Rafał Sumowski
31 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Marcin Matysiak (w środku) nabawił się urazu kolana. Jeszcze nie wiadomo na ile poważnego. Marcin Matysiak (w środku) nabawił się urazu kolana. Jeszcze nie wiadomo na ile poważnego.

Bałtyk Gdynia przegrał na Narodowym Stadionie Rugby sparing z Pogonią Siedlce 1:4 (1:1). - W samej pierwszej połowie mieliśmy tyle stuprocentowych sytuacji, że powinniśmy zdobyć pięć albo sześć bramek - zganił swoich podopiecznych trener Sebastian Letniowski. Niestety, nieskuteczność strzelecka to nie jedyny problem do zmartwień. Urazu kolana nabawił się podstawowy bramkarz Marcin Matysiak. Jeszcze nie wiadomo na ile poważna jest ta kontuzja. W piątek o godz. 19 w Stężycy Bałtyk zagra z I-ligową Bytovią.

Bramki: Marczak 32 - Płacheta 45, Chyła 72,88, Świerblewski 82

BAŁTYK: Matysiak (26 Szulc) - Kołodziejski (46 Korpalski), Kostuch (60 Golc), Szur, Kochanek (46 Regulski) - Duszkiewicz - Marczak (60 Malanowski), Czerwiński (46 Demiańczuk), Letniowski, Klecha (60 zawodnik testowany) - Duda

W minionym tygodniu Pogoń Siedlce przegrała w Gdańsku 1:4 z Lechią. W takim samym samym rozmiarze odniosła teraz zwycięstwo w Gdyni, choć Bałtyk już w pierwszej połowie mógł zapracować na pierwsze zwycięstwo w tegorocznych sparingach.

Już w 40 sekundzie spotkania wynik mógł otworzyć Michał Marczak, ale trafił prosto w bramkarza. Później sytuacje sam na sam zmarnowali Adam DudaŁukasz Duszkiewicz, a do pustej bramki nie trafił Przemysław Czerwiński.

- Do przerwy byliśmy o klasę lepsi. Z samych stuprocentowych sytuacji powinniśmy zdobyć pięć albo sześć bramek. Fajnie się patrzyło na grę, ale liczą się bramki, a ta nieskuteczność to coś czego nie mogę zrozumieć - mówi trener Sebastian Letniowski.
ZIMOWE ZMIANY KADROWE W BAŁTYKU GDYNIA
Przyszli: Michał Marczak (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Stal Rzeszów), Przemysław Czerwiński (pomocnik, wypożyczenie z Chojniczanki do 30.06.2018)

Odchodzą: Kewin Wesołowski (obrońca), Michał Bartkowiak (bramkarz), Damian Podkański (napastnik), Arkadiusz Proena (obrońca) - szukają klubów

Prowadzenie Bałtykowi dał wprawdzie Marczak, który poprawiał zablokowany strzał Czerwińskiego, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli wyrównanie po dośrodkowaniu Dariusza Zjawińskiego do Przemysława Płachety. W drugiej części meczu trener Letniowski wprowadził kilka roszad. Zmiennicy zagrali słabiej. W końcowych 20 minutach stracili aż trzy bramki - dwie po indywidualnych błędach, a jedną po stałym fragmencie gry.

Wynik i brak skuteczności strzeleckiej to niestety nie wszystko jeśli chodzi o zmartwienia trenera Letniowskiego. W pierwszej połowie z powodu urazu kolana, boisko opuścił Marcin Matysiak.

- Nie wiemy jeszcze na ile poważna jest to kontuzja, trzeba zrobić szczegółowe badania. Na pewno brak Marcina przez dłuższy okres byłby dla nas sporym osłabieniem - mówi Letniowski, który jeszcze niedawno dał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu bramkarzowi numer trzy Michałowi Bartkowiakowi.
W piątek o godz. 19 Bałtyk zagra w Stężycy z Drutex-Bytovią. Spotkanie miało odbyć się pierwotnie w Gdyni, ale rywal z I ligi poprosił o zmianę miejsca. Być może na to spotkanie do gry gotowy będzie Mateusz Kuzimski, który ostatnio narzekał na drobny uraz. Nieco dłużej odpoczywać może Szymon Rychłowski, który uskarżał się na bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa.

ZIMOWE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
Bilans: 2 remisy, 1 porażka, bramki: 2:5
20 stycznia, Cetniewo - Olimpia Grudziądz (I liga) 1:1
Bramka: Adam Duda

27 stycznia, Elbląg - Olimpia Elbląg (II liga) 0:0

31 stycznia, Gdynia, Pogoń Siedlce (I liga) 1:4 (1:1)
Bramka: Michał Marczak

2 lutego, godz. 19, Stężyca, Bytovia (I liga)
6 lutego, Cetniewo - Chrobry Głogów (I liga)
10 lutego, Chojnice - Chojniczanka (I liga)
11 lutego, ? - Radunia Stężyca (IV liga)
13 lutego, ? - Cartusia (IV liga)
17 lutego, ? - Lechia Gdańsk U-19 (CLJ)
24 lutego, Gdynia, Gryf Słupsk (IV liga)

• Bałtyk jedyny szanowany klub w Gdyni! (3)

Tradycja i honor!

• 30 32

• Tradycja i humor chyba

• 15 14

• Lechia wchodzi w tyłek Bałtykowi... cóż za upadek... buhahahhahaha :) (1)

zgoda dwóch frajerskich klubów Trójmiasta

Bałtyk błąka się gdzieś w dolnych ligach od lat, a Lechia z trzecim budżetem w Polsce zajmuje miejsce przeciętniaka grupy spadkowej i ma 30 mln długu a w Europie już chodzą wieści od byłych zawodników, że w Lechii nie mają kasy na wypłaty

• 11 17

• O wejściu do Europy Lechia marzyła od lat - nie dało się nic zrobić w aspekcie sportowym, to chociaż zaistnieją jako bankruci niedochowujący umów. Upadek totalny

• 9 9

• Baltyk Gdynia wiara ktora przetrwala

• 26 22

• Słabo to dziś wygladalo

Skuteczność kiepska, proste błędy w obronie. Dobrze, że to tylko sparing. Oby w lidze było już lepiej.

• 16 12

• Pierwsze 45 min bardzo dobre . Po zmianach w drugiej polowie bez komentarza.

• 14 7

• Bardzo słaby mecz a rywal pokazał nasze słabości (6)

O awansie możemy zapomnieć jeżeli Bałtyk będzie prezentował to co dzisiaj. Niech zarząd lepiej zakontraktuje jakiegoś wartościowego zawodnika bo jak narazie to mydlenie oczy

• 13 11

• Halo halo to jest 1 liga .

• 14 3

• Chyba inny mecz oglądałeś

Bałtyk bardzo dobrze sie prezentował w podstawowej formacji

• 7 9

• Ty chyba inny mecz oglądałeś. Pierwsza połowa ok a druga to padaczka i chyba jesteś z zarządu że widziałeś tak super mecz.Walczyc trenować!

• 5 4

• (2)

Nawet niezła frekwencja jak na sparing.kolo 100 osób

• 10 12

• To nawet więcej niż na mecze ligowe przychodzi.

• 11 7

• na ferie to z dziećmi przyszli

• 6 4

• Gra Spoko

Widac bylowyrownany poziom druzyn zawazyly indywidualne bledy ale nie ma co narzekac jak na sparing

• 7 2

• kolejna kontuzja

Na sztucznej dalej grajcie a narazacie zdrowie swoje i przyjezdnych. Nie możecie grac na innych obiektach trawiastych. Zagrajcie na głównym stadionie gosiru.

• 5 3

• Bałtyk jako klub to tam ale tych paru 20-50 kibiców sks to porażka ..!! (1)

• 6 10

• Ty sledziu akurat Lechia to żaden ukła nasz tylko nie mają na nasza ekipe żadnego ciśnienia oprocz jednego zdarzenia na pucharze polski na Portowcu ale tam napinacze co byli zostało ukarani przez ekipę z mlodych orłów.nie ma układu ale jest wzajemny szacunek obu ekip i tyle sledziu

• 5 2

• Sks-kolaboranci

• 3 8

• Bałtyk

W Bałtyku są świetni piłkarze,tylko grać nie potrafią.Zamiast grać na sztucznej murawie,to powinni grać na kartofliskach.Ósma Liga Mistrzów.