Bałtyk Gdynia wygrał po raz czwarty z rzędu. Sebastian Bartlewski znów strzela

Karol Żebrowski
6 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Sebastian Bartlewski jest w świetnej formie. W dwóch spotkaniach kapitan biało-niebieskich strzelił pięć bramek. Sebastian Bartlewski jest w świetnej formie. W dwóch spotkaniach kapitan biało-niebieskich strzelił pięć bramek.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Górnikiem Konin 4:1 (1:1) w meczu grupy drugiej III ligi. Po świetnym występie przeciwko Pogoni II Szczecin, w którym zdobył hat-tricka, Sebastian Bartlewski strzelił dla kolejne gole. Dla drużyny Sebastiana Letniowskiego to czwarta wygrana z rzędu.

Yavorskyy 30 - Bartlewski 49, 80, Marczak 15, Czerwiński 61

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Sobczak, Zakrzewski, Górski - Demiańczuk (76 Redecki), Czerwiński, Bartlewski, Garczewski (90 Malanowski), Kręcki (70 Andryszak) - Marczak (88 Sadowski)

Wyjazdowe spotkanie z niżej notowanym rywalem rozpoczęło się od niecelnego uderzenia w pierwszej minucie Sebastiana Bartlewskiego, który po środowym popisie miał zamiar podtrzymać swoją passę. Z upływem czasu to drużyna gospodarzy powoli przejmowała inicjatywę, jednak nie były to groźne akcje, a każda próba zespołu z Konina była pewnie stopowana przez Marcina Matysiaka. W 15 minucie błąd w rozegraniu piłki popełnili gospodarze, z czego skrupulatnie skorzystał Michał Marczak wykorzystując sytuację sam na sam i otwierając wynik spotkania.

Ostatni mecz ligowy Bałtyku miał jednego bohatera. Przeczytaj relację z rywalizacji pomiędzy Bałtykiem a Pogonią II Szczecin

Bramka strzelona przez gdynian bardzo rozjuszyła gospodarzy, którzy zaczęli nacierać na bramkę Matysiaka. Huraganowe ataki przyniosły skutek w 30 minucie. Po sprytnym rozegraniu rzutu z autu w swoim polu karnym faulował Matysiak, a sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł pomocnik Górnika Taras Yavorskyy i pewnym strzałem w prawy róg bramki doprowadził do remisu 1:1.

Po zdobytej bramce gra wyrównała się. Swoje okazje mieli zarówno zawodnicy Górnika, jak i podopieczni Sebastiana Letniowskiego, jednak żadna z akcji nie przyniosła już w pierwszej połowie bramkowego efektu.

Druga część spotkania rozpoczęła się rewelacyjnie dla gdynian. W 49 minucie na strzał z okolicy 16 metra zdecydował się Bartlewski, a piłka wylądowała w siatce. Po zdobytym golu zawodnicy Bałtyku nie popełnili błędu z pierwszej połowy i nie dali dojść do głosu gospodarzom, zaś sami poszli za ciosem. Przyniosło to efekt w 61 minucie. Do dogrania z bocznej strefy boiska dopadł Przemysław Czerwiński i pewnym strzałem podwyższył wynik meczu.

Sprawdź co przed meczem z Górnikiem powiedział kapitan Bałtyku, Sebastian Bartlewski

Prowadzenie 3:1 było dla Bałtyku komfortowe, ale gdynianie na tym nie poprzestali. Wciąż to przyjezdni byli przeważającą stroną meczu i szukali swoich szans. Zawodnicy z Trójmiasta rozstrzygający cios zadali 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W polu karnym Górnika faulowany był Marczak. Do podyktowanej "jedenastki" podszedł Bartlewski. Kapitan biało-niebieskich zmylił bramkarza i pewnym strzałem po ziemi ustalił wynik na 4:1. Dla 24-letniego pomocnika był to już piąty gol w tym tygodniu.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Bałtyk odniósł czwarty triumf z rzędu i jest coraz bliżej ligowej czołówki. W przyszłym tygodniu podopieczni trenera Letniowskiego podejmą na Narodowym Stadionie Rugby Wierzycę Pelplin. Rywalizacja odbędzie się o nietypowej porze, gdyż mecz rozpocznie się w piątek o godzinie 17.

- Wynik może wskazywać coś innego, ale to był naprawdę trudny mecz. Problemy mieliśmy szczególnie w pierwszej połowie. Zły stan murawy i podróż w dniu meczu przełożyły się na to, że nie potrafiliśmy odnaleźć swojego rytmu. W przerwie odbyliśmy krótką, aczkolwiek intensywną rozmowę i dało to efekt, bo w drugiej połowie wyglądaliśmy zupełnie inaczej. Strzeliliśmy cztery gole, ale gdybyśmy wykorzystali nadarzające się okazje, to wynik byłby jeszcze bardziej okazalszy. Dziś z powodu kontuzji wypadli mi ze składu Filip Sobiecki, Jakub LetniowskiJakub Biskup. Cała trójka aktualnie przechodzi badania i ciężko mi powiedzieć, czy będą gotowi na mecz z Wierzycą. Patrząc na stan naszej kadry powrót nawet jednego z nich będzie dla nas bardzo ważny. Dyspozycja Sebastiana Bartlewskiego? To jego czas i wie, że musi go wykorzystać. Bramki są efektem dodatkowych treningów i indywidualnej pracy, na którą się zdecydował. Sebastian ma umiejętności pozwalające myśleć o grze na poziomie przynajmniej pierwszej ligi. Jego gole cieszą, ale warto też zwrócić uwagę na świetną dyspozycję Michała Marczaka, który pracuje dla całej drużyny. Myślę, że ten duet da nam jeszcze nieraz powody do zadowolenia - powiedział po meczu trener Letniowski.

18 Wda Świecie 22 1 5 16 20:57 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.

• no i brawo

Całkiem zgrabnie to wygląda, w 4 meczach 12 pkt, bramki 12-7. Jesienią w tym samym czasie było 10 pkt i 8-3. A więc młodzi, ambitni nie są gorsi od 3 ligowych "gwiazdeczek" z jesieni.