Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:1. Przełamanie na Narodowym Stadionie Rugby

dak.
27 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk Gdynia potrzebował trochę czasu, żeby się rozkręcić. Gol Oskara Sikorskiego w 30. minucie dał sygnał biało-niebieskim do ataku. Bałtyk Gdynia potrzebował trochę czasu, żeby się rozkręcić. Gol Oskara Sikorskiego w 30. minucie dał sygnał biało-niebieskim do ataku.

Bałtyk Gdynia pokonał na Narodowym Stadionie Rugby Pogoń II Szczecin 2:1 (2:1) w 5. kolejce grupy drugiej III ligi. Przełamanie piłkarzy nastąpiło po trzech kolejnych meczach bez kompletu punktów. Biało-niebiescy przegrywali od 7. minuty, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Oskar Sikorski, a następne Michał Marczak dał prowadzenie swojej drużynie. Oba gole padły po udanie rozegranych rzutach rożnych.

Bałtyk Gdynia może uniknąć walkowerów. Pomoże mediator sądowy?

Oskar Sikorski 30, Michał Marczak 36 - Aron Stasiak 7

BAŁTYK: Bartkowiak - Kapuściński, Garbacik, Lengiewicz, Brzuzy - Gułajski (72 Gołuński), Sikorski, Wołowski (60 Bohm), Goerke (72 Nowicki), Skrzecz - Marczak

Bałtyk Gdynia po dwóch domowych meczach na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej przeniósł się na sztuczną murawę na Narodowy Stadion Rugby. W 5. kolejce grupy drugiej III ligi mierzył się tu z Pogonią II Szczecin, która dotychczas zanotowała: 1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażkę.

W wyjściowym składzie na piątkowy mecz trener Grzegorz Niciński dokonał dwóch zmian w stosunku do poprzedniego z GKS Przodkowo (1:1). Kacpra Wiśniewskiego zastąpił Oktawian Skrzecz, a Igora Jankowskiego - Michał Marczak. Ostatnio obaj zmagali się z urazami.

GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 1:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Spotkanie nie zaczęło układać się pomyślnie dla biało-niebieskich, gdyż stracili bramkę już w 7. minucie. Gol Arona Stasiaka strzelony głową tylko uskrzydlił przyjezdnych. Częściej utrzymywali się przy piłce i widocznie na jednym golu nie chcieli zaprzestać. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało, że role odwrócą się przed zakończeniem pierwszej części spotkania.

Przełamanie nastąpiło w 30. minucie, gdy bramkę wyrównującą zdobył Oskar Sikorski. Niepilnowany 22-latek na raty uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dla byłego pomocnika Warty Gorzów Wielkopolski czy rezerw Arki Gdynia było to pierwsze skuteczne trafienie w nowym zespole.

Gospodarze poszli za ciosem i niedługo potem objęli prowadzenie za sprawą Michała Marczaka. Ponownie udanie rozegrali rzut rożny, dzięki czemu w 36. minucie mieli 2 bramki na koncie. Co ciekawe, jego występ jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej stał pod znakiem zapytania, gdyż napastnik miał problemy ze stawem skokowym.

Kto komu powinien zapłacić pieniądze, za co i ile? Poznaj szczegóły

Po zmianie stron znów agresywniej zaczęli piłkarze ze Szczecina. W ciągu pierwszego kwadransa 4-krotnie zagrozili Michałowi Bartkowiakowi. Wtedy miejscowi się przebudzili i mogli jeszcze bardziej utrudnić zadanie rywalom, ale Marczak nie wykorzystał dogodnej okazji.

Ostatnie słowo mogło należeć do Oskara Bohma, który w 60. minucie zmienił Dominika Wołowskiego. Marczak minął bramkarza i podał do pomocnika, ale ten uderzył nad poprzeczką, mimo że miał przed sobą pustą bramkę. Na szczęście nie zemściło się to na biało-niebieskich, którzy utrzymali wynik 2:1 do ostatniego gwizdka.

Tym samym Bałtyk odniósł pierwsze zwycięstwo po trzech meczach, w których zdobył tylko punkt. To drugie w tym sezonie.

18 Kluczevia Stargard 5 0 0 5 1:16 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-08-29

Wyniki 5 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Pogoń II Szczecin 2:1 (2:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Unia Janikowo 4:1 (1:0)
  • Błękitni Stargard - Kluczevia Stargard 2:0 (0:0)
  • GKS Przodkowo - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
  • KP Starogard Gdański - Bałtyk Koszalin 2:2 (1:1)
  • Stolem Gniewino - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:4 (1:2)
  • Jarota Jarocin - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:0)
  • Świt Skolwin - Elana Toruń 3:0 (2:0)

Mecz Bałtyku to tylko początek weekendowych zmagań piłkarskich z udziałem trójmiejskich drużyn. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań z ich udziałem w niższych ligach.

NAJBLIŻSZE MECZE Z TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH i CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW