Bałtyk Gdynia przegrał na szczycie III ligi. Szansa na lidera przepadła

Marta
7 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Przemysław Szur i koledzy zostali sprowadzeni na ziemię przez zespół Raduni Stężyca Przemysław Szur i koledzy zostali sprowadzeni na ziemię przez zespół Raduni Stężyca

Piłkarze Bałtyku Gdynia zaprzepaścili szansę na zapewnienie sobie pozycji lidera drugiej grupy trzeciej ligi. W wyjazdowym meczu w Stężycy przegrali z miejscową Radunią 0:2 (0:1). Jednocześnie skończyła się passa bez porażki podopiecznych Sebastiana Letniowskiego. Trwała od 19 sierpnia, przez siedem kolejek.

Kaszuba 2, Stępień 74

Bałtyk: Szulc - Górski (78 Kołodziejski), Garbacik, Kostuch, Korpalski - Letniowski, Góra (70 Demianczuk), Szur, Bartlewski (76 Duda), Biskup (56 Zieliński) - Marczak

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad jednym z kandydatów do awansu - Kotwicą Kołobrzeg wydawało się, że gra Bałtyku gwarantuje atak na pozycje lidera. W niedzielę była u temu doskonała szansa, bo lider - KP Starogard Gdański zremisował. To oznaczało, że nowym przodownikiem zostanie ta drużyna, która wygra w Stężycy.

PRZECZYTAJ CO PRZED MECZEM MÓWIŁ MICHAŁ MARCZAK

Gdynianie wybrali się na boisko rewelacyjnego beniaminka rozgrywek z nadzieją na zainkasowanie punktów gdyż wydawało się, że zespół Rafała Kosznika i spółki złapał zadyszkę. W ostatnich dwóch kolejkach ligowych stężyczanie zdobyli zaledwie punkt.

Natomiast biało-niebiescy byli niepokonani od 19 sierpnia, przez siedem kolejek. Niestety, ta passa skończyła się w meczu z Radunią. Bałtyk po raz kolejny w tym sezonie stracił gola tuż po rozpoczęciu meczu, a jego akcje ofensywne nie siały postrachu wśród rywali.

Już w drugiej minucie gospodarze przeprowadzili szybka akcje lewą stroną, po dośrodkowaniu piłka trafiła do Andrzeja Kaszuby, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Za chwilę Radunia wywalczyła rzut wolny, jednak tym razem do zmiany wyniku nie doszło. Bałtyk dopiero po prawie kwadransie próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Groźniejsze akcje konstruowali gospodarze niedzielnego spotkania, kilka razy Marek Szulc musiał ratować swój zespół, po jednej z akcji gdynian piłka znalazła się w siatce gospodarzy, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną Przemysława Szura. Ten sam zawodnik kilka minut później popisał się również pod własną bramką, kiedy przerwał groźną akcję gospodarzy.

Radunia po zmianie stron mogła prowadzić 2:0 w 55 minucie, jednak nie wykorzystała doskonałej sytuacji pudłując z kilku metrów. Co nie udało się w 55 minucie wyszło 20 minut później. Na 2:0 podwyższył Radosław Stępień.

Po zwycięstwie nad Bałtykiem Radunia wróciła na fotel lidera drugiej grupy trzeciej ligi, gdyby mecz zakończył się odwrotnym wynikiem z góry na resztę rywali spoglądałby Bałtyk.

Wyniki 10 kolejki

• Radunia Stężyca - BAŁTYK GDYNIA 2:0 (1:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin 0:2 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:0)
  • Chemik Bydgoszcz - Lech II Poznań 1:3 (1:0)
  • Górnik Konin - KKS 1925 Kalisz 1:2 (0:0)
  • Świt Skolwin - KP Starogard Gdański 0:0
  • Wda Świecie - Mieszko Gniezno 0:1 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Wierzyca Pelplin 3:1 (2:0)

• (1)

Jak jesteś młodszy, to nie pamiętasz. Poucz się.

• 6 3

• Obejrzyj TVP Historia albo studiuj archeologie.

• 1 0

• Atutem napastnicy :( (1)

Oglądałem mecz na You Tube .Szachisci mają powiedzenie w takiej sytuacji,że szkoda filcu i politury.Śmiech na sali.Tragedia Posejdona.Lepiej chyba grają w B klasie.

• 19 4

• Tragedia Posejdona

Lechia 4-1,Arka 3-1 , a tu 0-2 " na polu ".

• 17 2

• gdzie sa liderzy ?

mecz o lidera a trener sciaga najlepiej oplacanych liderow ktorzy od dawna nic nie daja. panowie B wezcie sie do roboty

• 9 4

• Oglądałem. (2)

A jednak się nie da!!! Co za marazm...Cały mecz posiadanie piłki ale co z tego? Wszystko do pola karnego i brak pomysłu.Jak zwykle przespane pierwsze minuty(0:1 w 2 minucie?!) jak tydzień temu z Kotwicą.Stężyca nastawiła się na grę z kontry i mało co mogło się skoczyć 0:4!!! Panie trenerze tak się nie da rozpoczynać spotkań!!! Kiedy w pierwszych minutach kopacze nie są na boisku...Znów kilka żółtych kartek za dyskusje!?

• 26 3

• (1)

pod wzgledem kartek za pyskowki i glupie faule Baltyk bije rekordy odkad pracuje Letniowski. zero dyscypliny

• 6 0

• chyba zapomniałeś o Królu, Bułce itd.

• 2 0

• (1)

Bardzo słaby mecz Bałtyku. Radunia mogła wygrać z 5 0 trzy sytuacje 100 procentowe Grali piłką a nasi tylko za nią biegali 1 sytuacja w meczu to chyba za mała jak na 90 min

• 25 2

• A zmiany nie trafione Nic nie dały Demianczuk i Zielinski słabi Duda tez bez strzału tragedia

• 17 1

• Gdyński Bałtyk (1)

Czy wygrywasz czy nie ja I tak kocham CIĘ! !!!!!!!!!

• 25 22

• Czy Nie Awansujesz czy nie , NSR kocham cię

• 1 4

• Trzeba przyznać, ze źle to dzisiaj wyglądało.

• 23 4

• Radunia - Bałtyk

Mecz, który trzeba było wygrać lub przynajmniej zremisować, my niestety przegrywamy. Ważny sprawdzian zawalony, ale już w następnej kolejce jest okazja żeby się zrehabilitować i tego oczekujemy od biało-niebieskich!

• 24 4

• (1)

hehe atutem bałtyku napastnicy,dobre sobie

• 15 1

• Atutem

NSR jest fan club prosto ze stolicy oraz fani z plastiku :)
      Cóż Gołego zablokowali to ja się z was pośmieje ;)

• 2 1

• Ile fanatyczek z sks na wyjeździe?:) (6)

Największe osiągnięcia:
7 sezonów w Ekstraklasie (1980-86, 1987/88), 6. miejsce w Ekstraklasie (1981), półfinał Pucharu Polski (1985)