Bałtyk rozgromiony przez I-ligową Olimpię

21 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Dla piłkarzy Bałtyku Gdynia sparing z Olimpią Grudziądz był za długi. Od 62. minuty stracili aż 5 goli. Dla piłkarzy Bałtyku Gdynia sparing z Olimpią Grudziądz był za długi. Od 62. minuty stracili aż 5 goli.

Piłkarze Bałtyku Gdynia doznali bolesnej porażki w pierwszym tegorocznym sparingu. We Władysławowie podopieczni Marcina Martyniuka przegrali z 11. zespołem I ligi - Olimpią Grudziądz aż 0:7 (0:2). Biało-niebiescy sprawdzili nowego obrońcę. Szymon Sadowski jesienią 2013 roku grał z GKS Tychy na zapleczu ekstraklasy, a wcześniej awansował do II ligi z Concordią Elbląg. To odpowiedź na testy Arkadiusza Proeny w Gryfie Wejeherowo. Ponadto debiutował Serb Aleksandar Atanacković.

Angielski 2, Warchoł, Łukowski, Kurowski, Woźniak (karny), Banasiak

BAŁTYK (I połowa): Matysiak - Szopiński, Sadowski, Wypij, Poręba - Garczewski, Zyska, Sosnowski, Krysiński - Ruszkul, Bejuk

(II połowa): Skrypoczka - Jadanowski (65 Sadowski), Karasiński, Sadowski (60 Gołubiński), Wesołowski- Rzepa, Młynarczyk, Atanacković, Rasmus, Krysiński (60 Klecha) - Kuzimski

BAŁTYK GDYNIA PIĄTY NA PÓŁMETKU III LIGI, ALE DO LIDERA TYLKO 2 PUNKTY STRATY

Szymon Sadowski 25 stycznia skończy 23 lata. Obrońca zna smak awansu do II ligi, a taki cel ma wiosną przyświecać Bałtykowi. Defensor był podstawowym piłkarzem Concordii Elbląg, gdy ta zdobywała na ten szczebel rozgrywek w 2012 roku. Następnie w ty klubie wystąpił w 29 meczach II-ligowych. Grał na tyle dobrze, że zakontraktował go GKS Tychy. Jesienią 2013 roku Sadowski wystąpił w tej drużynie 6 razy w spotkaniach zaplecza ekstraklasy. Kres dobrze rozwijającej się karierze położyła kontuzja.

Obecnie piłkarz stara się odbudować formę. Już jesienią podjął treningi w Bałtyku. W sobotę zagrał w sparingu, gdyż na razie na środku obrony miejsce zwolnił Arkadiusz Proena. Tego zawodnika testuje II-ligowy Gryf Wejherowo.

RUCHY TRANSFEROWE BAŁTYKU GDYNIA W PRZERWIE ZIMOWEJ

Mogą przyjść: Szymon Sadowski (pozycja obrońca, ostatnio bez klubu), Aleksandar Atanacković (narodowość: Serbia, pomocnik, poprzedni klub: MKS Ełk), Radosław Krysiński (pomocnik), Paweł Rasmus (pomocnik) - obaj skrócenie wypożyczenia z KS Chwaszczyno

Może odejść: Arkadiusz Proena (obrońca, testy w Gryfie Wejherowo)

BAŁTYK POROZUMIAŁ SIĘ Z SERBSKIM PIŁKARZEM

Zmodyfikowana defensywa nie była w stanie powstrzymać I-ligowca. Olimpia wynik meczu otworzyła już w 11. minucie. I-ligowcowi pomógł Filip Sosnowski, który rozpoczął... atak rywali, tracąc piłkę 30 metrów od własnej bramki.

Jednak prawdziwa kanonada rozpętała się dopiero po przerwie. Od 62. minuty Olimpia strzeliła 5 goli. I-ligowca nie był w stanie zatrzymać m.in. Aleksandar Atanacković. 36-letni Serb ma być nowym defensywnym pomocnikiem biało-niebieskich. Pierwsze wejście miał jednak słabo. To po jego zagraniu ręką Olimpia otrzymała karnego, po którym poprawiła wynik na 6:0.

Ponadto tylko pięć minut wolnego otrzymał Sadowski. Obrońca musiał wrócić na boisko, gdyż kontuzji doznał Jacek Jadanowski.

Zobacz jak pożegnali rok piłkarze i kibice Bałtyku Gdynia.

Za tydzień Bałtyk sprawdzi się na tle II-ligowej Olimpii w Elblągu. Natomiast pierwszy sparing w Gdyni ma zaplanowany na 1 lutego. Lista gier kontrolnych powiększyła się. Dodatkowo zakontraktowano spotkanie z Centrum Peplin. Trenerem tej drużyny został były szkoleniowiec m.in. biało-niebieskich - Szymon Hartman.

Harmonogram meczów sparingowych Bałtyku Gdynia przed rundą wiosenną
kolejno: data, miejsce, rywal

21 stycznia, godz. 11 Władysławowo Olimpia Grudziądz (I liga) 0:7
28 stycznia, godz. 12 Elbląg Olimpia Elbląg (II liga)
1 luty, godz. 20 Gdynia, boisko B  Gedania (IV liga)
4 luty, godz. 13 Gdynia, NSR Concordia Elbląg (III liga)
8 luty, ? Sopot Centrum Pelplin (IV liga)
11 luty, godz. 13 Gdynia, NSR Gwardia Koszalin (III liga)
18 luty, godz. 13 Gdynia, NSR Gryf Wejherowo (II liga)
22 luty, godz. 20 Gdynia, boisko B  Jaguar Gdańsk (IV liga)
25 luty, godz. 13 Gdynia, NSR Huragan Morąg (III liga)

nie wazne czy ta czy ta druzyna.
      Gralem kiedys sparing za juniora z baltykiem i dostalismy spore baty.

• 4 2

• Hahaha co za wstyd i obciach.

• 28 22

• To tylko sparing. Nic nie znaczący (3)

• 22 18

• Gratuluję podejścia do tematu. (2)

Tylko sparing? Nic nie znaczący? 7w plecaku to juz cos znaczy! Bałtyk ma grac podobno o awans. 7 w tyłek ze średniakiem 1 ligi to słaby prognostyk. Przypomnę tylko, że cieniutki Gryf, ktory spadnie do 3 ligi przegral z Olimpią tylko 0:1. Powodzenia zyczę z takim podejsciem. Awans murowany. W regionalnym PP do kolejnej rundy z Aniołami z jakiejś wioski. Napisałem murowany? Żle się wyraziłem. Chodziło o to , że to jedyny możliwy acz niekonieczny awans w tym sezonie. Ogarnijcie się ludzie!

• 8 4

• Baltyk jest duzuna w ktorej kazdy z nas i nasze dzieci moga grac

szanujmy swoje

• 2 4

• Olimpia ma już kilka gier za sobą, Bałtyk - pierwszy. Przytaczane 0:1 z Gryfem na początku okresu przygotowawczego Olimpii, teraz mogłoby się skończyć czymnś podobnym. Do tego składy na kolejne połowy wskazują na testowanie nowych zawodników.

Tym niemniej do roboty trzeba brać się ostro.

• Testowani

Sadowski dobra pierwsza polowa z Wypijem w parze.
    Atanackovic bez fajerwerkow, powiem ze slabo jak na oczekiwania. Dziwna motoryka tak jak by zimno mu bylo.
    Rasmus bez szalu choc kilka ladnych przyjec zwodow.
    Krysinski nawet dobry mecz szczegolnie pierwsza polowa.

• 14 2

• Baltyk

W pierwszej połowie to Baltyk posiadał przewagę ,miał także więcej sytuacji do strzelenia gola,niestety zawodziła skuteczność . Olimpia strzerlila w dwóch z trzech sytuacji jakie mieli do przerwy i to wystarczyło . Druga połowa to seryjne błędy piłkarzy Bałtyku, cieżko napisać coś pozytywnego .Martwi kontuzja Jadanowskiego,Sadowski oraz Serb, raczej nie wyróżniali sie na tle całej drużyny .Trener dał pograć wszystkim zawodnikom,którzy stawili sie w Cetniewie,wynik wysoki,radzę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków .Brawa dla kibiców Bałtyku,którzy wybrali sie do Cetniewa dopingować Baltyk !

• 20 8

• (4)

Trochę wstyd ale forma ma przyjść w marcu, a nie w styczniu. Latem Bałtyk zaczynał sparingi od 0:6 z Olimpią Elbląg, a w lidze było nadspodziewanie dobrze. To tylko sparingi. Oby tylko grajki nie pomyślały, że skoro nie ma zmian w kadrze, to w sparingach nie muszą walczyć o miejsce. Walczyć, trenować, zgrywać się, ćwiczyć stałe zagrywki, a będzie dobrze !

• 16 4

• Przecież są nowi-testowani zawodnicy. (1)

• 1 1

• 2 nowych, co w porównaniu z 10-12 nowymi poprzednio przed każdą rundą jest wyjątkową stabilizacją

• 1 1

• naprawdę? (1)

nadspodziewanie dobrze w lidze?

• 1 1

• Tak, spora zmiana kadry przed sezonem, II linia jakby niedokończona budowa, a i niektórzy wieszczyli nawet walkę o utrzymanie. A jest 5 miejsce i 2 pkt straty do lidera. To chyba niezły wynik ? Zabrakło jednej bramki w kończącym meczu z Elaną, aby być liderem.