Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 6:1. Pogrom z karnymi i czerwoną kartką

dak.
17 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Jakub Letniowski z Bałtykiem Koszalin zdobył bramkę po rzucie karnym. O tym meczu będzie chciał jednak zapomnieć bardzo szybko, bo jego drużyna uległa aż 1:6. Jakub Letniowski z Bałtykiem Koszalin zdobył bramkę po rzucie karnym. O tym meczu będzie chciał jednak zapomnieć bardzo szybko, bo jego drużyna uległa aż 1:6.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 1:6 (0:3). Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jakub Letniowski po rzucie karnym. Wcześniej "jedenastki" nie wykorzystał natomiast Bartosz Sobczak. Piłkarze z Gdyni kończyli mecz w "10", po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Maksym Demiańczuk.

Bramki: Jakub Letniowski (68 - karny)
BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Trochowski, Zakrzewski (70 Formella), Górski - Sobczak, Demiańczuk, Letniowski, Garczewski, Sobiecki (67 Andryszak) - Marczak.

Jarota Jarocin 1:0 Bałtyk Gdynia. Sprawdź relację z poprzedniego meczu biało-niebieskich

Znając ostatnie wyniki meczów Bałtyku Gdynia, gospodarze od pierwszych minut rzucili się na rywala i po dwóch groźnych sytuacjach mogli prowadzić już w 3. minucie meczu. Po przeczekaniu pierwszej fali, przyjezdni postanowili odpowiedzieć, jednak Michał Marczak niecelnie uderzył po dośrodkowaniu.

W 12. minucie meczu Marcin Matysiak nie miał już tyle szczęścia co kilka minut wcześniej. Po strzale Pawła Raka po raz pierwszy w tym spotkaniu zmuszony był do wyjęcia futbolówki z siatki. Na drugiego gola nie musieliśmy czekać długo, bo w 21. minucie było już 2:0 dla Bałtyku Koszalin, a na listę strzelców wpisał się tym razem Marcin Gregorek.

Nie zwlekając dłużej, Sebastian Letniowski podrywał swoich podopiecznych do walki. Efekty mogły nadejść niedługo po starcie drugiej bramki, jednak Marczak po raz kolejny marnował sytuację po dośrodkowaniu, a niedługo później bramkarz popisał się świetną interwencja po strzale Krzysztofa Garczewskiego.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy sędzia główny spotkania zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do "jedenastki" podszedł Bartosz Sobczak, jednak golkiper z Koszalina obronił strzał nogami, po tym jak gdyński obrońca uderzył w środek bramki.

Sprawdź, czy w Trójmieście można wybić się z niższych lig

W myśl teorii "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" do kolejnej klarownej akcji doszli miejscowi. W 43. minucie Rak podwyższył prowadzenie Bałtyku Koszalin, dlatego schodząc do szatni, goście nie mieli zbyt wielu powodów do radości.

Po zmianie stron problemy biało-niebieskich jeszcze się pogłębiły. W 55. minucie Maksym Demiańczuk ujrzał czerwoną kartkę po kopnięciu rywala po gwizdku, gdy ten ciągnął go za koszulkę przez kilka metrów. Gospodarze od tego momentu grali w przewadze, choć momentami obraz gry tego nie oddawał, bo przyjezdni grając dwoma napastnikami stwarzali sobie sytuacje.

W 68. minucie pojawił się promyk nadziei dla przyjezdnych, gdy arbiter drugi raz wskazał na wapno. Tym razem do "jedenastki" podszedł jednak Jakub Letniowski, który zamienił ją na bramkę, która poderwała gości.

4 minuty później na 4:1 podwyższyli miejscowi. Chcąc iść za ciosem, dokonywali kolejnych szarży i wykorzystywali szybkie kontry, w efekcie czego Matysiak pokonywany był jeszcze dwukrotnie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1, co oznacza, że czarna seria biało-niebieskich trwa w najlepsze. To czwarty z rzędu meczu, gdy z boiska schodzili pokonani.

- To ciężki mecz do oceny. Co prawda wynik mówi sam za siebie, jednak trzy bramki stracone po trzech stałych fragmentach poniekąd ustawiły mecz. Po zdobytym karnym również byliśmy groźni. Nie mając nic do stracenia zagraliśmy na dwóch napastników, jednak rywale wykorzystali kontry w końcówce i mecz zakończył się tak, a nie inaczej - mówił po mecz Sebastian Letniowski, trener Bałtyku Gdynia.

18 Wda Świecie 29 1 5 23 20:78 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-05-20

Wyniki 29 kolejki

• Bałtyk Koszalin - BAŁTYK GDYNIA 6:1 (3:0)
  • Gwardia Koszalin - Chemik Bydgoszcz 2:1 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Konin 4:0 (1:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Świt Skolwin 3:1 (2:0)
  • KP Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
  • Mieszko Gniezno - Radunia Stężyca 0:3 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin 0:1 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Wda Świecie 3:0 (walkower)