Bałtyk Gdynia wygrał z Unią Solec Kujawski. Mateusz Kuzimski strzelił 20. gola

12 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Lider klasyfikacji strzelców III ligi grupy 2. Mateusz Kuzimski ma już na koncie 20 bramek. Lider klasyfikacji strzelców III ligi grupy 2. Mateusz Kuzimski ma już na koncie 20 bramek.

Bałtyk Gdynia wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał na wyjeździe Unię Solec Kujawski 2:0 (0:0). 20. raz w sezonie III ligi na listę strzelców wpisał się Mateusz Kuzimski. Gola dla biało-niebieskich zdobył również Michał Marczak, który jednak nie dotrwał do końca spotkania. Jego nieodpowiedzialne zachowanie sprawiło, że zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarza także kończyli mecz w "10".

Marczak 67, Kuzimski 89

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski (81 Kochanek), Szur, Kostuch, Korpalski (90 Gołubiński) - Czerwiński (46 Klecha), Letniowski, Duszkiewicz, Bartlewski - Kuzimski (90 Malanowski), Marczak

Piłkarze Bałtyku Gdynia po raz pierwszy wybrali się na mecz do Solca Kujawskiego. Goniący czołówkę biało-niebiescy nie mogli pozwolić sobie na wpadkę z zespołem starającym uchronić się przed spadkiem. Choć trener Sebastian Letniowski zapowiadał trudne starcie, a do składu nie mógł włączyć Patryka Regulskiego, Maksyma Demjanczuka - pauzy za kartki oraz kontuzjowanego Adama Dudy, to i tak mógł myśleć tylko o komplecie punktów.

Od początku spotkania gdynianie narzucili swój styl gry. Rzadko opuszczali połowę rywali, często strzelali na ich bramkę. Prób było aż dziewięć, niestety tylko jedna zmusiła golkipera gospodarzy do interwencji. Pozostałe nie leciały w światło bramki, albo trafiały w słupek lub poprzeczkę. Tak ofensywna postawa biało-niebieskich mogła jednak budzić nadzieje na drugą połowę.

Także w nią Bałtyk wszedł jak faworyt. Potrzebował jednak 18 min. tej części gry, aby realnie zagrozić bramce rywali. Wtedy Michał Marczak trafił w poprzeczkę. Goście poszli jednak za ciosem. W 67. min. ten sam zawodnik oddał strzał. Piłka znalazła się w pobliżu linii bramkowej. Sędzia wskazał na środek ponieważ stwierdził, że futbolówka przekroczyła ją całym obwodem. Z decyzją arbitra nie mogli pogodzić się gospodarze. Ich protesty nie zmieniły wyniku spotkania.

Rozżaleni futboliści Unii nie potrafili trzymać nerwów na wodzy jeszcze po wznowieniu gry. Za chwilę grali już w dziesięciu po tym, jak sędzia wyciągnął z kieszeni czerwoną kartkę po faulu Michała Smolarczyka. Podczas walki w powietrzu o piłkę uderzył rywala łokciem.

Biało-niebiescy mieli przewagę przez niecałe 20 min. Wtedy Marczak dostał prostopadłe podanie, ale asystent sędziego pokazał pozycję spaloną. Sędzia główny zagwizdał jednak napastnik Bałtyku postanowił oddać strzał. Arbiter nie miał wyboru i pokazał mu żółtą kartkę. A że w pierwszej połowie Marczak również ją otrzymał, to zobaczył także czerwony kartonik.

Bałyk cofnął się do defensywy, a rywale starali się doprowadzić do wyrównania. Gdynianie czekali na kontry i okazało się, że dobrze zrobili. W 89. min. Dominik Klecha dostał podanie na prawe skrzydło, dobiegł z piłką do golkipera rywali, mógł strzelać, ale podał jeszcze do Mateusza Kuzimskiego, który spokojnie przymierzył do pustej bramki. Tym samy zdobył 20. gola w tym sezonie III ligi.

18 Energetyk Gryfino 28 2 5 21 9:62 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-17

Wyniki 28 kolejki

• Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia 0:2 (0:0)
  • Centra Ostrów Wielkopolski - KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:0)
  • Wierzyca Pelplin - Jarota Jarocin 1:1 (0:0)
  • Wda Świecie - Lech II Poznań 1:5 (1:3)
  • Górnik Konin - GKS Przodkowo 0:0
  • Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 0:1 (0:0)
  • Energetyk Gryfino - Elana Toruń 0:3 (walkower)
  • Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin 0:1 (0:0)
  • Zaległy mecz z 18. kolejki
  • Lech II - Sokół 3:0 (3:0)
  • Zaległy mecz z 19. kolejki
  • Polonia - Kalisz 4:0 (3:0)

Opinie (72) 6 zablokowanych

• Zawsze wierni klubowi i barwom aż po kres my z Bałtyku fanatycy (9)

Zawsze do przodu z podniesioną garda nigdy się nie cofamy dla wrogów pogarda Bałtyk gdynia Wiitomino bo to wiara ktura przetrwała i jeszcze może awansuje wszystko zależy od zawodników.

• 43 24

• Nie poddawaj się nasza wiara trwa nie poddawaj się Bałtyku Gdynia

• 20 9

• Gratulacje dla piłkarzy i treneruw i kibicow Baltyku Gdynia (1)

• 9 11

• Treneruw?

Proszę zacząć chodzić do szkoły A głupoty odstawić na później!!!