Basket gospodarzem finału Pucharu Polski

Basket 90 Gdynia

Koszykarki Basketu 90 Gdynia już teraz mogą cieszyć się z miejsca w Final Six Pucharu Polski. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Basket 90 będzie gospodarzem turnieju Final Six Pucharu Polski, który w dniach 19-21 stycznia odbędzie się w Gdynia Arenie. Tym samym ma w nim pewny udział, obok euroligowych Wisły CanPack Kraków oraz CCC Polkowice.

W NIEDZIELĘ BASKET 90 WYGRAŁ, CHOĆ MĘCZYŁ SIĘ Z OSTROVIĄ - OCEŃ KOSZYKARKI, PRZECZYTAJ RELACJĘ

Prezes Basketu 90 Bogusław Witkowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Gdynia, Joanna Zielińska odebrali od Polskiego Związku Koszykówki list intencyjny z nominacją dla Basketball Investments S.A. oraz Miasta Gdynia na organizację Pucharu Polski Kobiet.

Podobnie jak w poprzednim roku zostanie on rozegrany w formie turnieju z udziałem sześciu drużyn. Cztery z nich zagrają pierwszego dnia w ćwierćfinałach, dwie kolejne dołączą w fazie półfinałów.

W turnieju w Gdyni na pewno wezmą udział: Basket 90, a także zespoły z Euroligi - CCC Polkowice i Wisła CanPack Kraków. Pozostałe trzy drużyny poznamy do 17 grudnia. Według regulaminu będą to: dwie najlepsze drużyny, sklasyfikowane na dzień 17 grudnia (niedziela - o godz. 23.59), w pierwszej kolejności według liczby punktów w stosunku do rozegranych meczów i dalej według przepisów gry w koszykówkę - z wyłączeniem drużyn wymienionych wcześniej oraz jedna najlepsza drużyna, spośród tych na pierwszych miejscach w grupach, na dzień 11 grudnia (poniedziałek - o godz. 23.59), sklasyfikowana według liczby zwycięstw, różnicy małych punktów i większej liczby zdobytych małych punktów, w tabeli 1 Ligi Kobiet. Losowanie par ćwierćfinałowych i układ półfinałów odbędzie się 20 grudnia.

AWANS KOSZYKAREK BASKETU 90 W EUROCUP

W poprzednim sezonie turniej finałowy został rozegrany w Krakowie. W wielkim finale Wisła CanPack pokonała po dogrywce Ślęzę Wrocław 63:62. Najbardziej Wartościową Zawodniczką (MVP) tego spotkania została uznana Hind Ben Abdelkader - zdobyła 24 punkty, 5 zbiórek i 3 asysty.

Terminarz Pucharu Polski Kobiet:
19 stycznia 2018 r. (piątek) - ćwierćfinały (4 drużyny, 2 mecze, wolny los i automatyczny awans do półfinału dla uczestników rozgrywek EuroLeague Women)