Basket nie dał rady Wiśle w Krakowie

22 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Sofija Aleksandravicius zdobyła w czwartej kwarcie 7 punktów z rzędu. Jej przebudzenie, jak i całego zespołu Basketu 90, nastąpiło jednak za późno. Sofija Aleksandravicius zdobyła w czwartej kwarcie 7 punktów z rzędu. Jej przebudzenie, jak i całego zespołu Basketu 90, nastąpiło jednak za późno.

Na początku czwartej kwarty koszykarki Basketu 90 przegrywały z Wisłą CanPack różnicą 22 punktów. Ostatnią część meczu rozegrały jednak w stylu, do jakiego przyzwyczaiły na początku sezonu i pod koniec meczu brakowało im do rywalek tylko 8 punktów. Niestety tej granicy nie udało się przekroczyć, gdyż krakowiankom prowadzenia przypilnowała Leonor Rodríguez. Basket 90 przegrał drugi mecz z rzędu w BLK, tym razem 63:73 (14:21, 13:25, 17:20, 19:7)

Wisła CanPack: Rodriguez 20 (1x3, 5 as.), Labuckiene 11 (8 zb.), Parker 8 (7 zb.), Ziętara 3 (1x3, 5 as.), Reid 2 oraz Greinacher 12 (5 zb.), Owczarzak 9, Antić 8 (6 zb.),

BASKET 90: Copper 21 (1x3), Aleksandravicius 15 (10 zb.), Vitola 10 (10 zb.), Skerović 6 (2x3), Makurat 5 (1x3, 6 as., 6 st.) oraz Jankoska 6 (2x3), Kotnis 0, Podgórna 0, Morawiec 0, Rembiszewska 0, Jakubiuk 0

Koszykarki Basketu 90 pojechały do Krakowa pełne nadziei na dobry wynik. W końcu w ostatniej kolejce Eurocup rozbiły na własnym parkiecie faworyzowany Stambuł Universitesi 84:52. Z drugiej strony są w trakcie serii meczów, która może nieco wpłynąć na ich formę fizyczną. To pięć spotkań z rzędu z mocnymi rywalami. Najpierw uległy Artego Bydgoszcz, następnie pokonały wspomniany zespół z Turcji, w sobotę pojechały do Krakowa, a ze stolicy Małopolski, w której będą jeszcze trenowały po niedzielnym spotkaniu, polecą do Kaysporu do Turcji. Tam zagrają w środę z AGU Spor, a po powrocie do Polski będą szykować się do dwóch meczów ze Ślęzą Wrocław: w Basket Lidze Kobiet oraz w Eurocup.

W Krakowie zaczęły przyzwoicie, ale im pierwsza połowa trwała dłużej, tym ich poczynania na boisku były coraz gorsze. Wynik otworzyła celnym rzutem Kristine Vitola, lecz było to jedyne prowadzenie gdynianek w meczu. Później kontakt udawało się trzymać dzięki 6 pkt z rzędu Kahleahy Copper oraz trafieniu Anny Makurat. Pierwszą kwartę rzutem za trzy punkty zamknęła jednak Leonor Rodríguez, co dało prowadzenie Wiśle 21:14.

Seria 9:0 na początku drugiej części gry sprawiła, że w 13. min. krakowianki wygrywały już 32:16. Przerwała ją celnym rzutem za trzy Makurat (32:19), ale rywalki dobrze radziły sobie z kontrolowaniem przewagi na poziomie około 10 punktów. A kiedy w ostatnich czterech minutach tej części gry pozwoliły gdyniankom na zdobycie... 2 pkt i to z rzutów wolnych, strata Basketu 90 wynosiła już 19 pkt (46:27).

Po zmianie stron 7 pkt z rzędu zdobyła Copper jednak to zredukowało stratę przyjezdnych tylko do 14 pkt (48:34). Wiślaczki, jeśli tylko przycisnęły, ponownie wskakiwały na poziomie około 20 pkt różnicy. Dlatego też trzecia część meczu była wyrównana. Co gdynianki zdobyły punkty, rywalki odpowiadały. Więc czwarta kwarta rozpoczynała się przy wyniku 66:44 dla Wisły.

W niej gospodarz zmagań nie przemęczał się za bardzo. Wisła trafiała rzadko do kosza, a to sprawiło, że Basket 90 zaczął odrabiać straty. Skuteczny były za to Vitola oraz Victoria Jankoska i strata do wicemistrzyń Polski spadała do 19 pkt. Następnie serię punktową zaliczyła Sofija Aleksandravicius i było już tylko 69:58. Na nieco ponad 2 min. przed końcem dwa punkty dołożyła Copper (69:60) i gospodarzom zaczęło robić się gorąco. Trener Krzysztof Szewczyk przywrócił do gry najlepsze zawodniczki. Trójka Jeleny Skerović na minutę przed końcem zredukowała przewagę Wisły do 8 pkt (71:63). Przyjezdne zatrzymała jednak Rodríguez zaliczając ważne akcje w ataku i obronie.

Wyniki 6 kolejki

• Wisła CanPack Kraków - BASKET 90 GDYNIA 73:63 (21:14, 25:13, 20:17, 7:19)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 58:64 (18:11, 13:17, 13:20, 14:16)
  • PGE MKK Siedlce - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 71:72 (28:15, 17:20, 13:18, 13:19)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 79:72 (16:23, 27:22, 22:13, 14:14)
  • Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 67:76 (19:23, 20:22, 18:18, 10:13)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 63:75 (17:14, 25:18, 9:26, 12:17)
  • pauza: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów

• Jan (1)

Brakuje nam jednej mocnej zawodniczki pod kosz.

• 11 1

• Do zbiórek .Żadna z Polek nie podskakuje do piłek aby je zbierać

• 1 3

• gdzie punkty Polek? (1)

Co się stało z Kotnis, Podgórną i Jakubiuk ? To obecnie cienie dawnych zawodniczek. Widać że cofnęły się w rozwoju. Proponuję sztabowi wzmocnienie 1 lub 2 Polkami z prawdziwego zdarzenia bo niestety na chwilą obecną obniżają wartość całej drużyny. Trzymam kciuki za mecz w Turcji. Basket górą !!! Powodzenia

• 14 2

• Cienie

Jakie cienie? Tak dlugo jak Trener im pozwala grać tyle mogą pokazać. Tylko komentarze krytyki. Ns ławce niczego nie pokażą

• 2 4

• gdzie Polki ... (1)

prezes ma ciśnienie na wynik i Polski są w ....

• 13 2

• Prezes

Ciśnienie to ma ,ale chyba Bibrzycka.

• 1 5

• I znów Polki w daaalekim tle (1)

Aby czy to na pewno ich wina? Czy to o to chodzi w tej damskiej koszykówce by ogrywać zawodniczki zagraniczne w imię sukcesów?

Wiem, że jest garstka ludzi, którzy nie widzą w tym niczego złego ale na pewno nie tędy droga! Nasz młode Polki się cofają w rozwoju a nie rozwijają, Panie Prezesie!

• 9 8

• Xx

Są po prostu słabe

• 0 2

• wszystkie Polki katastrofa nawet Makurat, evale -2!!!!!!!! czy 1!!! to dramat (2)

• Martwi kontuzja Rembiszewskiej (2)

A udział Półek w każdym zespole walczącym o czwórkę poza Artego jest podobny. I tu jest dylemat taki wynik jak w poprzednim sezonie czy gra o coś więcej?

• 4 0

• Kontuzja

Jaka kontuzja?

• 0 0

• Wymiana

Osowska do Basketu.Amalię z powrotem do GTK.To wyjdzie na dobre jednej i drugiej.Sama Makurat nie da rady na dłużej w 1 piątce.Ona jest naprawdę super ale organizmu się nie oszuka!!!Robicie krzywdę Ani i Amalii forując Ją na przyszłą gwiazdę BLK i jednocześnie forując Ją do Kadry Narodowej.Już rok temu Amalię okrzykneliście w Przeglądzie Sportowym mega talentem i zrobiliście Jej wielką krzywdę,a Ona w to uwierzyła i teraz jest cieniem własnego "talentu"!.