Rugbiści Arki wrócili na czoło ekstraligi

9 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 16:28 (9 listopada 2014)

Arka Rugby

Dawid Banaszek wynik pierwszej połowy ustalił drop-goalem, a zwycięstwo Arce w Łodzi zapewnił po karnym. Na zdjęciu zdobywca wszystkich punktów dla "Buldogów" w niedzielę wspólnie z Arkdiuszem Zdunekiem (z prawej). Dawid Banaszek wynik pierwszej połowy ustalił drop-goalem, a zwycięstwo Arce w Łodzi zapewnił po karnym. Na zdjęciu zdobywca wszystkich punktów dla "Buldogów" w niedzielę wspólnie z Arkdiuszem Zdunekiem (z prawej).

Rugbiści Arki co najmniej dwa najbliższe tygodnie spędzą w fotelu lidera ekstraligi. Gdynianie wygrali na wyjeździe w meczu na szczycie z Master Pharm Budowlanymi Łódź 15:13 (9:5). Wszystkie punkty dla "Buldogów" wykopał Dawid Banaszek. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, gdyż 15 listopada reprezentację Polski czeka mecz w Kiszyniowie z Mołdawią w ramach Pucharu Narodów Europy.

Punkty zdobyli:
Toma Mchedlidze 5, Tomasz Kozakiewicz 5, Patryk Reksulak 3 - Dawid Banaszek 15

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Podolski, Grabowski - Kwiatkowski, Zdunek, P.Dąbrowski - Szostek - Banaszek - Rakowski, Szrejber, Zaradzki, Sirocki - Stępień oraz Simionkowski

Rugbiści Arki w tym sezonie jako jedyni są w stanie ogrywać Budowlanych. Na początku października pokonali łodzian aż 33:13. W niedzielę punkty bonusowego nie zdobyli, ale sięgnięcie po cztery punkty przy jednym rywali także jest dużym sukcesem "Buldogów".

ARKA JAKO PIERWSZA ZNALAZŁA RECEPTĘ NA BUDOWLANYCH

- Mecz składał się z dwóch diametralnie różnych części gry. Do przerwy to my graliśmy głównie na połowie łodzian, a w drugiej role się odmieniły. Był to pojedynek walki, w którym było wiele młynów i zagrań do przodu - relacjonuje Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

Gdynianie otworzyli wynik już w 3. minucie po karnym Dawida Banaszka. W 7. minucie popularny "Szatan" poprawił na 6:0 celnie kopiąc niemal z połowy boiska.

W 9. minucie Arka dała się zaskoczyć, straciła przyłożenie, po akcji którą wykończył Toma Mchedlidze, ale utrzymała prowadzenie. Wynik nie zmienił się także w ciągu 10 minut, w których gdynianie grali w osłabieniu po żółtej kartce dla Radosława Rakowskiego.

Natomiast rezultat pierwszej połowy na 9:5 dla "Buldogów" ustalił Banaszek, który tym razem zaskoczył gospodarzy drop-goalem.

- Szkoda, że w pierwszej połowy nie udokumentowaliśmy przyłożeniem, gdyż po zmianie stron to my musieliśmy długo gonić wynik, a łodzianie osiągnęli przewagę - przyznaje gdyński szkoleniowiec.

Już pierwsza akcja po przerwie gospodarzy dała im prowadzenie. Na 10:9 wynik zmienił Piotr Kozakiewicz. Na szczęście dla Arki łodzianie po żadnej "piątce" nie potrafili podwyższyć i tych punktów zabrakło im później do wygranej.

W 61. minucie miał miejsce jedyny skuteczny kop miejscowych. Z karnego Patryk Reksulak poprawił przewagę Budowlanych na 13:9.

Trener Stachura zdecydował się zagrać wabank. Mimo że miał na ławce siedmiu zawodników, do końca spotkania grał podstawową "15".

- Dokonaliśmy tylko krótkiej zmiany w pierwszej połowie. Gdy trzeba było zatamować krwawienie u Tomka Stępnia, zastąpił go może na dwie minuty Kamil Simionkowski - dodaje Jakub Doroszkiewicz, kierownik drużyny Arki.

Gdynianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść po kolejnych celnych kopach Banaszka. "Szatan" trafił w 66. i 77. minucie. Zwycięska próba została wykonana, gdy do słupów było ponad 30 metrów!

• Grupa mistrzowska
  • Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 25:23 (10:10)
  • Master Pharm Budowlani Łódź - ARKA GDYNIA 13:15 (5:9)
  • Grupa spadkowa
  • Posnania - Orkan Sochaczew 96:0 (49:0)
  • Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 27:5 (10:0)

Opinie (28) 7 zablokowanych

• Szatan prawdziwy.

Szatan to szatan. Szatan szatański. Brawo Arka.

• 32 5

• Super chłopaki zajefajnie ;) i kto jest mistrzem. (3)

• 21 3

• pewnie samoa, wlasnie wybieramy kierunkowy na telefonie (1)

• 13 1

• Ale Donek zakręcil kranik z kasa

Znaczy po taśmach Wprost państwowe koncerny boją sie dawać na gdanskie kluby

• 6 1

• Jak to kto jest mistrzem ???

Przestańcie się napinać do końca sezonu daleko !!!! Mecze bardzo wyrównane można z każdym przegrać i wygrać !!!! A mistrzem jest jak na razie Lechia.

• 6 13

• Kolejny piekny żółto-niebieski weekend! Brawo Arka, brawo Gdynia!

Arka rugby liderem tabeli, Arka piłkarska druga wygrana z rzędu i to na wyjeździe, juniorzy Arki pokonali Śląsk 2:1 a młodsi pokonali Bałtyk!
    Jeszcze dziś rezerwy Arki będą liderem III ligi.

• 26 4

• I jeszcze Ogniwo przyjechało się walce po rezerwowych dla Samoa.

• 22 4

• Super Areczka.

Wielkie brawa dla całej drużyny a w szczególności dla naszego superkopacza !!!!