał Marcina Porębę. Powinni się oni wyleczyć się na pierwszy mecz wiosny.

Gdyńskim piłkarzom naturalna trawa jak najbardziej przypasowała. Już do przerwy strzelili cztery bramki. Na boisku brylował Tomasz Bejuk. Najpierw otworzył wynik efektownym strzałem z woleja z około 18. metra, a następnie asystował prozy trafieniach Krzysztofa RzepyMateusza Młynarczyka. Na koniec Bejuk zamknął wynik pierwszych 45 min. strzałem po rzucie rożnym. Tym samym dał sygnał trenerowi, że jest gotowy do gry w pierwszym składzie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy grać na naturalnej murawie. W końcu w takich samych warunkach zagramy za tydzień w meczu ligowym. Rzadko mamy okazję grać na takiej nawierzchni a wiadomo, że inaczej się na niej funkcjonuje. Co do meczu, to był on do jednej bramki, a my mieliśmy zdecydowaną przewagę. Bardzo podobała mi się pierwsza połowa, niestety do drugiej mam wiele zastrzeżeń - podsumowuje spotkanie Martyniuk.
Pomimo gorszej gry po zmianie stron, Bałtyk zdobył kolejne dwie bramki za sprawą Mateusza KuzimskiegoRadosława Krysińskiego. Do tego drugi rzut karny podczas okresu przygotowawczego obronił Piotr Skrypoczka, który tym razem wyczuł intencję Kacpra Kiełba. Wcześniej udało się to w sparingu z Gryfem Wejherowo. Ale Orkanowi i tak udało się strzelić honorowego gola.

- Kiedy w pierwszej połowie widać było w naszej grze dyscyplinę i odpowiedzialne poczynania, wszystko wyglądało bardzo dobrze. Niestety, pomiędzy 60. a 70. minutą na boisku zaczął panować bałagan i z tego nie mogę być zadowolony - kończy Martyniuk.

• (3)

I czym tu sie chwalic orkan tak slaby ze lepirj nic nie pisac wszystko przegrywa nawet sparingi z 5 liga