Lechia dostała trzy karne w 10 minut!

23 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Michał Danilczyk zdobył wyrównującego gola dla Bałtyku w Szczecinie. Michał Danilczyk zdobył wyrównującego gola dla Bałtyku w Szczecinie.

Rezerwy Lechii Gdańsk wygrały w III lidze z Chemikiem Police 3:1 (0:1). Wszystkie bramki na głównym boisku przy Traugutta padły po rzutach karnych! Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe z Pogonią II Szczecin 1:1 (0:0). Malbork nie okazał się szczęśliwy dla Polonii. Gdańszczanie w tym mieście pełnili obowiązki gospodarza i przegrali Gryfem Słupsk 1:2 (0:1).

Lechia II Gdańsk - Chemik Police 3:1 (0:1)
Bramki: Rahoui 60 (karny), Rasiak 62 (karny), Duda 70 (karny) - Ciołek 21 (karny)

LECHIA II: Małkowski - Przybylski, Iwanowski, Kostrzewa, Karwat - Żmijewski (46 Zbrzyzny), Machaj, Frankowski - Rasiak (70 Brzeski), Duda, Rahoui.

Spotkanie przy Traugutta opóźniło się o ponad kwadrans. Goście do meczu wyszli niemal prosto z autokaru, gdyż wcześniej zmagali się z korkami na drogach. Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci kibiców Lechii, którzy zginęli w wypadku autokaru w ostatni wtorek.

Biało-zieloni mimo licznego wsparcia z pierwszej drużyny, nie potrafili narzucić warunków gry. Nie wykorzystali również wejścia do gry rezerwowego bramkarza rywali. Piotr Strzelec musiał opuścić boisko już w 12. minucie, gdyż skręcił kolano.

Przed przerwą Piotra Ruska postraszył tylko Grzegorz Rasiak. Były reprezentant Polski złożył się do przewrotki, ale posłał piłkę obok bramki.

Od pierwszego gwizdka sędziego zaatakował Chemik. Uwieńczeniem tej dobrej gry gości był karny. Jakub Karwat zatrzymał strzał Macieja Majaka ręką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Przemysław Ciołek.

Dopiero po zmianie stron Lechia II zagrała lepiej. O losach meczów przesądziło 10 minut, w których gospodarze otrzymali aż trzy karne! Dwa pierwsze zostały podyktowane za zagrania policzan ręką, trzeci po faulu na Przemysławie Frankowskim.

Trener Tomasz Unton dał się wykazać każdemu z trójki napastników, którzy wyszli w podstawowym składzie - zarówno Grzegorz Rasiak, Mohammed Rahoui jak i Adam Duda wykorzystali swoje szanse. Ten ostatni później mógł jeszcze poprawić rezultat, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Chemika.

Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Wiśniewski 47 - Danilczyk 77

BAŁTYK: Yehia - Pionk, Wasielewski, Kokosiński, Adamus - Drzymała, Preizner, Klawikowski (67 Bodzak), Bułka (79 Wojciechowski) - Szostek, Danilczyk.

Pogoń przywitała Bałtyk, wychodząc na boisko w składzie złożonym głównie z juniorów. Co więcej, ze względu na konsultacje szkoleniowe i zgrupowania kadr narodowych wszystkich roczników, trener Adam Gołubowski nie mógł skorzystać z reprezentantów Polski.

Już w pierwszej minucie groźnym strzałem na bramkę strzeżoną przez doświadczonego Radosława Janukiewicza popisał się Michał Danilczyk, ale golkiper gospodarzy obronił to uderzenie.

Pogoń po 10 minutach ataków gdynian również zaczęła stwarzać groźne sytuacje, a obrońcy biało-niebieskich dosłownie musieli wybijać piłkę z bramki. Bałtyk dał się zamknąć na własnej połowie, a gdy zdołał przejąć inicjatywę, brakowało wykończenia akcji.

Po remisowej pierwszej połowie, tuż po zmianie stron gola zdobyli gospodarze. Precyzyjnym strzałem w okienko bramki piłkę posłał Radosław Wiśniewski, który pozostawił bez szans spisującego się dobrze Osamę Yehia.

Bałtyk - rozdrażniony tak szybką stratą - rzucił się do ataków, ale wypady w pole karne rywali kończyły się niecelnymi lub zbyt lekkimi uderzeniami. Napór przyniósł efekt na kwadrans przed końcem gry - gola zdobył Danilczyk po tym jako dośrodkowanie z lewej strony Michała Drzymały głową zgrał Karol Szostek.

Remis nie zadowalał jednak podopiecznych Szymona Hartmana, którzy pokusili się o kolejne trafienie. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry do siatki znów trafił Danilczyk, ale w tym samym czasie sędzia odgwizdał faul i rzut wolny dla Bałtyku.

- Uderzaliśmy z dwunastego metra, ale nie udało się. Szkoda, bo po tym jak "odbiliśmy" straconego gola mieliśmy szansę na wygraną. Zdobyliśmy jednak punkt na wyjeździe i mimo wszystko jest on dla nas cenny. Boisko przed czasem musiał opuścić Dawid Klawikowski, który doznał urazu choć nie wiemy jeszcze na ile groźnego - powiedział trener Hartman.

Polonia Gdańsk - Gryf Słupsk 1:2 (0:1)
Bramki: Rychłowski 82 - Schulz 1, Bondara 90

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Neubauer, Skowroński, Zgliński - Szuba (74 Mikołajczak), Osłowski, Kozłowski, Anusik (74 K.Borkowski) - Piątkowski, Rychłowski.

Polonia Gdańsk, która honory gospodarza pełniła w Malborku, fatalnie rozpoczęła spotkanie z zajmującym ostatnią lokatę w grupie bałtyckiej III ligi Gryfem. Radosław Cimanowski został pokonany już w 30 sekundzie spotkania. Choć to gdańszczanie prowadzili grę, a gryfici praktycznie nie byli w stanie po raz kolejny zagrozić im w polu karnym, wyrównania do przerwy nie było.

Polonia zmarnowała sytuacje bramkowe, które mieli Adam PiątkowskiDaniel Skowroński. Na domiar złego ten drugi w 82 minucie otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Faul miał miejsce chwilę po wyrównującej bramce Szymona Rychłowskiego i gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Pagieły pójdą za ciosem, w samej końcówce spotkania stracili kolejną bramkę. Tym samym gdańska drużyna pozostaje bez punktu w dwóch wiosennych kolejkach.

16 GKS Bełchatów 17 1 5 11 10:27 8

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-03-05

Wyniki 17 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 0:0
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Opinie (49) 7 zablokowanych

• Olimpijska na zawsze nasza,sio ryby na korty! (1)