Basket Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 74:89. Koszykarki lepsze od rywalek do medali

dak.
19 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Kamila Borkowska (z lewej) była najskuteczniejszą koszykarką VBW Arki Gdynia. Zdobyła 19 punktów. Kamila Borkowska (z lewej) była najskuteczniejszą koszykarką VBW Arki Gdynia. Zdobyła 19 punktów.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Basket 25 Bydgoszcz 89:74 (22:16, 22:25, 26:16, 18:17) w 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie rozprawiły się z kolejnym kandydatem do medali, choć przed sezonem prezes Bogusław Witkowski zdradził, że budżet klubu wcale nie jest z tych ligowej czołówki. Najbardziej wyróżniła się Kamila Borkowska, która zdobyła 18 punktów. Kolejny ligowy mecz gdynianki zagrają w sobotę, 22 października, o godz. 15. W Polsat Plus Arena Gdynia podejmą zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Wstęp wolny.

Basket: Taylor 23, Kostowicz 19, Michałek 9 (1x3), Sobiech 8 (1x3), Marginean 2 oraz Evans 9, Milijković 4, Zasada, Krupa

VBW ARKA: Kastanek 11, Thomas 11 (1x3), Fontaine 8, Higgins 8 (6 zb.), Żytkowska 6 (1x3) oraz Borkowska 18, Górecki 11 (2x3, 7 as.), Podgórna 11 (2x3), Niemojewska 4, Jurkevicius 2 (11 zb.)

VBW Arka Gdynia poszła za ciosem po zwycięstwie nad mistrzem kraju - BC Polkowice (53:50). Cztery dni później pokonała kolejnego z kandydatów do medali - Basket 25 Bydgoszcz 89:74.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 53:50. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Jednak to miejscowe weszły lepiej w mecz. Prowadziły 11:6, ale żółto-niebieskie odpowiedziały 6-punktową serią. Jak się okazało, był to kluczowy moment dla losów tego spotkania, bo prowadzenia już nie oddały. Pierwszą kwartę zakończyły 22:16.

Tempo podrosło w drugiej partii. Gdynianki ruszyły od 15, ale rywalki nie pozostawały bierne. Ich strata topniała, a nieco ponad 3 minuty przed końcem pierwszej połowy mieliśmy już remis 33:33. Arka w porę zareagowała i odbiła się. To pozwoliło im zachować korzystny wynik, który na koniec pierwszej połowy wynosił 44:41.

Gdynianki zaczynają grę co kilka dni, więc zarządzanie siłami koszykarek jest istotne. Do tego czasu 10 zawodniczek Jeleny Skerović znalazło się na parkiecie. Najskuteczniejsze były: Marissa KastanekHalley Górecki, które miały po 7 punktów.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 53:50. Przeczytaj relację

Jeszcze większy impuls zespół z Gdyni dostał po przerwie. Już po 4 minutach miał przewagę 10 punktów, dzięki czemu łatwiej było kontrolować grę. +13 na początku czwartej kwarty sprawił, że wystarczyło wypełnić formalność i to się powiodło. Żółto-niebieskie wygrały z 15-punktową przewagą.

Żółto-niebieskie zakończyły mecz ze skutecznością na poziomie 47 proc. z gry (28/48) i 26-proc. z dystansu (7/27). Dobre zawody, szczególnie po przerwie rozegrała Kamila Borkowska, zdobyła 18 punktów (7/10 z gry).

11 Basket 25 Bydgoszcz 2 0 2 142:161 2
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-22

Wyniki 3 kolejki

• Basket 25 Bydgoszcz - VBW ARKA GDYNIA 74:89 (16:22, 25:22, 16:26, 17:19)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 68:80 (17:23, 18:18, 17:18, 16:21)
  • BC Polkowice - MKS Pruszków 96:45 (33:7, 25:9, 24:13, 14:16)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań 63:62 (9:19, 18:12, 15:15, 21:16)
  • Polonia Warszawa - Ślęza Wrocław 76:75 (18:18, 23:20, 18:22, 17:15)
  • Pauzuje: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów
dak.

Opinie (8) 1 zablokowana

• Czyżby to był przełomowy mecz Kamili Borkowskiej?! (1)

• 18 1

• Nie widziałem, ale może w końcu się przełamała? Z takim wzrostem powinna rzadzic pod koszem i wrzucać co chwilę, nawet z Mavungą. Jak ręce wyciagnie to siatki dotyka. Ona chyba musi uwierzyć w siebie, to zaskoczy.

• 0 0

• Wielka Arka

• 12 3

• Na której hali mecz w sobotę 22.10? (2)

• 3 5

• (1)

Przeczytałeś artykuł ? czy ktoKolejny mecz gdynianki zagrają w sobotę, 22 października, o godz. 15. W Polsat Plus Arena Gdynia podejmą zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Wstęp wolny.