Bałtyk Gdynia nie zagra w II lidze. Porażka z rezerwami Pogoni w Szczecinie

Rafał Sumowski
3 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 19:05 (3 czerwca 2018)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk kończył mecz w Szczecinie w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Juliusza Letniowskiego (z lewej). W osłabieniu gdynianie zdobyli bramkę kontaktową, ale nie zdołali zapewnić sobie choćby remisu. Porażka to w praktyce koniec marzeń o awansie. Bałtyk kończył mecz w Szczecinie w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Juliusza Letniowskiego (z lewej). W osłabieniu gdynianie zdobyli bramkę kontaktową, ale nie zdołali zapewnić sobie choćby remisu. Porażka to w praktyce koniec marzeń o awansie.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin 2:3 (0:2). Mecz kończyli w "10" po drugiej żółtej kartce Juliusza Letniowskiego. Wobec zwycięstwa Elany Toruń biało-niebiescy już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek stracili wszelkie szansę na zajęcie 1. miejsca i awans do II ligi.

Bramki dla Bałtyku:
Duda 55, Szur 79

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Kochanek (46 Bartlewski), Korpalski - Marczak, Duszkiewicz, Szur, Letniowski - Rychłowski (46 Duda), Kuzimski

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU Z SOKOŁEM

Szanse Bałtyku na awans mocno stopniały po tym jak gdynianie zaledwie zremisowali z Sokołem Kleczew. Niedzielny mecz z rezerwami Pogoni może jednak ostatecznie przesądzić o tym, że biało-niebiescy zostaną w III lidze na siódmy sezon z rzędu.

Pogoń II już do przerwy prowadziła różnicą dwóch bramek, choć to Bałtyk mógł otworzyć wynik. W dobrej sytuacji znalazł się Juliusz Letniowski, ale padł w polu karnym po kontakcie z rywalem, a sędzie ukarał go żółtą kartką za symulowanie, z czym kompletnie nie zgadzali się gdynianie. Obrońca miał nadepnąć pomocnikowi Bałtyku na nogę.

- Ogólnie przespaliśmy pierwszą połowę. Chyba ten remis z Sokołem sprawił, że zeszło z na powietrze. Do przerwy to była katastrofa. Błędy i mało walki - przyznał trener Sebastian Letniowski.
Znacznie lepiej było po przerwie. Szybko bramkę kontaktową zdobył desygnowany do gry chwilę wcześniej Adam Duda, ale gospodarze znów podwyższyli rezultat. Ostatni kwadrans Bałtyk grał w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Juliusza Letniowskiego. Kolejną bramkę kontaktową zdobył Przemysław Szur po stałym fragmencie gry, ale strat nie dało się odrobić całkowicie.

Tym razem bramki nie zdobył Mateusz Kuzimski, który zakończył serię dziesięciu kolejnych spotkań z przynajmniej jednym trafieniem na koncie.

Elana Toruń w niedzielę wygrała w wyjazdowym meczu z Wierzycą Pelplin, a to oznacza, że gdynianie nie mają już szans na awans, który uzyska najlepszy zespół w tabeli.

18 Energetyk Gryfino 32 2 5 25 9:74 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-06-03

Wyniki 32 kolejki

• Pogoń II Szczecin - BAŁYK GDYNIA 3:2 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (0:2)
  • Świt Skolwin - Jarota Jarocin 3:1 (1:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz 2:4
  • Unia Solec Kujawski - Lech II Poznań 0:3 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - GKS Przodkowo 6:1 (1:0)
  • Wierzyca Pelplin - Elana Toruń 2:3 (0:1)
  • Wda Świecie - Górnik Konin 0:2 (0:1)
  • Centra Ostrów Wielkopolski - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)

• (2)

Szkoda to jest jak krowa wejdzie w żyto, w Bałtyku nikt z decyzyjnych awansu nie chce, naiwni jeszcze są,choć z racji wieku jest ich coraz mniej..

• 15 4

• (1)

juz znudzilo się czytać, że ktoś nie chce awansu...bez kasy to nawet najlepszy trener nie zrobi wyniku...treningi na połowie boiska...to dopuszczalne w juniorach a nie w piłce seniorskiej...gra na sztucznej trawie cały sezon, kolejna padodia