Basket 90 Gdynia przegrał z Artego Bydgoszcz po dogrywce. W ćwierćfinale play-off mamy remis 1:1

4 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Kristine Vitola rozegrała w środę jeden ze swoich najlepszych meczów w EBLK. Niestety nie pozwoliło to Basketowi 90 pokonać po raz drugi Artego. Kristine Vitola rozegrała w środę jeden ze swoich najlepszych meczów w EBLK. Niestety nie pozwoliło to Basketowi 90 pokonać po raz drugi Artego.

Basket 90 Gdynia ponownie postawił się Artego Bydgoszcz, ale tym razem przegrał po dogrywce 86:91 (18:19, 17:24, 24:16, 18:18, d. 9:14). Niestety pod koniec czwartej kwarty boisko, po piątym faulu, musiała opuścić na stałe Kaleaha Copper, więc w dodatkowym czasie gry przyjezdne musiały radzić sobie bez jednej z liderek. Świetnie zagrała Kristine Vitola, która m.in, trafiła wszystkie cztery rzuty za trzy punkty. W serii ćwierćfinałowej play-off do trzech zwycięstw mamy remis 1:1. Kolejne dwa mecze odbędą się w sobotę i w niedzielę w Gdyni.

W PIERWSZYM MECZU SERII PLAY-OFF BASKET 90 NIESPODZIEWANIE POKONAŁ ARTEGO. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WTORKOWEGO MECZU

Artego: O'Neill 21 (1x3), McBride 16 (1x3, 10 as.), Stanković 16 (11 zb.), Międzik 9, Stallworth 7 (10 zb.) oraz Szott-Hejmej 13 (2x3), Żurowska-Cegielska 9, Adamowicz 0

BASKET 90: Vitola 27 (4x3, 9 zb.), Copper 23 (1x3, 7 zb.), Aleksandravicius 10 (1x3, 8 zb.), Skerović 6 (1x3), Podgórna 3 (1x3) oraz Makurat 11 (2x3, 5 zb.), Jankoska 4, Handy 2, Jakubiuk 0, Kotnis 0, Ossowska 0

W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off koszykarki Basketu 90 Gdynia, podobnie jak przed rokiem, sprawiły niespodziankę i pokonały lidera Energa Basket Ligi Kobiet. Tym razem jest nim Artego Bydgoszcz. Najważniejsze było jednak to, że pokazały, iż potrafią wygrywać z zespołami czołowej piątki. Ta sztuka nie udała się im we wcześniejszych meczach sezonu 2017/2018. Zawodniczki Gundarsa Vetry nie zamierzały jednak na tym poprzestać.

Ponownie w pierwszej piątce znalazła się Kamila Podgórna, która dzień wcześniej pokazała się z bardzo dobrej strony w obronie. Tym razem zaczęła mecz od celnego rzutu za trzy punkty. Za chwilę trafienia dołożyły Kaleaha Copper oraz Sofija Aleksnadravicius i przyjezdne prowadziły 7:3. W trakcie pierwszej kwarty prowadzenie zmieniało się jednak pięć razy i na jej końcu to Artego miało punkt przewagi (19:18).

Druga odsłona starcia przyniosła dominację liderek sezonu zasadniczego. Pierwsze 2 minuty tej części gdynianki przegrały 0:7 (26:18). Do kosza trafiła po nich Copper, ale od razu za trzy punkty. Niestety ani Amerykanka, ani jej koleżanki nie powtórzyły tego wyczynu przez kolejne półtorej minuty, a Artego uciekło na 10-punktową przewagę (31:21). Tym razem za odrabianie strat wzięła się Kristine Vitola. Nie udało się jednak tego uczynić do końca kwarty. Zamknęła ją celnym rzutem za trzy Jelena Skerović (43:35).

W trzecią kwartę to gdynianki weszły serią punktową. Zaczęła Copper, następnie trafiały Vitola, Anna Makurat oraz ponownie Amerykanka i w 23. min. Basket 90 wrócił na prowadzenie (43:45). Tym samym dał do zrozumienia drużynie Tomasza Herkta, że ma ochotę na komplet zwycięstw na jej terenie. Minutę później spod kosza trafiła jeszcze Skerović i było 47:43 dla przyjezdnych. Artego zaczęło trafiać pod koniec 24. min. I od tego momentu, aż do samego końca mieliśmy bardzo wyrównane starcie.

Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 35. min. było po stronie Artego, ale za moment odebrała je Aleksandravicius do spółki z Vitolą (69:71). A kiedy w 38. min. dwa celne wolne dołożyła Copper (69:73) Basket 90 wydawał się być na prostej do drugiego zwycięstwa w play-off. Bydgoszczanki dochodziły jednak rywalki krok po kroku. Trafienie za trzy punkty Agnieszki Szott-Hejmej i zrobiło się tylko 74:75. Vitoli udało się jednak wymusić faul, ale trafiła tylko jeden rzut wolny (74:76). W odpowiedzi pod kosza Basketu 90 dostała się Jennifer O'Neill. Trafiła, do tego była faulowana przez Copper, dla której było to piąte, wykluczające z gry przewinienie. O'Neill trafiła także wolnego więc Artego prowadziło 77:76. Faul udało się jednak wymusić także Victorii Jankoskiej. Amerykanka trafiła pierwszego osobistego (77:77), spudłowała drugiego, ale bydgoszczanki nie wykorzystały pozostających im 6 sekund, co dało dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry na początku czoła rywalkom stawiała Vitola. Później jednak Artego miało więcej opcji w ataku, a gdynianki zaczęły popełniać błędy, oddawać dziwne rzuty czy pudłować z czystych pozycji. W ostatniej minucie nadzieję dała jeszcze trójka Makurat (87:85), ale wynik meczu wolnymi szybko ustaliła O'Neill.

• dobry wynik w dwumeczu (2)

Taki wynik w dwumeczu daje dużą szansę w rewanżach w Gdyni. Mecze w GCS /kurnik/ czy w Arenie Gdynia?

• (9)

Dzisiejszy występ podobno młodej zdolnej Podgórnej na tle starej babci McBride był po prostu kompromitujący. Ten super defensor zawalił lekko licząc 15-20 punktów.

• 6 3

• Brawo za walkę !Wszyscy na hale w weekend ! (7)

Z tego co wiem Mcbride grała 43 min a Podgórna 15 .Radzę jeszcze raz obejrzeć mecz i zobaczyć ile rzeczywiście punktów przepuściła ! I ogólnie proponuje uważniej oglądać mecze czy to na żywo czy w internecie to może wtedy łatwiej bedzie Ci się oglądało i dostrzegało zadania ,które powierza trener zawodniczkom i które zauważa conajmniej połowa grona koszykarskie i przede wszystkim docenia bo się na tym zna ...Ale co tam przegrały to tylko czekam żeby wszystkim pocisnąć,żeby się tylko noga podwinęła nie.?Żenujące!

• 7 0

• (6)

To radzę obejrzeć akcja po akcji te 15 minut, które Podgórna broniła (choć bardziej zasadne byłoby napisać PRÓBOWAŁA BRONIĆ). Obejrzysz, wróć z wnioskami.Tylko nie próbuj nikomu wmawiać, że jej zadaniem było przegrywanie 1 na 1 z McBride, bo cię wyśmieję.

• 0 2

• EVAL i wszystko jasne (5)

Kamili zadaniem jest wywieranie jak największej presji przez te 15-18 minut, żeby wymęczyć McBride. Ma być nieustępliwa jak pitbull, ma być blisko nawet kosztem tego że będzie minięta.
          Ale według Ciebie lepiej bronić na radar, nikt ciebie nigdy nie minie.....
          Jak gra nonstop 5-7 zawodniczek to obrona jest na chodzonego - efekt najwięcej straconych punktów z zespołów pierwszej 8 w sezonie zasadniczym.

• 2 0

• (4)

Czyli nie obejrzałeś/obejrzalaś. Koniec dyskusji, skoro nie można pogadać o faktach.

• 1 1

• EVAL i wszystko jasne (3)

Po raz pierwszy Vetra miał pomysł na grę obronną, tym pomysłem była właśnie Kamila na 36-letnią McBride.
              Mało brakowało aby było 2-0 w co nikt nie wierzył.
              Ale i tak trzeba dokopać Kamili.....
              Chcesz fakty?
              McBride miała średnią za 3 pkt w zasadniczym 35,7%, a wczoraj 1/7 mimo że grała u siebie.
              Ja widziałem Podgórną walczaka, ty Podgórną ofermę
              Ale co ja się tam znam

• 0 0

• (2)

W 15 minut kiedy na boisku była Podgórna, McBride zrobiła 8 punktów, 5 asyst i przechwyt (oczywiście na Podgórnej). W pozostałe 28 - też miała 8 punktów i 5 asyst. Możesz jej bronić, to twoje prawo, tylko zastanów się, czemu dziwnym zbiegiem okoliczności Vetra po przerwie zrezygnował ze swojego super defensora. Podpowiem: bo plan z Podgórną na ten mecz okazał się niewypałem.

• 0 0

• EVAL i wszystko jasne (1)

Bo może Kamila miała dać z siebie wszystko w te 15 minut.
                Inaczej grasz 30 czy 40 minut w meczu a inaczej gdy wiesz że grasz 15-18.
                Vetra grał cały sezon 5-7 zawodniczkami nonstop więc broniły jak broniły. Jak masz dobre w ofensywie zagraniczne to Polki ustawiasz tak by harowały w obronie.

• 0 0

• Nie twierdzę, że nie dała z siebie wszystkiego. Twierdzę tylko, że w meczu nr 2 efekt był żałosny.

• 0 0

• Ciepłe słowo należy się też Ossowskiej. Kolejna super utalentowana młoda gwiazda - w 2 minuty faul na akcję 3+1, faul w ataku i faul na 2 rzuty dla Artego.