Basket 90 Gdynia rozgromił Ostrovię 88:55. Zmienniczki dostały więcej minut

21 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

W meczu z Ostrovią Aneta Kotnis spędziła na boisku rekordowe w tym sezonie 19 minut. W meczu z Ostrovią Aneta Kotnis spędziła na boisku rekordowe w tym sezonie 19 minut.

Basket 90 Gdynia pewnie wygrał w ostatnim wyjazdowym meczu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet z Ostrovią 55:88 (21:17, 28:14, 18:8, 21:16). Mecz rozstrzygnął się do połowy tzreciej kwarty. Później trener Gundars Vetra dał wykazać się zmienniczkom. Z nich, z dobrej strony pokazały się Victoria Jankoska i Aneta Kotnis.

Ostrovia: Lewis 22 (1x3, 9 zb.), Jones 14 (5 as., 5 st.), Jasnowska 11 (3x3), Rujowicz 5 (1x3), Motyl 0 oraz Nowicka 2, Joks 1, Kowalczyk 0

BASKET 90: Copper 21 (2x3m 7 zb.), Vitola 13 (8 zb.), Skerović 8 (2x3), Aleksandravicius 6, Jakubiuk 6 oraz Jankoska 21 (3x3, 6 zb.), Kotnis 7 (1x3, 5 zb.), Handy 4, Podgóna 2, Makurat 0

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Basketu 90 pojechały po pewne zwycięstwo do Ostrowa Wielkopolskiego. W końcu rywalki były tuż po pogromie 36:116 z CCC Polkowice. Gdynianki nie potrafiły być aż tak skuteczne, ale z drugiej strony trener Gundars Vetra dał pograć więcej koszykarkom, które są zazwyczaj zmienniczkami.

Do tego w pierwszej kwarcie przyjezdne miały problemy z mocną defensywą, na czym korzystał zespół byłego trenera Basketu 90, Vadima Czeczuro. Dwa razy wydawało się, że drużyna z nad morza odskoczy, ale gospodynie niwelowały starty. Dlatego też po pierwszej kwarcie Basket 90 prowadził 21:17.

Seria punktowa Kaleahy Copper sprawiła, że w 15. min. mieliśmy już 36:22 dla gdynianek. Amerykanka tradycyjnie była najaktywniejsza w ataku Basketu 90. Uczestniczyła także w kolejnej serii punktowej swojej drużyny. Zdobyła w niej 6 pkt, trzy dołożyła Jelena Skerović, dwa Chantelle Handy i na tablicy wyników mieliśmy już 49:29 dla przyjezdnych.

W końcówce drugiej kwarty Ostrovii udało się zniwelować stratę poniżej 20 pkt, ale w trzeciej już tego stanu nie utrzymała. 4 pkt z rzędu Copper, trafienia Sofiji Aleksandravicius oraz Kristine Vitoli i w 26. min. trener Vetra mógł już dać popisać się rezerwowym. Basket 90 prowadził bowiem 60:34. Do tego grał bardzo dobrze w obronie, ponieważ rywalki zdobyły w tej części gry tylko 8 pkt.

Ze zmienniczek tradycyjnie najlepiej wypadała Victoria Jankoska. Szansę wykorzystała również Aneta Kotnis. Skrzydłowa spędziła na parkiecie 19 min, zdobyła 7 pkt i 5 zbiórek Jankoska natomiast do 21 pkt dołożyła także 6 zb w 24 min gry.

13 Widzew Łódź 24 3 21 1547:1950 27
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2018-03-28

Wyniki 24 kolejki

• CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 96:66 (26:25, 34:13, 17:18, 19:10)
  • Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 88:78 (26:19, 18:22, 21:22, 23:15)
  • Energa Toruń - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 77:67 (18:19, 24:17, 12:8, 23:23)
  • Widzew Łódź - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 83:84 (24:19, 21:26, 20:23, 18:16)
  • PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 58:99 (18:19, 7:30, 16:27, 17:23)
  • Ślęza Wrocław - Wisła CanPack Kraków 70:71 (19:22, 19:20, 23:18, 9:11)

• 1 2

• Z ogórkami Basket nie ma zwykle (wyjątek: mecz w Poznaniu) problemów. Kłopot się zaczyna, kiedy trzeba się zmierzyć z kimś lepszym.