Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:0. Piłkarze nie wykorzystali szansy

dak.
27 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Bałtyk Gdynia nie zdołał odskoczył Bałtykowi Koszalin na 6 punktów. Zamiast tego - obie drużyny w ligowej tabeli mają ich po tyle samo - 28. Bałtyk Gdynia nie zdołał odskoczył Bałtykowi Koszalin na 6 punktów. Zamiast tego - obie drużyny w ligowej tabeli mają ich po tyle samo - 28.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 0:2 (0:1) w meczu 26. kolejki III ligi, grupy drugiej. Podopieczni Roberta Reiwera mieli okazję pójść za ciosem po ostatnim zwycięstwie i odskoczyć sąsiadowi z tabeli, ale tego nie zrobili. Zamiast tego koszalinianie zrównali się punktami z biało-niebieskimi i zepchnęli ich na 14. miejsce.

Cybula 25, Gruchała-Węsierski 64

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak (46 Kapuściński), Garbacik, Długołęcki, Lengiewicz - Gułajski, Wołowski, Skrzecz, Bożym (65 Gołuński) - Marczak, Jankowski (46 Bohm)

Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliły zaledwie 3 punkty w ligowej tabeli, dlatego spotkanie w Koszalinie miało spore znacznie. Jednak zwycięski okazał się Bałtyk Koszalin, który po wygranej 2:0 zrównał się punktami z Bałtykiem Gdynia i zepchnął go na 14. miejsce.

Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1. Przeczytaj relację

Lepiej zaczęli biało-niebiescy, ale gospodarze szybko przejęli inicjatywę. Większość ich akcji w pierwszej połowie przebiegała lewym skrzydłem, gdzie do zmożonego wysiłku zmuszony został prawy obrońca Maciej Kaźmierczak. I właśnie po jednej z nich miejscowi wywalczyli rzut różny, z którego padł gol.

Rafał Kruczkowski dośrodkował na bliższy słupek, gdzie z głębi pola karnego wybiegł Adrian Cybula, uciekając Dominikowi Wołowskiemu i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Piłkarz z Koszalina podobne trafienie zaliczył niedawno w starciu z Polonią Środa Wielkopolska (1:2).

W drugiej połowie trener Robert Reiwer chciał wprowadzić trochę ożywienia, dlatego od 46. minuty na boisku pojawili się: Jakub Kapuściński oraz Oskar Bohm. I faktycznie, goście prezentowali się lepiej, ale to koszalinianie dołożyli kolejną bramkę.

W 64. minucie prowadzili 2:0 po golu Dawida Gruchały-Węsierskiego. Okazał się jokerem, gdyż na boisku zameldował się kilka minut wcześniej. Po podaniu w pole karne znalazł się sam na sam z Michałem Bartkowiakiem i technicznym strzałem pokonał golkipera.

Bałtyk Gdynia w ćwierćfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Przeczytaj relację

W obliczu tego biało-niebiescy podkręcili tempo i dochodzili do większej liczby sytuacji. Oddali więcej strzałów, mieli też kilka okazji z rzutów wolnych. Jednak to nic nie dało i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

18 Elana Toruń 26 6 3 17 36:60 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-04-27