Bałtyk Gdynia przegrał z zespołem z Izraela. Zieliński na skrzydło

Rafał Sumowski
19 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Karol Zieliński (na zdjęciu z lewej jeszcze w barwach Kotwicy Kołobrzeg) to kolejny piłkarz z przeszłością w Lechii Gdańsk, który ma dołączyć do Bałtyku. Gdynianie chcą ściągnąć Damiana Kugiela, Jakuba Letniowskiego i Daniela Górskiego, a już pozyskali Damiana Garbacika i Jakuba Biskupa. Karol Zieliński (na zdjęciu z lewej jeszcze w barwach Kotwicy Kołobrzeg) to kolejny piłkarz z przeszłością w Lechii Gdańsk, który ma dołączyć do Bałtyku. Gdynianie chcą ściągnąć Damiana Kugiela, Jakuba Letniowskiego i Daniela Górskiego, a już pozyskali Damiana Garbacika i Jakuba Biskupa.

Bałtyk Gdynia przegrał w Gniewinie z dziewiątym klubem izraelskiej ekstraklasy Hapoelem Ra'ananna 0:1 (0:0). Biało-niebiescy stracili bramkę w 75 minucie spotkania i była to ich pierwsza porażka w letnich sparingach. Z zespołem trenuje 22-letni Karol Zieliński. Były zawodnik m.in. rezerw Lechii Gdańsk, Kotwicy Kołobrzeg a ostatnio KP Starogard Gdański, przymierzany jest do występów na skrzydle.

BAŁTYK: Szulc - Szur (46 Korpalski), Kostuch (60 Sobczak), Garbacik (60 Golc) - Czerwiński (46 Kołodziejski), Biskup (40 Bartlewski), Duszkiewicz (46 Demiańczuk), Letniowski (46 zawodnik testowany), Górski (46 Zieliński) - Duda (46 Rychłowski), Marczak

Na mecz z zagranicznym rywalem trener Sebastian Letniowski po raz pierwszy tego lata wystawił jedenastkę bez graczy testowanych. W składzie znaleźli się m.in.: Jakub LetniowskiDaniel Górski, których pozyskanie finalizuje gdyński klub. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Damiana Kugiela, który w czwartek nie zagrał ze względu na stłuczenie kolana na treningu.

Po przerwie pojawił się za to na boisku Karol Zieliński. Wychowanek Wierzyc Starogard Gdański występował m.in. w juniorach i rezerwach Lechii, w Kotwicy Kołobrzeg, a ostatnio w KP Starogard Gdański. 22-latek w Bałtyku ma grać na skrzydle i pełnić rolę wahadłowego.

SPRAWDŹ TERMINARZ LIGOWY BAŁTYKU NA SEZON 2018/19

Ruchy transferowe Bałyku Gdynia przed sezonem 2018/19
Przyszli: Damian Garbacik (pozycja: obrońca, ostatni klub: GKS Katowice), Jakub Biskup (pomocnik, Chojniczanka)

Mogą przyjść: Karol Zieliński (pomocnik, KP Starogard Gdański), Damian Kugiel (napastnik, Radunia Stężyca), Daniel Górski (obrońca, GKS Przodkowo), Filip Sobiecki (pomocnik), Jan Sadowski (napastnik, obaj z juniorów), Jakub Letniowski (pomocnik, Jaguar Gdańsk, ostatnio na wypożyczeniu w GKS Przodkowo)

Odeszli: Michał Bartkowiak (szuka klubu), Juliusz Letniowski, Mateusz Kuzimski (obaj Bytovia), Patryk Regulski (koniec wypożyczenia z Arki Gdynia), Adrian Kochanek (GKS Przodkowo)

W Gniewinie Bałtyk już w pierwszej połowie miał okazje, aby objąć prowadzenie. Strzały Michała MarczakaJakuba Biskupa z dystansu bronił jednak bramkarz. Golkiper Hapoelu obronił też uderzenie głową Przemysława Kostucha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianach w przerwie gdynianie zagrali bardziej cofnięci i oddali nieco pola rywalom. Ci wykorzystali to na kwadrans przed końcem meczu i zdobyli zwycięską bramkę po dośrodkowaniu i uderzeniu z pierwszej piłki. W 83. minucie mogło być 2:0 dla Hapoelu, ale gdynian przy strzale z dystansu uratował słupek.

- Zwłaszcza do przerwy wyglądaliśmy nieźle. Patrząc na jakim etapie przygotowań jesteśmy i że graliśmy z zespołem z izraelskiej ekstraklasy, mogę być zadowolony. Trenujemy teraz dwa razy dziennie więc chłopaki odczuwają to na boisku. Przed przerwą musiałem ściągnąć Jakuba Biskupa, który narzekał na ból żeber po jednym ze starć, ale nie wygląda to na nic poważnego. Nie chciałem go forsować - mówi trener Letniowski.
JAKUB BISKUP: WRÓCIŁEM DO BAŁTYKU AWANSOWAĆ DO II LIGI. PRZECZYTAJ WYWIAD

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
bilans: 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka, bramki 7:5
11 lipca, Lipusz, Wda Lipusz (IV liga 4:4)
Bramki: Przemysław Kostuch 2, Bartosz Sobczak, samobójcza

14 lipca, Elbląg, Olimpia Elbląg (II liga) 3:1
Bramki: Damian Kugiel, Szymon Rychłowski, Sobczak

19 lipca, Gniewino, Hapoel Ra'ananna (Izrael) 0:1 (0:0)

21 lipca, godz. 11, Elbląg, Concordia Elbląg (IV liga)
24 lipca, Przodkowo, GKS Przodkowo (III liga)
27 lipca, Luzino, GOSRiT Luzino (IV liga)
4 sierpnia, Gdynia, Huragan Morąg (III liga)

Opinie (101) ponad 10 zablokowanych

• Dzisiaj wszystko zostało wyjaśnione na sparingu. (9)

Osoby decyzyjne z ekipy wyjaśniły i nie ma co szukać drugiego dna.Zaszla pomyłka po postu z dniem dziecka.Moze każdy się pomylić.Nikt nie jest nieomylny.
    Teraz pracujemy wspólnie na awans i bez napinki
    Hej hej hej sks gdyński Bałtyk najlepszy jest !
    Koło 100 osób z Gdyni

• 14 20

• (2)

Pomyłka? czy ta pomyłka zostanie również wyjaśniona z Panem G. tak aby zespół i kibice odetchnęli z ulgą i radośnie oczekiwali na nowy sezon a nie czytali w kółko te informacje i internetowe przepychanki?

• 9 6

• Zarząd dymisja (1)

Jesteście banda oszolomow Goły przedstawił dowody na przekręt Pędzla i co.. Pluja wam w ryj a wy twierdzicie że deszcz pada. Kacper ty wstydu nie masz i Pędzel też honoru też nie macie więc może kontrolę wykażą co jeszcze jest narobione w tej sytuacji nawet jeśli Bałtyk upadnie to żadna strata kibice nie chodzą na mecze a dla was to prywatny folwark od dawna!!!!!!!! Miejmy nadzieję że kontrola która będzie wykaże wasze osxustwa

• 17 4

• Nie chodzą bo ich po prostu nie ma. Proste.

• 8 3

• Cel jest jeden, spadek do niższej ligi, to jest nieuniknione. (3)

• 9 8

• Pomyliłeś wątki (2)

to jest o Bałtyku, a nie o drugim gdyńskim zespole.

• 8 4

• (1)

Całkiem je.ło Ci na dekiel. To tak jak byś porównał mercedesa do malucha

• 5 3

• Dość! Wpadam w złość! Dziwnie patrzy na mnie gość.
              Dość już tego, kolego. Wracam do maluszka swego.
              Auta fajne, skończcie już. Mają wszystko oprócz dusz.
              I gadajcie zdrów do rana. Nie chce merca lecz malczana.

Maluchu mój, na zawsze przy mnie stój.
              Bądź mi jak brat, przemierzymy razem świat.
              Ruszamy dziś, ekipą w siną dal.
              A z tyłu są, mój szwagier, siostra, brat.

• 2 2

• Skąd ci sie wzięło 100 osób? Akurat mieszkam nieopodal... Po co to wypisywać?

• 3 2

• (3)

jeżeli połowę drugij połowy gra trzech obrońców w wieku 18, 19, 20 lat, ktorzy grali pierwszy raz ze sobą, to stracona jedna bramka jest sukcesem. Gratulacje dla chłopaków!!!!!

• 23 5

• (1)

naposzcie coś sensownego o przygotowaniach, warunkach do gry, samych zawodjikach jak na każdym normalnym forum, a nie caly czas jakieś wpisy o jakiś wyimaginowanych problemach, bo jeżeli takie są to zglosić do odpowiednich służb. Odechciewa się czytać...

• 13 2

• Danzig

Wiadomo donieść na kolegę po szalu

• 6 3

• te trzy kciuki czerwone...ktoś tylko w ogóle nieznający się na pilce mogl je nacisnąć, który nie powinien komentować

• 6 1

• Bałtyk to duma honor tradycja uczciwość. (2)

• See Blues

Wynik wstydu nie przynosi. "Osoby decyzyjne" niech lepiej podadzą terminarz meczy z godzinami...

• Z drużyną z izraela (1)

nikt nie śmie wygrać by nie być zaraz posądzonym o antysemityzm.

• 19 5

• no tak...

bycie prymitywem poplaca....niestety tylko w necie ... rownie pelnym troglodytow

• 1 2

• Bedzie awans! (4)

Czyli bedzie awans na 100% jak nasi przegrywaja tylko 0-1 z czolowym zespolem z Izraela! Cos czuje ,ze to bedzie dobry sezon jeszcze lepszy od poprzedniego.Przeciez zaelismy w koncu 3 miejsce w jakby nie patrzec silne III Lidze (Elana , Swit , Kotwica czy KKS to sa jednak marki) i awansowalismy do finalu PP lecz przez Pomorski ZPN nie zagralismy widac ,ze rzucaja nam klody pod nogi.Baltyk do boju i zarzad rowniez do boju.Bez was nie ma Baltyku!

• 14 13

• Co rzucają pod nogi? (1)

Baltyk nie zagrał w finale przez amatorów z klubu więc przestan pisać bzdury!