Wisła zalała Basket 90 w czwartej kwarcie

19 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Dominika Miłoszewska była jedną z dwóch koszykarek Basketu 90, którym udało się zakończyć mecz z podwójną zdobyczą punktową. Tak jak ona 10 punktów zdobyła w środę Carolyn Swords. Dominika Miłoszewska była jedną z dwóch koszykarek Basketu 90, którym udało się zakończyć mecz z podwójną zdobyczą punktową. Tak jak ona 10 punktów zdobyła w środę Carolyn Swords.

Przez 30 minut meczu w Krakowie koszykarki Basketu 90 sprawiały ogromną niespodziankę. Prowadziły wówczas z mistrzem Polski różnicą 10 punktów. Niestety w ostatniej części gry Wisła Can-Pack dobitnie udowodniła swoją wyższość i wygrała spotkanie 72:60 (17:12, 13:27, 15:16, 27:5). Gdyński klub wciąż jest jednym z dwóch w Basket Lidze Kobiet, który nie odniósł zwycięstwa.

Wisła Can-Pack: Kobryn 27 (9 zb.), Simmons 22 (4x3, 6 zb.), Ben Abdelkader 15 (2x3), Ziętara 5 (1x3, 7 zb.), Morrison 2 oraz Misiuk 1, Szott-Hejmej 0, Ygueravide 0

BASKET 90: Swords 10 (10 zb.), Puss 9 (1x3), Grigalauskyte 9 (1x3), Skerović 8 (1x3, 5 zb., 9 as., 6 st.), Jakubiuk 7 (6 zb.) oraz Miłoszewska 10, Podgórna 7 (1x3, 7 zb., 5 as.), Rembiszewska 0

Koszykarki Basketu pojechały do Krakowa bez ciśnienia. Choć uległy w trzech pierwszych kolejkach Basket Ligi Kobiet i nie awansowały do fazy grupowej Eurocup, to przerwanie fatalnej serii w meczu z Wisłą wydawała się niewykonalne.

Nawet, jeżeli weźmie się po uwagę słabszą dyspozycję mistrzyń Polski oraz to, że przegrały już w tym sezonie we własnej hali. W 2. kolejce niespodziankę sprawiła drużyna Pszczółki AZS UMCS Lublin, która wygrała w stolicy Małopolski 68:67. W ostatniej kolejce, we Wrocławiu krakowianki zostały postraszone przez Ślęzę, ale wygrały czwartą kwartę 19:8 i cały mecz 74:65.

Mecz bez presji okazał się ciekawym doświadczeniem dla prowadzonego przez Marka Lebiedzińskiego zespołu. Wcześniej bowiem trzeba było wygrywać. Nie udało się w niedzielę podczas debiutu tego szkoleniowca w roli pierwszego w gdyńskim klubie. Jego zespół nie sprostał Artego Bydgoszcz przy Olimpijskiej i uległ 59:71.

Po 10 minutach starcia w Krakowie wydawało się, że może być podobnie także z mistrzyniami Polski. Po stronie gospodarza mieliśmy urozmaicony atak, który w 8 min. przyniósł Wiśle prowadzenie 17:6. Jak się później okazało, był to najlepszy fragment gry mistrzyń Polski w pierwszej połowie. Do końca kwarty trafiały już tylko Dominika Miłoszewska, Kamila PodgórnaKarolina Puss (17:12).

Celnym rzutem za trzy punkty kolejną część gry rozpoczęła Podgórna (17:15). Kiedy rozgrywająca po raz kolejny trafiała do kosza, w 14 min. gdynianki były na prowadzeniu 23:22. To ich jednak nie zadowalało. Szybka gra, 5 pkt z rzędu Moniki Grigalauskyte, wymuszanie rzutów wolnych i stuprocentowa skuteczność z linii osobistych sprawiły, że w 20 min Basket 90 odjechał na 10 pkt przewagi (27:37). Przed końcem połowy gdynianki dały rywalkom odrobić raptem jeden.

Nadrobiły go w trzeciej kwarcie. W niej dominowały Carolyn Swords oraz Jelena Skerović. Obie zdobyły po 6 pkt. Gdynianki prowadziły więc 55:45. Niestety dla nich Wisła powtórzyła scenariusz z Wrocławia.

W ostatniej kwarcie krakowianki udowodniły czemu są zdecydowanym faworytem w wyścigu po złoto. Zneutralizowały atak Basketu 90, który przyniósł tylko 5 pkt. Pierwsze trafienie w tej części dla przyjezdnych zaliczyła w 35 min. Anna Jakubiuk. Dało ono wtedy remis 57:57 ponieważ wcześniej Wisła zaliczyła serię 12:0. Także później krakowianki raz za razem dziurawiły kosz Basketu 90. W 39 min. na pocieszenie za trzy punkty trafiła Puss. Koszykarki Wisły ostatnie 10 min. zamknęły 27 pkt i patrząc na sam wynik spokojnie wygrały mecz.

Wyniki 4 kolejki

• Wisła Can-Pack Kraków - BASKET 90 GDYNIA 72:60 (17:12, 13:27, 15:16, 27:5)
  • PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 69:80 (16:21, 17:18, 18:20, 18:21)
  • Artego Bydgoszcz - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 82:50 (13:14, 21:5, 30:16, 18:15)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 61:49 (10:6, 17:15, 15:18, 19:10)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 47:70 (19:19, 17:20, 4:16, 7:15)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Cosinus Widzew Łódź 79:61 (22:15, 27:8, 22:17, 8:21)

Opinie (18)

• (2)

Uważam,że wszystkie dziewczyny zagrały super.Brawo Gdynia byłyście wielkie !!

• 7 7

• (1)

Co z tego? Za styl punktów się nie dostaje. Porażka to porażka. Jesteśmy na dnie tabeli. Już po sezonie bo strat do innych zespołów z czołówki i tak nie odrobimy. Jak przyjedzie Montgomery to możliwe że będzie 0:6 albo 1:5 i właśnie zacznie się przerwa na kadrę. Wisła, CCC, Artego, Sleza, Toruń, Gorzów, Lublin i nawet Sosnowiec są przed nami. Sezon już raczej nie jest do uratowania.

• 10 1

• Oczywiście to też jest prawda przyszłość nie wygląda obiecująco.

• 10 1

• Jest poprawa, ale prawdziwy postęp będzie jak wygrają w niedzielę z Lublinem

Ciekawe kiedy w końcu zamelduje się Renne Montgomery?

• 11 2

• AMALIA (3)

Dziewczyny nie róbcie sobie już jaj z koleżanki bo to jest już nudne.Jakby była ocena 10 to też byłoby za mało

• 3 5

• Trener (1)

Szkoda,że tak późno p.Marek nastał jako 1 trener..Mimo porażki brawo za walkę!

• 5 6

• Zgadzam się.

• 3 4

• Najlepsza!!!

Brawo Amalia,zawsze będziesz najlepsza w ocenach i najlepsi Ci co na Ciebie głosują a czy sportowo najlepsza????

• 2 2

• Sezon się kończy play-ofami a rundą zasadniczą (4)

Gramy dalej

• 3 1

• (3)

Do play off trzeba najpierw awansować. Do tego potrzeba minimum 8 miejsca. My tabele zamykamy.

• 6 2

• za rok I liga (2)

Skończy się na końcu listy play out a drugi raz ratunek przed spadkiem może nie wyjść. Już Siedlce mogą pokazać, co potrafią

• 2 5

• karol (1)

Widac że jesteś fachowiec.Dla twojej wiadomości nikt nie spada do pierwszej ligi