Bałtyk Gdynia w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Srogi rewanż w Starogardzie Gd.

15 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Maksym Demianczuk strzelił pierwszego gola dla Bałtyku Gdynia. Maksym Demianczuk strzelił pierwszego gola dla Bałtyku Gdynia.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zostali pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego pokonali na wyjeździe KP Starogard Gdański 4:1 (4:1), biorąc srogi rewanż za niedawną porażkę przed własną publicznością w rozgrywkach III-ligowych. Spotkanie o trofeum odbędzie się 13 czerwca w Malborku. Rywalem biało-niebieskich będzie GKS Przodkowo bądź lepszy z pary Sopocka Akademia Piłkarska - Stolem Gniewino, która zagra w środę o godzinie 17 przy ul 23 Marca o godz. 17. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, W KTÓRYM POKONAŁA STOLEMA GNIEWINO 1:0

Zyska 15 (karny) - Demianczuk 7, Duszkiewicz 10, Klecha 31, Kuzimski 32

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Szur, Kostuch, Korpalski (78 Gołuński) - Czerwiński, Duszkiewicz, Bartlewski (70 Letniowski), Demianczuk (83 Malanowski) - Kuzimski (89 Golc), Klecha

PRZECZYTAJ JAK RELACJONOWALIŚMY LIGOWY MECZ TYCH DRUŻYN SPRZED 10 DNI

10 dni temu, w Gdyni KP Starogard Gdański przerwał serię sześciu zwycięstw Bałtyku w III lidze, wygrywając 3:2. O wygranej gości przesądziły dwa gole zdobyte w inauguracyjnych pięciu minutach.

- To jest nasz największy problem. Przesypiamy początku meczów. Trudno powiedzieć, czy chodzi o koncentrację, czy może z rozgrzewką jest coś nie tak? Rozmawialiśmy na ten temat z piłkarzami, ale do niczego nie doszliśmy - przyznał później Sebastian Letniowski, szkoleniowiec biało-niebieskich.
Najwyraźniej dialog z piłkarzami dał jednak rezultaty większe niż spodziewał się szkoleniowiec. Ostatni mecz ligowy zagrali na zero z tyłu, a w Starogardzie, choć także szybko padały gole, to skuteczniejszy był Bałtyk.

Po 10. minutach goście prowadzili już 2:0. Wynik otworzył Maksym Demianczuk, dla którego to pierwsze trafienie w barwach biało-niebieskich, a poprawił Łukas Duszkiewicz. Co prawda na koniec pierwszego kwadransa kontaktową bramkę z karnego zdobył Wojciech Zyska, to Bałtyk nie spuścił z tonu.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAKIE MECZE BAŁTYK PRZEGRAŁ PRZEZ SŁABE OTWARCIE GRY

Miejscowi dwoili się i troi, bo ich szkoleniowiec Łukasz Kowalski przyznawał, że jego podopiecznych bolały komentarze płynące z Gdyni, że wynik poprzedniego meczu tych drużyn był dziełem przypadku. Tym razem jednak nic nie wskórali.

Bałtyk przed przerwą zdobył jeszcze dwie bramki, które były autorstwa Dominika KlechyMateusza Kuzimskiego. Jak się później okazało końcowy rezultat ustalony został do przerwy. I bardzo dobrze, bo szeregi gości były tego dnia nad wyraz skąpe. Trener Letniowski na ławce miał tylko pięciu zawodników. Na końcówkę wprowadził m.in. debiutanta Jakuba Golca.

Natomiast gospodarze mecz kończyli w "10". W 86. minucie po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Tomasz Prejs.

Dzięki wygranej w Starogardzie Gdańskim Bałtyk jest pierwszym finalistą pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ta sztuka udała mu się po 9-letniej przerwie. Natomiast jeszcze dłużej czeka na zdobycie tego trofeum, gdyż od 1999 roku.

Warto bić się o wojewódzki puchar nie tylko dla prestiżu, ale także ze względu na wymierne korzyści. Zwycięzca we wrześniu zagra w I rundzie Pucharu Polski sezonu 2018/19.

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem biało-niebieskich 13 czerwca w Malborku. Z drugiej strony drabinki mamy na razie jednego półfinalistę - GKS Przodkowo. Drugiego wyłoni mecz Sopockiej Akademii Piłkarskiej, która na co dzień gra w B klasie, a w tym sezonie jest niepokonana, z IV-ligowym Stolemem Gniewino. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 17 przy ul 23 Marca o godz. 17. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

• ??? (16)

Tylko po co,brak kibiców,brak stadionu,brak pieniędzy i jakiejkolwiek przyszłości...

• 11 82

• po co to ty się urodziłeś (1)

• 34 4

• a ty po co?

po co twój brat? - po co twoja siostra?
        po co pająki się płodzą? - po co komary? itd. itp.