Basket 90 zagra o brąz ligi EEWBL

1 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Jelena Skerović starała się dowodzić atakiem Basketu 90. W pierwszej połowie meczu z TTT robiła to świetnie, w drugiej gorzej. Jelena Skerović starała się dowodzić atakiem Basketu 90. W pierwszej połowie meczu z TTT robiła to świetnie, w drugiej gorzej.

Koszykarki Basketu 90 nie wystąpią po raz drugi z rzędu w finale Wschodnioeuropejskiej Ligi Kobiet (EEWBL). Zespół prowadzony przez Marka Lebiedzińskiego uległ w półfinale Final Eight rozgrywanego w Koszycach łotewskiemu TTT Ryga 68:75 (16:17, 11:22, 23:13, 24:17). W niedzielę, o godz. 12:45 gdynianki rozpoczną mecz o brązowy medal z Dynamem Moskwa.

TTT: Sutherland 18 (8 zb.), Paugaite 18 (8 zb., 5 as.), Krastina 17 (4x3, 5 zb.), Basko-Melnbarde 5 (1x3, 11 zb., 7 as.), Eibele 3 (1x3) oraz Carter 12 (2x3), Eglite 2, Kulite 0, Strautmane 0

BASKET 90: Swords 18, Grigalauskyte 15 (1x3, 11 zb.), Skerović 13 (2x3, 6 zb., 11 as., 8 st.), Puss 11 (3x3, 6 zb.), Podgórna 5 oraz Kotnis 4, Rembiszewska 2, Miłoszewska 0, Marcinkowska 0, Ossowska 0

Po ćwierćfinale, w którym Baksetowi 90 przyszło mierzyć się z grającym juniorskim składem Istanbul University, w kolejnym starciu doszło do rewanżu za zeszłoroczny finał. W nim gdynianki zmierzyły się z gospodarzem poprzedniego turnieju finałowego, TTT Ryga. Wówczas Basket 90 uległ 67:81 dając skutecznie odskoczyć rywalkom w czwartej kwarcie.

W PIATKOWYM ĆWIERĆFINALE BASKET 90 ROZGROMIŁ DRUŻYNĘ Z TURCJI

Wyrównana gra cechowała w sobotę pierwszą kwarcie. Drużyny poszły na wymianę cios za cios, a kiedy ich nie zadawały, zgodnie łapały oddech. W połowie tej części gry mieliśmy przewagę gdynianek 8:6, ale po 10 min,. to one traciły punkt do rywalek.

W 13. minucie, po celnym rzucie za trzy Jeleny Skerović Basket 90 po raz kolejny doprowadził do remisu. Do tego potrafił zagrać bardzo dobrze w obronie pod koniec pierwszej połowy. W 17. min. kolejne trafienie z dystansu dołożyła Skerović (26:32), szybko odpowiedziała punktami Giedre Paugaite (28:32), ale jak się okazało był ostatni celny rzut zespołu z Łotwy w tej kwarcie. Za to w Baskecie trafienia dołożył Carolyn Swords, Monika Grykalauskyte oraz Kamila Podgórna. Sprawiły one, że na przerwę gdynianki schodziły prowadząc 38:28.

Nie udało się jednak utrzymać jej także w trzeciej kwarcie. Choć jeszcze w 24. min. po punktach Grigalauskyte gdynianki utrzymywały bezpieczny dystans (35:44), to później miały spore problemy z grą w ofensywie. Rywalki zaliczyły w nieco ponad minutę serię 6:0, a do remisu doprowadziły po kolejnych 60 sekundach i wolnych Paugaite (46:46). Drużynę starała się pobudzić Skerović, ale jej akcja z celnym rzutem za dwa punkty, faule, i wykorzystanym osobistym przyczyniła się jedynie do remisu przed czwartą kwartą 51:51.

Niestety indolencja w ataku trwała u gdynianek także w końcowej części gry. A rywalki szły po zwycięstwo jak po swoje. Ostatnie prowadzenie dała im Podgórna (51:53). Później TTT stać było na serię 7:0, którą przerwała także Podgórna, tym razem jednym celnym rzutem wolnym (58:54). Z gry gdynianki trafiły jednak ponownie dopiero w 35. min. Za trzy przymierzyła Karolina Puss niwelując stratę do 57:62.

Nadzieję na korzystny wynik dała jeszcze seria 4 pkt z rzędu Anety Kotnis (66:62), ale zapał zespołu z Gdyni szybko zgasiła celnym rzutem za trzy punkty Ieva Krastina (69:62). I choć odpowiedź na ten rzut znalazł zza linii 6,75 m Puss, to znowu po chwili także za trzy trafiła Gunta Basko-Melnbarde (72:65). To, na nieco ponad minutę przed końcem spotkania, przesądziło o jego losach.

piątek
TTT Ryga - Horizont Mińsk 84:42 (18:8, 19:12, 27:12, 20:10)
Good Angels Koszyce - Kibirkstis Wilno 79:65 (23:20, 19:19, 18:19, 19:7)
Pszczółka Polski-Cukier Lublin - Dynamo Moskwa 69:73 (10:14, 18:19, 17:18, 24:22)

sobota
półfinały miejsca 1-4
Good Angels - Dynamo 79:58 (26:15, 22:14, 19:16, 12:13)
półfinały miejsca 5-8
Horizont - University 95:39 (22:14, 25:16, 22:7, 26:2)
Kibirkstis - Pszczółka AZS 64:53 (23:9, 17:18, 21:22, 3:4)

• Oby do przodu (1)

Drugi rok z rządu są w najlepszej czwórce - to nie przypadek. Za rok z nowym trenerem ta drużyna będzie o wiele silniejsza.

• 9 4

• Żarty

W niszowej 3 lidze!!!!

• 4 6

• Pięknie zagrane Jelena nasza dowodzaca.

• 6 3

• Trener (1)

Jutro ostatni mecz pana Marka! Gramy z Dynamem. Pożegnaj się z honożem panie Marku.!

• 5 2

• Honor!

To jest więcej niż przegrana!Ale we środę spotykamy się w meczu z nami o 17.30 na starej hali.Fajna zabawa.Kibice kontra Basket Gdynia! Zapraszamy!