Polonia przegrała w Koszalinie ostatni wyjazd

31 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Polonia wiosna wygrała tylko jedno ligowe spotkanie. W przedostatniej kolejce nie zdołała poprawić swojego dorobku w Koszalinie. Na zdjęciu Patryk Pikulski. Polonia wiosna wygrała tylko jedno ligowe spotkanie. W przedostatniej kolejce nie zdołała poprawić swojego dorobku w Koszalinie. Na zdjęciu Patryk Pikulski.

Piłkarze Polonii Gdańsk przegrali ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie, z Bałtykiem Koszalin 1:2 (0:1). Podopieczni Pawła Pagieły liczą, że uda im się godnie pożegnać z III ligą w sobotę, gdy na własnym obiekcie będą gościć Cartusię. Jeśli uda im się wygrać, będą jeszcze mogli uniknąć zajęcia ostatniego miejsca w lidze. Kwestią otwartą pozostaje również to, kto opuści III ligę razem z Polonią.

Bramka dla Polonii: Bany 82 (samobójcza)

POLONIA: Kamola - Kudan, Pikulski, Skowroński, Wiącek - Szuba, Cejer (65 Sidor), Mikołajczak (77 Cholewiński), Borkowski, Drożdżak - Piątkowski

Gdańszczanie, którzy sezon kończą już tylko z myślą o tym, by nie zamknąć ligowej tabeli na finiszu rozgrywek, w Koszalinie próbowali przeciwstawić się Bałtykowi grą z kontry. Sztuka ta udawała się im przez pierwsze 30 minut. Przy wyprowadzaniu akcji poloniści stracili piłkę. Przejął ją Robert Ziętarski i po indywidualnej akcji były zawodnik Arki Gdynia wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Polonia, mimo kilku niezłych akcji, nie zdołała się zbliżyć do wyrównania. Co więcej, w kwadrans po przerwie podopieczni Pawła Pagieły stracili drugą bramkę. Tym razem skarcił ich... były zawodnik Lechii Łukasz Wiśniewski, który uderzał do pustej bramki po tym, jak Patryk Kamola odbił potężne uderzenie z 30 metrów.

Gdańszczanie nie poddawali się i blisko zdobycia bramki kontaktowej byli 10 minut później, gdy znakomitą sytuację na 7 metrze zmarnował Mariusz Cholewiński, trafiając w bramkarza. Golkipera gości udało się pokonać pośrednio Patrykowi Sidorowi, który uderzał po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od Mateusza Banego i arbiter zaliczył gola samobójczego.

Wciąż nie do końca wiadomo, w jakim towarzystwie Polonia opuści III ligę. Los gdańszczan na pewno podzielą Energetyk Gryfino, Koral Dębnica i Chemik Police. Na liczą jeszcze GKS Manowo, Pomorze Potęgowo, ale ich los zależny jest od tego jak z walką o utryzmanie w II lidze poradzą sobie Błękitni Stargard Szczeciński i Gryf Wejherowo.

Wyniki 29 kolejki

• Pogoń II Szczecin - ARKA II GDYNIA 2:1 (1:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - GKS Manowo 1:1 (0:1)
  • Bałtyk Koszalin - POLONIA GDAŃSK 2:1 (1:0)
  • LECHIA II GDAŃSK - Kotwica Kołobrzeg 5:2 (2:1)
  • Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 1:0 (0:0)
  • Chemik Police - Drawa Drawsko Pomorskie 1:0 (0:0)
  • Koral Dębnica - Pomorze Potęgowo 3:1
  • Cartusia - Kaszubia Kościerzyna 2:1 (1:0)

Opinie (2) 1 zablokowana

• TBG

• 5 3

• bład

Bramka dla Polonii padła po samobójczym strzale Mateusza Banego z Bałtyku. Chwilę wcześniej strzał Sidora odbił koszaliński bramkarz, a obrońca Bałtyku "popisał się" skuteczną "dobitką" przy słupku (zachował się w tej sytuacji jak rasowy napastnik, znacznie lepiej niż chwilę wcześniej Sidor i w 81 minucie zawodnik Polonii z nr 15, którego strzał obronił w podobnej sytuacji bramkarz).
    Odbita przez bramkarza piłka wychodziła w pole, nie było żadnego rykoszetu! Ktoś podając opis bramki wykazał się dużą fantazją przypisując ją Sidorowi, który po interwencji bramkarza nawet jej nie dotknął.