Basket 25 Bydgoszcz - GTK Gdynia 80:61 Rezerwowe koszykarki rozstrzygnęły mecz

31 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
W Bydgoszczy koszykarki GTK Gdynia, które rozpoczynały mecz, oraz te wchodzące z ławki, zdobyły niemal tyle samo punktów. W Bydgoszczy koszykarki GTK Gdynia, które rozpoczynały mecz, oraz te wchodzące z ławki, zdobyły niemal tyle samo punktów.

Basket 25 Bydgoszcz pokonał u siebie GTK Gdynia 80:61 (24:14, 22:17, 20:10, 14:20). Rolę w tym meczu zostały podzielone już w inauguracyjnej kwarcie. Potem pole do popisu otrzymały koszykarki, które nie rozpoczynały meczu w podstawowej piątce. Rezerwowe gospodyń uzyskały więcej niż połowę punktów drużyny, gdyż 47. Zmienniczki przyjezdnych zanotowały niemal taką samą zdobycz jak zawodniczki rozpoczynające mecz.

DGT AZS Politechnika Gdańsk wygrała ze Ślęzą Wrocław - relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

BASKET 25: Stankiewicz 14, Szajtauer 8 (7 zb,), Michałek 7 (1x3), Sobiech 2 (6 st.), Evans 2 oraz Międzik 11 (3x3), Jeffery 11 (1x3), McBride 9 (2x3, 10 as), Zasada 6 (2x3), Faleńczyk 6, Ervin 4, Świątkowska

GTK: Szulc 12 (7 zb.), Niemojewska 7 (1x3), Borkowska 7 (5 zb.), Żytkowska 5 (1x3), Marcinkowska 2 oraz Rudzka 12 (1x3), Makurat 10 (2x3), Bazan 2, Kalenik 2 (6 zb.), Teler 2

Trójmiejskie drużyny koszykarek w 6. kolejce Energa Basket Ligi - zapowiedź

Już inauguracyjna kwarta pokazała, kto tego dnia walczyć będzie o zwycięstwo, a kto o jak najniższą porażkę. Basket 25, mimo że dysponuje słabszym składem niż gdy pod szyldem Artego sięgał po tytuł wicemistrza Polski, to wciąż jest to zestawienie dużo mocniejsze niż to, którym dysponuje beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet.

Nim w 4. minucie Julia Niemojowska dobiła się do pierwszego celnego rzutu po stronie przyjezdnych, było już 0:8. Jednak udane rzuty Agaty MakuratMagdaleny Szulc pozwoliły GTK złapać w 7. minucie kontakt na 8:12. Na więcej miejscowe nie pozwoliły.

Od razu trójką odpowiedziała rutynowana Elżbieta Międzik, a w 10. minucie po akcji innej rutyniarki - Lauren Ervin było już 24:12 dla miejscowych. Bydgoszczanki mocno weszły też w drugą kwartę. W jej połowie prowadziły już 39:16.

Jako że wynik był rozstrzygnięty, mogły wykazać się rezerwistki. W Baskecie koszykarki, które zaczynały mecz na ławce zdobyły 47 punktów, czyli aż o 14 więcej niż te z pierwszej piątki. Natomiast zmienniczki GKT niemal wyrównały dorobek zawodniczek podstawowych (28:33). Wśród tych, które wchodziły z ławki na uwagę zasługuje dorobek Justyny Rudzkiej. 20-latka zdobyła 16 punktów, choć na parkiecie przebywała niespełna 19 minut.

Natomiast w szeregach gospodyń na podkreślenie zasługuje wynik Julie McBride. Amerykańska rozgrywająca, która posiada również polskie obywatelstwo, zaliczyła aż 10 asyst, co było niemal połową dorobku podań otwierających drogę do kosza wszystkich koszykarek z Bydgoszczy (22) i niemal tyle samo ile zaliczył cały GTK (12).

Wyniki 6 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 80:73 (18:17, 30:15, 16:19, 16:22)
  • Basket 25 Bydgoszcz - GTK GDYNIA 80:61 (24:14, 22:17, 20:10, 14:20)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15, 24:22, 9:18)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 118:32 (36:15, 15:4, 32:7, 35:60
  • CCC Polkowice - Enea Poznań 70:67 (15:16, 16:16, 17:21, 22:14)
  • Pauza: VBW ARKA GDYNIA

Opinie (7) 1 zablokowana

• Ale 61 pkt. wrzuciły.

• 4 0

• Brawo (2)

Z meczu na mecz coraz lepiej mimo kontuzji.

• 3 0

• Plus 86 rekord sezonu (1)

Gorzów Toruń 118-32

• 2 0

• Ciekawe czy setka bedzie

• 0 0

• Cieszy udany powrót do drużyny Justyny Rudzkiej (1)

Po wyleczenie kontuzji dobry występ. Teraz przerwa na kadrę i potem czas na pierwsze wygrane